Vzťahy|08.02.2015|01:04
Zaujímavosti o mužskom penise, ktoré ste možno ani len netušili

Aj mužské telo skrýva tajomstvá a nie o všetkých dámy vedia. Najmä ich pýcha. O týchto veciach je v každom prípade dobré vedieť.

Erekcia prezrádza jeho zdravotný stav- ak chcete vedieť, či je zdravý, zistíte to podľa toho, ako mu stojí. Keď má s erekciou problémy, pravdepodobne bude chorý, príliš unavený, ale môže ísť aj o vážnejšiu chorobu. Penis je totiž orgán, ktorý nikdy neklame!

Päťkrát za noc má erekciu- majú ju častejšie, ako si myslíte. V noci môže vášmu partnerovi stáť až päťkrát. Z toho najdlhšie to môže byť až 35 minút! Súvisí to s REM fázou spánku, teda fázu plytkého spánku, pri ktorom dochádza k sneniu a so zrýchlenou srdcovou činnosťou. Keď sa muž ráno prebudí s erekciou, ide o dozvuk poslednej nočnej série a väčšinou nesúvisí so sexuálnymi snami.

Sú dva druhy mužskej pýchy- prvý, a tých je 79%, sa pri erekcii penis zväčší a predĺži. Ostatných 21% je tých, ktorí majú penis väčší aj v normálnom stave a pri erekcii sa výrazne nepredĺži.

Sú tri tvary penisu- prvý typ sa nazýva cylinder a je charakteristický tým, že veľkosť žaluďa odpovedá sile celej mužskej pýchy. Druhý typ je flakón, žaluď je väčší ako telo penisu. Tretí je kužeľ, pri ktorom je naopak žaluď najužšia časť prirodzenia.

Fajčenie penis skracuje- prieskumy ukázali, že fajčenie dokáže mužský úd skrátiť až o centimeter.

Nadváha zmenšuje penis- hmotnosť priamo súvisí s veľkosťou. Za každých 15 kilogramov, ktoré muž priberie, úd sa zmenší o dva až tri centimetre.

by Diamond, iglanc.cz

foto: tumblr

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan