Zdravý životný štýl|06.02.2018|18:39
Zdravo na nemocničnej „maródke“

Nemocničná strava a zdravý životný štýl? Všetko sa skĺbiť dá!

Máme svoje metódy na zdravé stravovanie, aj keď sme odkázané na nemocnicu. Bufety ponúkajú zdravé zázraky.

Povedzme si narovinu. Ono predsa len tá nemocničná strava nie je až taká zdravá a vyvážená. Môj príklad z dnešného obeda – polievka je fajn, troška vodová, no aspoň teplá. Potom šišky. Dovidenia. Raňajky? Biele rožky a paštéta. No stačí si zájsť iba dole do stánkov a bufetu. Tam je zdravia na pohľadanie aj za dostupné ceny.

Moje tipy:

Polievku rozhodne odporúčam. Sú chutné. Predovšetkým, ak ste polievkový typ ako ja. Čo tie raňajky? Dole v bufetoch majú hotové musli s chia semienkami a jogurtom, dokonca aj vločky sa dajú kúpiť do jedného eura. Jedno balenie máte aj na tri dni. Takže raňajky sú vybavené. Ale vráťme sa k obedu. Po polievke si zájdite dole do bufetu. Šaláty majú výborné. Zeleninové, miešané. Objavíte aj bielkovinové dobroty. Tyčinky i slané pochutinky. Ovocie aj pamlsky. Večera? Tak tú už vôbec neodporúčam z nemocničného menu. O pár poschodí nižšie objavíte cottage cheese s rôznymi príchuťami. K tomu si môžete prikúpiť aj celozrné pečivo. Ak máte chuť na probiotický jogurt, či iný nápoj. I to sa dá. Ceny sú opäť veľmi priateľné.

...aspoň máte pohyb...

Ak vám to diagnóza dovolí, týmto spôsobom si môžete čas na lôžku spríjemniť. Prejdete sa. Čas  ubehne rýchlejšie a aspoň sa troška udomácnite. I nálada sa z bodu mrazu „vyšvihne“ aspoň na dva stupne. V tomto deprimujúcom období pomôže aj to. Verte mi. Práve tento život žijem. Netvrdím, že neprichádzajú stavy depresií a zúfalstva, ale tieto tipy mi pomáhajú prežiť. To, že si idem stále svoje a je mi veľmi nadnesene povedané „dobre“. A to aj cez obdobie, kedy sú návštevy pre chrípkovú epidémiu zakázané. Tak sa pomaly navštevujem sama.

Všetko sa prežiť dá. Dôležitá je psychika. Počas nemocničného obdobia je to ťažké, ale dá sa to aj zdravo. Poďme spolu do toho! Veľa zdravia!

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: Monika Pekarovičová

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan