Domácnosť|26.04.2017|18:41
Zadané pre pánov

Nielen ženy sa snažia pred letom dostať do čo najlepšej kondície: tiež ich proťajšky chcú vyzerať upravene a príťažlivo. Neviete, ako sa v ponuke pánskych skrášľovacích nástrojov zorientovať, prípadne hľadáte vhodný darček? Inšpirujte sa nasledujúcimi tipmi.

Vhodný holiaci strojček

Čím ďalej viac slovenských mužov dáva pri holení prednosť elektrickému holiacemu strojčeku pred žiletkou. Strojčeky majú tú výhodu, že sa neotupia po prvom použití a navyše umožňujú oveľa variabilnejšiu úpravu fúzov. Pomocou zastrihávača si nastavíte ich dĺžku presne tak, ako sa vám páči, a keď si priplatíte, môžete si zaobstarať model s čepeľami, ktoré sa aj samé nabrúsia. Budú vás tak precízne holiť po celé roky.

"Ak vyberáte nový holiaci strojček, riaďte sa jednoduchým pravidlom: máte krátke fúzy? Zvoľte planžetový model. Chcete nosiť dlhšiu mužskú ozdobu? Kúpte si frézkový prístroj. Planžetové strojčeky fungujú na princípe vibrácií nožov pod planžetou, a čím viac planžiet strojček má, tým presnejšie vás oholí. Frézkový strojček je oproti tomu vybavený hlavami, ktoré môžu byť pri drahších modeloch i výkyvné. Tie sú samozrejme lepšie, pretože sa prispôsobia tvaru tváre a zaručia tak ešte hladšie oholenie, "vysvetľuje Iva Pavlousková, tlačová hovorkyňa Datartu.

Pozornosť venujte aj napájaniu. Niektoré modely je nutné pred použitím zapojiť do siete, ale oplatí sa vám nešetriť a zaobstarať si akumulátorový strojček. Oceníte ho napríklad aj na cestách, pretože sa nebudete musieť krčiť u zásuvky v rohu hotelovej kúpeľne. A ak sa radi holíte v sprche, určite sa bude hodiť vodeodolná úprava strojčeka pre suché i mokré holenie. Pri tejto úprave je praktické i čistenie - strojček jednoducho stačí opláchnuť pod prúdom vody.

 

Horúca novinka: Luxusný zlatý holiaci strojček Braun Series 9-9299s - planžetový strojček

S technológiou SyncroSonic so 40 000 priečnymi strihmi za minútu a stredným zastrihávačom potiahnutým titánom. Hustotu fúzov kontroluje 160-krát za minútu. Výkyvná hlava sa nakláňa do desiatich rôznych smerov a päť špecializovaných holiacich prvkov pojme viac fúzov jedným záberom, čím sa znižuje riziko podráždenia pokožky. Strojček sa nabije za hodinu a vydrží holiť nepretržite 50 minút. Využiť môžete aj funkciu rýchleho nabíjania pre jedno oholenie behom piatich minút. Oholíte sa nasucho aj namokro a súčasťou balenia je aj cestovné puzdro a čistiaca kefka. Cena je 549 €.

Top holiaci strojček Braun Series 9-9290cc - planžetový strojček s čistiacou stanicou

Patentovaná technológia SyncroSonic zvládne za minútu až 40 000 priečnych strihov. 160-krát za minútu potom strojček kontroluje hustotu fúzov a prispôsobuje jej svoj výkon. Výkyvná hlava sa nakláňa do desiatich rôznych smerov, systém Clean & Charge zachováva strojček čistý a vždy nabitý tak, že sa pri každom holení budete cítiť, ako by bol strojček nový. Jediným stlačením tlačidla odstráni až 99,99% mikróbov. Na použitie za sucha i mokra. Cena je 409 €.

Pánsky holiaci strojček a zastrihávač Braun Series 3 - 3010BT - planžetový strojček

Jednou z hlavných predností strojčeka je 3D systém zastrihávania, ktorému neunikne ani jediný fúz. Súčasťou balenia je okrem hlavy zastrihávača aj 5 hrebeňov s výškou od 1 do 7 mm. Pre suché i mokré použitie. Batéria sa plne dobije za 1 hodinu, strojček možno potom používať 45 minút. Ponúka aj funkciu rýchleho nabitia behom 5 minút. Cena je 109 €.

Frézkový holiaci strojček Philips S7310 / 12

Systém AquaTec umožňuje suché i mokré holenie. Hlavy DynamicFlex sa pohybujú až 5 smermi a sledujú tak každú krivku vašej tváre. Dokonalé oholenie sľubuje aj dvojitá čepeľ Super Lift & Cut - tá prvá každý chĺpok zdvihne, tá druhá ho odreže. Súčasťou bohatého príslušenstva je aj zastrihávací nadstavec na úpravu fúzov či kotliet. Po hodinovom nabíjaní vydrží batéria až 50 minút holenia. Cena je 149 €.

Unikátny zastrihávač fúzov a kontúr BaByliss SH500E

Poradí si s fúzami všetkých dĺžok, výšku zastrihnutia si môžete nastaviť v 50 pozíciách od 0,4 do 12 mm, o dĺžke budete navyše informovaný pomocou prehľadného LCD displeja. Strojček je multifunkčný, okrem funkcie zastrihávania ponúka aj funkciu precízneho holenia vďaka manžetovej žiletke na druhej strane zastrihávača, ktorá je v tvare holiaceho strojčeka a využíva frézkový princíp. Po 90 minútach nabíjania vydrží až 40 minút holenia. Súčasťou balenia je olej a čistiaca kefka. Cena je 202,90 €.

Domáce kaderníctvo

Kým pre ženy sú návštevy kaderníka príjemné, páni ich často považujú skôr za stratu času. Ak sa  chcete o svoj účes starať aj bez návštev salónov, stavte na zastrihávač vlasov. S trochou cviku s ním budete zruční skoro rovnako ako kaderníčka, navyše za zlomok času.

Zastrihávač vlasov Rowenta TN5120

Zastrihávač vlasov pre mokré i suché zastrihávanie má ostré titánové čepele, ktorými sa zbavíte nielen vlasov, ale aj tvrdších fúzov. Rozsah dĺžok zostrihov je od 1 do 29 mm. Prístroj vydrží až 45 minút prevádzky bez elektrickej zásuvky a balenie obsahuje cestovné puzdro, čistiacu kefku a olej. Cena je 44,90 €.

Precízna dentálna hygiena

Úsmev s bielymi a zdravými zubami dnes patrí k štandardu. Vyžaduje však každodennú starostlivosť na čele so správnym čistením. Pri používaní modernej ultra mäkkej kefky by ste si mali čistiť zuby 15 minút dvakrát denne, aby ste ich dôkladne zbavili povlaku. Ak nechcete tráviť ústnou hygienou toľko času, kúpte si elektrickú kefku, ktorá vám zuby vyleští behom pár minút, zbaví vás podstatne viac povlaku ako manuálna kefka a niektorá dokáže zuby aj zbaviť pigmentov.

Elektrická zubná kefka v efektívne čiernej farbe Oral-B Genius 9000

Čistiaca technika 3D je založená na súčasnej pulzácii a rotácii čistiacej hlavice (až 8 800 čistiacich pohybov za minútu a 40 000 pulzácií). Kefka ponúka 6 čistiacich režimov a môžete ju prepojiť s mobilom pre lepší prehľad o priebehu čistenia. Senzor tlaku vás upozorní, ak na zuby príliš tlačíte. Časovač stráži správnu dobu čistenia zubov jednotlivých častí. Súčasťou balenia je cestovné puzdro, pomocou ktorého možno kefku i mobil nabiť. Cena je 170,90 €.

Elektrická sonická zubná kefka Philips DiamondClean

Unikátna sonická technológia funguje na princípe vysokofrekvenčného kývavého pohybu - až 31 000 pohybov za minútu. Vie odstrániť až 7x viac zubného povlaku ako manuálna kefka, dokáže zbaviť zuby pigmentových škvŕn od kávy, vína alebo cigariet o 100% lepšie ako jej manuálna kolegyňa a je o 50% menej abrazívna ako manuálna kefka. Stala sa tiež víťazom dTestu v kategórii elektrických zubných kefiek. Ponúka 5 režimov čistenia, časovač, nabíjací pohár a aj cestovné puzdro a je k dostaniu v niekoľkých odtieňoch. Cena je 204 €.

 

Všetky produkty kúpite v kamenných predajniach Datart alebo na www.datart.sk.

 

foto: iStock.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan