3 kroky, ako oživiť svoj vzťah

0
1948

Ak ste žena, pravdepodobne vám v dámskom časopise odporučili zadovážiť si sexy bielizeň. Mám však pre vás niečo iné a v skutočnosti možno ešte lepšie.

Nie, že by bielizeň nefungovala, pokojne ju skúste. Doprajte však vášmu vzťahu úplný reštart.

Okrem intimity môže ďalším v poradí byť, ak nájdete pre vás dvoch príležitosť, kde sa budete obaja spoločne veľmi dobre smiať. Áno, spoločný smiech viditeľne zlepšuje vzťah. Utužuje ho a naviac vytvára vzájomné puto zo spoločného zážitku. K tomu úžasne dvíha emóciu, čiže náladu a vytvára v tých chvíľach spoločný pocit radosti a šťastia. Spoločný smiech vytvára lásku a stáva sa tak aj pri dvoch ľuďoch, ktorí sa iba nedávno spoznali. Rovnako vám to však pomôže aj po dvadsiatich spoločných rokoch.

Vyhľadajte preto nejaké situácie, kde to bude možné. Či už to bude nejaký vtipný stand up, na ktorý spolu pôjdete, alebo skvelá komédia v divadle. Prípadne si niečo vygooglite, alebo sa opýtajte priateľov na ich vlastnú skúsenosť. Buďte vo vyhľadávaní skutočne aktívni, vyplatí sa vám to.

Druhým tipom je, že vzťahu prospejú nové spoločné vnemy. Nielen veselé, ktoré sú samozrejme na vrchole, ale celkovo nové spoločné zážitky. Niečo dobrodružné, zážitkové, namáhavé, kde obaja budete musieť niečo zaujímavé zvládnuť.  Tiež to môže byť niečo, kde prekonáte spoločne námahu, dosiahnete nejaký plán,alebo cieľ. Nechám už na vás, čo také nájdete. 

Nuž a tretím tipom je, zistite si najtajnejšie, najdávnejšie, či pokojne „najzbytočnejšie“ túžby vášho partnera, či partnerky a pomôžte im ich splniť. Môže ísť pokojne o nejakú túžbu z detstva, ktorú už neberú vážne. Neverili by ste, akú radosť mal jeden môj známy, keď po dvadsiatich rokoch mal konečne doma svoju vlastnú hokejovú prilbu, po ktorej túžil ako chlapec. 

Nech sú túžby toho druhého akékoľvek, vo svojom vnútre nemusíte mať pre ne nadšenie. Zato vaše porozumenie pre ne vaša polovička pravdepodobne veľmi ocení.

Vzťah sa dá ovplyvňovať a zlepšovať, dokonca ak to nerobíme, postupne môže upadať. Rovnako, ako je to so všetkým v živote, ak tomu dávame, alebo nedávame náležitú snahu a pozornosť.

Marek Zajac

rpt

terapeut a vzťahový konzultant,

autor kníh Ako to s ním zvládnuť a Ako sa stať princeznou na bielej kobyle

www.marekzajac.sk

IG: marekzajac

foto: archív M.Z. / pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu