Site icon WomanMan

Začína sezóna jarných peľových alergií. S Vincentkou ich zvládnete ľahšie.

Jar je tu a s ňou prichádzajú aj pele kvitnúcich kríkov, stromov a kvetov, ktoré spôsobujú alergické reakcie, ktoré sú postrachom pre alergikov. Našťastie na všetky druhy alergií existuje osvedčený pomocný podporný prostriedok, ktorý pomáha uľavovať od ich následkov. Je to svetoznáma prírodná minerálna voda Vincentka prameniaca v Luhačoviciach. Pomáha aj pri zmierňovaní následkov po prekonaní koronavírusu.

Tajomstvo najstaršej minerálky

Vincentka je vlastne zvyšková morská voda z pravekého treťohorného mora, ktorá zostala uväznená milióny rokov medzi vrstvami hornín pod Luhačovicami. (Geologické podložie širokého okolia Luhačovíc tvoria flyše, ktoré sú charakteristické striedajúcimi sa vrstvami pieskovcov, zlepencov a ílovcov. Tie sú značne nepriestupné pre vodu, vďaka čomu došlo v hĺbke k uchovaniu zvyškovej vody treťohorného (pleistocénneho) mora.) Tektonické poruchy v nepriestupných horninách (nezdenický zlom v širšom okolí Luhačovíc) však umožňujú výstup vôd k povrchu. Z hlbín ju obohacuje oxid uhličitý. Pri ceste z hlbín na povrch obohacuje vodu oxid uhličitý a keď prechádza rôznymi vrstvami hornín rozpúšťajú sa v nej stopové prvky, takže nakoniec obsahuje takú širokú škálu prvkov, ako máloktoré iné minerálne vody.

Ťažká jar pre alergikov

Paradoxne zimné studené a vlhké počasie je pre alergikov citlivých na peľ priaznivejšie ako jarné slnko. Vzduch je bohatší na kyslík a pokiaľ človek neochorie na dýchacie cesty, dýcha sa mu v zime na čerstvom vzduchu lepšie. Ale jar je postrachom: suché, veterné jarné počasie roznáša alergény. Sezónu začína obvykle vo februári lieska, neskôr sa k nej pridáva jelša a potom breza, ktorá je hlavným jarným alergénom. V závislosti od rýchlosti nástupu jari sa nepriaznivé obdobie buď rozloží na dlhšie obdobie alebo sa sústredí do menšieho počtu intenzívnych dní. Vtedy sú následky horšie. Prevaha peľov stromov v ovzduší trvá do mája až júna. Pre alergika však ťažkosti nekončia: v lete nastúpia pele tráv.

Alergika počas sezóny čaká neustále slzenie, smrkanie, pálenie a opuchy očí, chronické zápaly dutín, škriabanie v hrdle. Chvíľky oddychu od náporu alergénov prichádzajú len večer a hlavne po daždi. Jedným z mála pomocníkov je v tomto období minerálna voda Vincentka. So sprejom Vincentka môže alergik absolvovať prechádzky i dlhší pobyt mimo domova. Jedno až dve strieknutia pomôžu dospelým aj deťom vyfúkať si nos a uvoľniť dýchanie. Na rozdiel od niektorých návykových látok v sprejoch, používanie Vincentky nie je obmedzené dĺžkou užívania ani frekvenciou počas dňa.

Prejavy alergickej nádchy

Alergia je neprimeraná odpoveď imunitného systému na podnety z okolia. Postihuje celý organizmus, nielen nos a sliznice. Alergie môžu prechádzať z jedného druhu do iného – ekzémy, potravinové alergie, bronchiálna astma.

Alergická nádcha je zápal nosovej sliznice vyvolaný alergénom – peľom, prachom. Má tri základné prejavy – kýchanie, vodnatý výtok z nosa a jeho upchatie. Spočiatku nos, podnebie, hrdlo a oči len svrbia. Často sa k alergickej nádche pridruží aj postihnutie očí, môžu sa zapáliť a opuchnúť očné spojovky a pribudnúť mierne zvýšené teploty a zvýšená únava. Ak sa alergická nádcha podcení, môže sa vyvinúť bronchiálna astma. Liečba spočíva v obmedzení kontaktu s alergénom, riešení príčin ochorenia a odstránení príznakov. Je to  symptomatická liečba, so symptomatickými liekmi (antihistaminiká, lokálne kortikosteroidy) uľavujúcimi od príznakov.

Ako pomáha Vincentka

Jan Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s., hovorí: „Vincentka je neoceniteľným pomocníkom na zvládanie ťažkostí pri peľových a prachových alergiách. Odporúčajú ju aj alergológovia. Predovšetkým pomáha zlepšovať dýchanie. Dôležitú funkciu plní pri uvoľňovaní hlienov blokujúcich dýchacie cesty, dutiny a hromadiacich sa v hrtane, nose a priedušnici. Pomáha udržiavať fyziologickú čistiacu schopnosť nosovej sliznice, tým umožňuje optimálne fungovanie slizničnej imunity. Najľahšie sa aplikuje prostredníctvom nosového spreja. Vincentka je preto taká účinná, lebo obsahuje správne zloženie minerálnych látok a oxidu uhličitého. Tie vytvárajú nepriaznivé prostredie pre baktérie, rozpúšťajú hlieny, pomáhajú zvládať prejavy chorôb a pôsobia aj preventívne. Prispieva aj to, že osmolarita Vincentky je podobná osmolarite ľudskej krvi.“

Liečivé aj preventívne účinky Vincentky – 100 % prírodnej minerálnej vody – preverili stáročia. Dvesto rokov sa ťaží, plní do fliaš a používa ako osvedčený liek. Pôsobí na niekoľko okruhov zdravotných problémov. Obsahom a vyváženosťou minerálnych solí a prvkov umožňuje rozpúšťanie hlienov v dýchacích cestách, žalúdku a črevách. Odporúča sa na pitné a inhalačné kúry pri ochoreniach dýchacích ciest, hlasiviek, pri chorobách látkovej výmeny, vredovej choroby žalúdka, dvanástnika a ich pooperačných stavoch, pri chronickom zdurení pečene, diabete mellitus, chronickej pankreatitíde. Pomáha regenerovať aj vnútorné prostredie človeka po veľkých stratách potu (šport, ťažká fyzická práca, horúčkovité ochorenia) a upravuje metabolizmus po alkoholových excesoch. Jeden dúšok Vincentky postačí na uhradenie dennej dávky jódu, môže tiež slúžiť na prevenciu zubného kazu u detí (0,25 l denne). Je vhodná ako prírodný doplnok výživy pre športovcov, deti, tehotné ženy a rekonvalescentov. Odporúča sa tiež proti vzniku suchých zápalov nosovej sliznice a na prevenciu jej recidív. Vincentka celkovým zložením hypotonickej kyselky s obsahom jodidov priaznivo ovplyvňuje obranyschopnosť v zmysle prevencie chronických bakteriálnych infekcií horných dýchacích ciest, chronickej rinitídy, sinusitídy a chronickej polypóznej nasopharyngitídy. Ideálna aplikácia je pomocou nosového spreja, ktorý je možné doplniť Vincentkou z originálneho 0,7 l balenia minerálky. Vincentka sa pri každom z ochorení dýchacích ciest aplikuje určitým spôsobom: Vincentku NASALIS a plastovú kanvičku je najlepšie použiť pri problémoch s dutinami. Aplikácia Vincentky v spreji je zas vhodná do nosa, prípadne do hrdla, kloktanie Vincentky priamo z pohára alebo z fľaše je dobré na hrtan a hornú časť priedušnice. Aplikácia vdychovaním špeciálnymi inhalátormi je ideálna na dolné cesty dýchacie. Ak nie je k dispozícii inhalátor, vhodné je varenie Vincentky v odkrytom hrnci a jej vdychovanie z vyvíjača pary. Naparovanie pod uterákom dobre pôsobí na horné i dolné dýchacie cesty a dutiny. Produkty s obsahom Vincentky s obsahom Vincentky sa dajú kúpiť na https://www.vincentka.cz/e-shop/ a viac informácií nájdete na  www.vincentka.cz.

Foto: Vincentka, a. s.

Exit mobile version