Zdravý životný štýl|31.10.2017|14:00
Ženy nebojte sa sily

Aby ste sa počas zimných dní nezaobalili...

Máte pocit, že sa pri kardiu spotíte viac a že spálite aj väčšie množstvo kalórií?! Výskumy však tvrdia, že ste sa doposiaľ mýlili...

Všeobecne prevláda názor, že kardio – najmä beh – napomáha chudnutiu. Tak prečo tie hodiny na páse stále na sebe nevidíte?

...na páse hodiny, v „činkárni“ hodina...

Tuk sa páli a vy potíte krv. To je tá bolesť, ktorú pri kardiu nie vždy cítite. To je ten tuk, to sú tie sacharidy, ktorých sa chcete zbaviť. Toto je účinné formovanie postavy. Tu vás bežecký pás nezachráni. Dôvod je jednoduchý. Sila to sú svaly, pri ktorých sa tuk páli. A všetko pôjde ako po masle...keď práve to „maslo“ pôjde z tela dole.

...o 500% viac…

Telu viac zoberiete a zároveň aj viac dáte. Výskumy dokázali, že pri poriadnej “silovke” spálite o 500% viac kalórií ako pri kardiu. Dôvod? 1 hodina silového tréningu = 5 hodín kardia. Aspoň, čo sa týka množstva spálených kalórií.

...silový tréning nerovná sa kulturistika...


Ženy, nebojte sa! Pod pojmom silový tréning nemáme na mysli hneď ťažké stokilové váhy. Taká dobrá „silovka“ sa dá vykonať aj s váhou vlastného tela. Drepy a kliky napríklad. Ako to funguje? Takýto tréning sa zväčša vykonáva v sériách., v ktorých by ste mali íst na maximum, až za hranicu svojich síl. Potom nasleduje minútka, či dve na oddych. Počas maxima – ide o krátku činnosť, počas ktorej telo človeka pracuje na tzv. kyslíkový dlh. A to je účinné.

...budujete svaly, zrýchlujete metabolizmus...môžete si viac dovoliť...

Sval je „hladný ako vlk“, uřcite viac ako tuk! Čím viacej svalov máte, tým je rýchlejší bazálny metabolizmus. Budete hladní, budete viac zdravo jesť a budete stále spalovať.

...silovým tréningom iba získavate, kardiom strácate...

Nie tuk, ale svaly. Preto sa aj pri „silovke“ lepšie páli. Kardiu sa ale úplne nevyhýbajte. Samozrejme aj ono má svoje opodstatnenie. Zlepšuje fyzickú kondíciu a kardiovaskulárny systém.

Žena bude ženou. Hoci nezabehne 10km na bežeckom páse, ale za to drepne 25kg. Mužom sa nikdy nestane. Šetrite časom a chudnite efektívne. S činkami, či bez. Vystačíte si aj samé!

Redaktorka: Monika Pekarovičová, www.workouts.sk

Foto: tumblr.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan