Blogy|Ela|05.03.2015|23:17

Možno to občas chce len niekoho, komu môžete stopercentne veriť a môcť byť oddaný so všetkými svojimi kladmi aj zápormi. Vedieť že je tu. Vedieť že počúva. Vedieť že akceptuje. Vedieť že rešpektuje. Vedieť že obdivuje. Vedieť že rád poučí ak bude treba. Že objíme ak bude treba. Že objíme aj keď netreba. Že vás rozosmeje každý deň a zavrie oči až keď vám dá pusu do vlasov.

Viete, dlho som si myslela, že fyzická príťažlivosť sa častokrát veľmi podceňuje. Potom som sa rozosmiala. Neskôr znova. O pár dní sa z toho stal milý rituál a mne príde predtým "nie veľmi sexi", "sexi viac ako kedykoľvek predtým". Po smiechu prišiel večer a mne to predtým "sexi viac ako kedykoľvek predtým" a ešte predtým "nie veľmi sexi", prišlo ako niečo, čo by si so mnou mohlo "dať cigaretu a rozprávať sa o všetkých detských krúžkoch, ktoré sme kedy navštevovali a spomínať na časy dávno minulé". Časy, v ktorých sme si svoj život predstavovali úplne inak a byť v rovnakom okamihu šťastní, že sme práve tam, kde sme. Nie, nebolo to nie veľmi sexi. Už to nebolo ani sexi. Aj chuť na ďalšiu cigaretu zmizla. S prehľadom ju zvalcovala chuť ho spoznať, odkryť, pochopiť a aj nepochopiť.

Zaspávajúc pýtate sa, čo to dočerta s vami je. Už sa nesmejete. Aj cigarety došli. Sexi zmení sa na nie veľmi sexi a vy viete, že to svojimi očami na seba hľadíte. Ako môže niečo skončiť inak, ak začínate vždy z rovnakého bodu plní strachu, obáv a vzdušných zámkov ktorým venujete posledné minúty pred spánkom a tie prvé predtým ako si urobíte rannú kávu.

Tu nie je reč o vzťahu, partneroch, zväzku. Hovorím o "plnohodnote bytia" dvoch stratených, ktorí sa nájdu len ak uvidia jeden druhého očami samozrejmého uvedomenia si. Vtedy keď sa iní nedívajú a sami rozpustia ten dym strachov a predsudkov ktorý im znemožňuje vidieť veci tak jasné, tak krásne a tak samozrejmé, aké vo svojej podstate vlastne od začiatku sú.

Keď sa zajtra na seba pozrú, možno zbadajú sa ako nikdy predtým. V celej svojej človečej kráse. Možno sa však nestretnú a navždy pre seba zostanú neviditeľnými. Lebo on je on a ona je prosto len iná.

Ela.

 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan