Site icon WomanMan

Učitelia sa zhodli: Moderné vyučovanie baví nás aj študentov

Konferencia Vzdelávame pre budúcnosť už šiesty rok zoznamovala pedagógov s novými technológiami, ktoré im uľahčujú prácu a sú užitočným spestrením na hodinách.

Celotýždňovú roadshow majú za sebou organizátori konferencie Vzdelávame pre budúcnosť, ktorú pripravili v Žiline, Košiciach, Bratislave a prvýkrát s ňou navštívili aj Bardejov a Banskú Bystricu. Na konferenciu pozývali učiteľov, riaditeľov škôl, ale aj správcov školských sietí, aby si na nej mohli prakticky vyskúšať najmodernejšie technológie využiteľné na vyučovacích hodinách.


Konferencia Vzdelávame pre budúcnosť bola venovaná novinkám v oblasti technológií a vzdelávania. ,,Máme za sebou už šiesty ročník tohto podujatia, z čoho máme veľkú radosť. Našej konferencie sa počas celého týždňa zúčastnilo okolo 400 riaditeľov škôl, učiteľov, ale aj IT správcov z celého Slovenska. Priniesli sme im najmä obsah transformácie vzdelávania s digitálnymi technológiami a ukázali im štyri hlavné piliere – pre vedenie škôl, pre moderné vzdelávanie a vyučovanie, pre infraštruktúru, čiže celé IT zabezpečenie školy a inteligentné školy, čo je nová téma,“ zhodnotila Zuzana Molčanová, Learning Solutions Specialist  pre krajinu Slovensko Microsoft Česká republika a Slovensko, ktorá absolvovala všetkých šesť ročníkov konferencie ako z pozície učiteľky, tak aj organizátorky. Pre účastníkov konferencie boli pripravené prednášky, ale aj workshopy. ,,Myslíme si, že mladí ľudia by mali vedieť využívať moderné technológie hlavne ako pracovné nástroje. Chceme žiakov a študentov naučiť, aby im slúžili v ich prospech a boli s ich pomocou produktívnejší. Aby si vedeli urobiť dobrý časový manažment, aby vedeli dobre riadiť projekty, to sú všetko zručnosti 21. storočia, ktoré chceme, aby ovládali. Najskôr však musíme tieto technológie priblížiť učiteľom, aby študentov vedeli správne viesť a motivovať ich,“ doplnila Zuzana Molčanová.

Zoznamovať sa s inováciami znamená pre pedagógov dávku odhodlania a hlavne investície času do vlastného vzdelávania. Na konferenciu však mnohých priviedla zvedavosť, čo nové by im mohlo ten učiteľský život uľahčiť. ,,Takýchto podujatí sa zúčastňujem pravidelne, je to super vec. U nás na škole už dlhšie pracujeme v online e-learningovom systéme, ktorý naši študenti využívajú. Zjednodušuje nám to komunikáciu s nimi, majú v tomto systéme učebné materiály, nemusia mať teda tlačovú formu kníh napríklad. Určite chceme držať krok s dobou a študentom ponúkať v rámci možností to najlepšie a najnovšie,“ povedal Radoslav Sanitra, správca sietí na Strednej odbornej škole informačných technológií v Banskej Bystrici. ,,Tieto podujatia pre mňa znamenajú dobíjanie tých pomyselných bateriek a hlavne príležitosť inšpirovať sa. Prepojiť tú teóriu s praxou, ktorú sa snažím zaviesť na škole. Aj študenti oceňujú to úsilie, že sa chodíme učiť nové veci, lebo z toho v konečnom dôsledku profitujú najviac. A vyučovanie tak baví oveľa viac nás všetkých,“ uviedla Kvetoslava Danková, učiteľka na Gymnáziu sv. Tomáša Akvinského v Košiciach. Podujatie si pochvaľovali aj pedagógovia  škôl z malých obcí. ,,Myslím, že je pre nás nesmierne prínosom, že sa môžeme zúčastniť takýchto konferencií, že sa neorganizujú iba v hlavnom meste. Na dedinách máme stále problém s internetom, verím, že aj u nás sa čoskoro dočkáme modernizácie,“ uviedol Róbert Drienovský zo ZŠ s MŠ v Spišských Hanušovciach.

Viac informácií o konferencii a ďalších vzdelávacích aktivitách spoločnosti nájdete na stránkach: www.vzdelavameprebuducnost.sk ako aj na soc. sieťach: www.facebook.com/vzdelavameprebuducnost.

Exit mobile version