Knihy, ktoré si zamilujete. Nielen kvôli prostrediu, vedecké pozadie, new adult svet, ale najmä pre postavy. Ali Hazelwood ich prepracovala, doslova ožívajú na stránkach knihy, bavia vás, prekvapujú a fandíte im. Či už Olive alebo Bee. Hrejivé a láskavé príbehy, ktoré sú nielen romantické, ale tiež pobavia (pri niektorých pasážach vás určite rozosmejú), a prinútia trošku sa aj zamyslieť.
Ali Hazelwood a jej Hypotéza lásky, potom Analýza lásky.
Romantické komédie pre new adult so skvelou hlavnou hrdinkou, aká sa len tak nevidí. Zažratá do štúdia, ktoré ju baví, pohlcuje, zaujíma…a nemá čas na iné veci, ani randenie. Má viac ako 25 a minimum skúseností s mužmi. Čudujete sa?
A potom prišla Analýza lásky, v ktorej – ako napísala slávna Jodi Picoultová – „Ali Hazelwood opäť dokazuje, že veda je pekelne sexi.“ A dostanete opäť to, čo ste milovali na Hypotéze.
Hypotéza lásky
Hypotéza lásky je príbeh o tom, keď falošný vzťah medzi vedcami narazí na nezadržateľnú silu príťažlivosti a starostlivo vypočítané teórie zachváti chaos…
Olive Smithová je tretiačka na doktorandskom štúdiu. Neverí na dlhotrvajúce romantické vzťahy. Ale jej najlepšia priateľka áno – a práve vďaka tomu sa dostane do tejto šlamastiky. Presvedčiť Anh, že skutočne randí, však nebude také jednoduché – vedci totiž potrebujú dôkaz. Preto, rovnako ako každá biologička s trochou sebaúcty, spanikári a pobozká prvého muža, ktorého zbadá.
Ten muž nie je nikto iný ako Adam Carlsen, ich mladý a nadaný vyučujúci – a všeobecne známy kretén. Olive preto nedokáže uveriť vlastným ušiam, keď pristane na jej pretvárku a súhlasí, že bude vystupovať ako jej falošný priateľ. A keď sa veľká vedecká konferencia uberie nečakaným smerom a Olivina kariéra sa ocitne v ohrození, Adam ju prekvapí znova – pevnou podporou a ešte pevnejšou… vypracovanou hruďou!
Ich malému experimentu odrazu hrozí poriadny výbuch.
Olive si uvedomí, že jediná vec, ktorá je komplikovanejšia ako hypotéza lásky, je položiť vlastné srdce pod mikroskop.
Analýza lásky
Analýza lásky je ďalší skvelý romcom. Bee Königswasserová sa v živote riadi jednoduchým pravidlom: Čo by urobila Maria Curieová? Ak by jej NASA ponúkla miesto hlavnej neuroinžinierky špeciálneho projektu – doslova splnený sen – Maria by ho prijala. Bez váhania. No matka modernej fyziky nikdy nemusela viesť projekt s Leviom Wardom.
Iste, Levi je atraktívny, vysoký, tmavovlasý a má prenikavý pohľad. Ale už počas doktorandského štúdia dal Bee jasne najavo, čo si o nej myslí – úhlavní nepriatelia by mali pracovať v galaxiách čo najďalej od seba.
No keď jej v pracovni stále chýba potrebné vybavenie, záhadne sa jej strácajú dôležité emaily a podriadení ju ignorujú, Bee by prisahala, že sa z Levia stáva jej spojenec: podporuje jej plány, chváli jej nápady… a hltá ju očami, až sa jej z toho neuróny môžu zblázniť.
Keď však nadíde čas konať a odhaliť svoje city, záleží len na jedinom: Čo urobí Bee Königswasserová?
Foto: Lindeni.sk