Showbiz|11.05.2017|10:43
Zdravá a krásna

Zažila to na vlastnej koži – točila sa v kruhu neustálych diét a prehnaného cvičenia, ktoré jej ničili zdravie. A to všetko len preto, aby získala svoju vysnívanú postavu. Nakoniec si však povedala a dosť!

Viete, ako si vypestovať a dlhodobo udržať zdravie a krásu?
Výživová poradkyňa Jessica Sepelová ponúka vo svojej knihe Zdravá a krásna množstvo skvelých tipov a trikov.
Jej zásady sú pritom veľmi jednoduché a pre telo prirodzené. Možno aj preto jej rady nasledujú stovky klientok a tisícky fanúšičiek po celom svete.
Ponúkne vám 10 zásad pre zdravší život, ako zdravé črevá, krvný cukor v rovnováhe, detoxikácia pečene až po spánok a stratu nadbytočných kilogramov.
V jej knihe nájdete stravovací denník, sprievodcu zdravou stravou a napokon aj zdravé recepty.

Jessica verí, že zdravie a krása idú ruka v ruke a začínajú takými pozitívnymi zmenami v životnom štýle, akými sú viac spánku, menej stresu, kvalitnejšie vzťahy s blízkymi ľuďmi a zdravým a výživným jedlom.

Vo svojej knihe Zdravá a krásna nabáda ženy, aby si vytvorili pozitívny vzťah k jedlu – nech im prináša radosť, ale bez toho, aby na ňom boli závislé. Jedlo má byť v prvom rade výživa a nie zmysel života.
Odporúča konzumovať zdravé domáce pokrmy bez pridaného cukru, umelých sladidiel a rôznych aditív.
Vysvetľuje zásady zdravého stravovania nielen pre zdravie, ale aj krásu ženy, a prezrádza 120 najlepších receptov zo svojej vlastnej kuchyne.

Súčasťou knihy sú aj stravovacie plány, vďaka ktorým znova objavíte slobodu v stravovaní a začnete sa tešiť z dobrého jedla, ako aj zdravého a krásneho tela.

Naučila som sa rešpektovať samú seba. Pochopila som, že som dosť dobrá taká, aká som. Vďaka týmto zmenám už môžem povedať, že milujem svoje telo. Trvalo mi dlho naučiť sa považovať svoje telo za nádherné a dokonca aj teraz mi to vháňa slzy do očí.

Keď som už úspešne prešla na druhú stranu, chcem pomôcť čo najväčšiemu počtu ľudí. Okolo seba neustále vídam ženy, ktoré bojujú proti svojim telám. Snažia sa o dokonalosť a ak sa im zdá, že zlyhali, vinia z toho seba. Stretávam priveľa očarujúcich duší, ktoré trpia nízkou sebadôverou. Vídam vystrašených a unavených ľudí s nadváhou, ktorí netušia, ako vyriešiť svoje problémy. Keď vidím ľudí trpieť bolesťou, ktorú si tak živo pamätám, puká mi srdce. Chcem, aby ste vedeli, že sa to dá zmeniť k lepšiemu. Z kolotoča plného viny sa dá vystúpiť. Dokážete prestať bojovať samy so sebou. Dokážete sa naučiť bezpodmienečne milovať svoje telo a samy seba. Dokážete byť nedokonalo dokonalé.

Odkedy som vydala svoju prvú elektronickú knihu o „čistom“ životnom štýle, The Clean Life, moja profesionálna aj osobná cesta za zdravím ma priviedla na miesta, ktoré som si predtým nevedela ani predstaviť. Kniha, ktorú držíte v ruke, neobsahuje len recepty z mojej elektronickej knihy, ale tiež odráža všetko, som sa naučila sama o sebe, o výžive a zdravom životnom štýle. S radosťou vám prinášam nové chutné recepty a zdokonalené tipy a triky, ktoré som sa naučila počas svojej cesty. Túto knihu som napísala s cieľom inšpirovať ľudí, aby sa cítili pohodlnejšie vo svojej koži. Sama som žijúcim dôkazom, že jemnejší prístup – taký, pri ktorom sa zbavíte sebakritiky a zameriate sa na malé, ale pozitívne zmeny – funguje. Naozaj.

Nie som dokonalá. Nikto nie je. Stále sa učím a chcem len, aby ste sa ku mne pridali a pomáhali aj iným, ktorí kráčajú po tej istej ceste.
Dúfam, že vám táto kniha poskytne návod, útechu a možnosť oslobodiť sa od nezmyselnej snahy o dokonalosť.

 

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan