Pokiaľ sa chystáte prežiť leto aktívne, či už na dovolenke spojenej s turistikou, na výletoch v náročných terénoch alebo pri športovaní, je dôležité vybrať si vhodné oblečenie, ktoré vás bude chrániť a zároveň umožňovať pohodlný pohyb. Jednou z najlepších možností pre takéto aktivity je funkčné tričko merino. 

Tričko s krátkym rukávom z ovčej vlny Merino by nemalo chýbať v žiadnom letnom šatníku. Jeho vlastnosti oceníte pri akejkoľvek letnej športovej aktivite. Uvádzame päť najdôležitejších dôvodov. Široký výber nielen tričiek z Merino vlny ponúka špecializovaný e-shop na produkty z ovčej vlny oveckaren.sk.

1. V lete ochladí

Merino vlna dokáže človeka ochladiť. Tričká sú vyrobené z tenkých a jemných vlákien, ktoré sú schopné regulovať teplotu tela. Vlhkosť od tela odvádza vo forme pary, čím sa líši od syntetických materiálov, ktoré odvádzajú pot a vlhkosť až po skvapalnení. Vďaka tomu je vlnená látka stále priedušná a príjemná na pokožke.

2. Pohodlie

Merino tričká sú veľmi jemné a mäkké na dotyk, čo zaisťuje pohodlie pri ich nosení. Merino vlna máva jemnosť vlákien menšiu ako 18 mikrónov, čo znamená, že by nemala škriabať či hrýzť ani tých, ktorí sú na to pri vlnenej látke zvyknutí a očakávajú to. Vďaka pružnosti sa tričko dokáže prispôsobiť vašej postave, čo zlepšuje pohyblivosť a komfort počas športových aktivít.

3. Odolnosť voči zápachu

Pokiaľ ste zvyknutí, že vaše syntetické tričko po športe vždy zapácha, tak pri merine sa vám to nestane. Merino tričká majú schopnosť odolať zápachu, pretože ovčia vlna má prirodzené antibakteriálne vlastnosti. To znamená, že tričko zostáva čisté a bez zápachu, aj keď ho nosíte po celý deň. Dokonca ho môžete nosiť aj niekoľko dní bez vypratia, stačí ho vždy len poriadne vyvetrať. Oceníte to zvlášť na niekoľkodňovej túre, kde nie je možnosť vyprať si tričko.

4. Jednoduchá údržba

Merino tričká sú na údržbu veľmi nenáročné. Väčšinou ich stačí vyvetrať a v prípade potreby ich vyprať v práčke na jemnom programe a nízkej teplote. Nevyžadujú ani špeciálne úpravy ako je napríklad žehlenie.

5. Ekologický materiál

Merino vlna je prírodný materiál, ktorý sa ľahko rozkladá v prírode. Navyše, výroba tričiek z merino vlny má nižší ekologický dopad ako výroba tričiek z umelých vlákien. 

Vyberte si svoje merino tričko na Oveckaren.sk!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu