7 tipov na tie najkrajšie letné zážitky na Liptove

0
1130

Leto na Slovensku môže mať veľa podôb. Zážitky z nádhernej prírody, výlety lanovkami, adrenalín na atrakciách, relax pri vode, skvelé kulinárske zážitky. Dostali ste po koronakrízovej diéte chuť? Prinášame vám 7 tipov na výnimočné miesta a aktivity na Liptove, vďaka ktorým si môžete skutočne kráľovsky oddýchnuť a načerpať nové sily i parádne zážitky. Ak na to budete myslieť včas a rozhodnete sa ubytovať v niektorom z hotelov siete TMR hotels, môžete získať k pobytu lanovky alebo vstupy do akvaparkov grátis. Tomu sa hovorí dobrý začiatok!

Chopok – Nízke Tatry – 2024 m n.m.

Začíname v oblakoch! Jeho veličenstvo Chopok síce nie je najvyšším vrcholom Nízkych Tatier, no ponúka kráľovské výhľady na všetky strany a zároveň úžasnú pohostinnosť pre všetkých, bez ohľadu na to, či prídu z Horehronia alebo z Liptova. Vrchol Chopku je nielen výborným východiskovým miestom na zaujímavé hrebeňové túry, ale tiež lákavým miestom pre všetky deti.

Na terase a lá carte panoramatickej reštaurácie Rotunda na nich čaká veľkolepá, 3-metrová socha draka Demiána, legendárneho strážcu demänovských pokladov. Ak máte radi legendy, určite si nenechajte ujsť ani pohľad na skamenelú Dračiu nevestu. Návšteva Chopku je doslova návyková záležitosť. Ak tušíte, že jedna návšteva vám stačiť nebude, máme pre vás tajný tip! Letná sezónka na lanovky s neobmedzeným počtom výletov na Chopok je k dispozícii len za 49.-eur. Viac info na jasna.sk.

Adrenalín v horách
V Jasnej si počas letnej návštevy prídu na svoje nielen turisti či športovci, ale aj milovníci adrenalínu. A to na oboch stranách Chopku. Skvelým zážitkom sú horské káry na trati z Kosodreviny do Krúpovej, ktoré zvládne aj 12-ročné dieťa. Na trati s prevýšením 662 metrov oceníte nielen samotný zážitok z jazdy, ale aj úžasné panoramatické výhľady na celé Horehronie.

Ak sú pre vás tri kolesá veľa, skvelou voľbou je aj bicykel či e-bike, vďaka ktorým môžete Jasnú i celý Liptov. Požičovňu nájdete na Bielej púti a mali by ste vedieť, že Liptov sa môže pochváliť viac ako 800 km značených cyklotrás.

Áno, v lete na saniach!
Aj takýto originálny zážitok si môžu najmä najmenší návštevníci odniesť z letnej návštevy v Jasnej. Neďaleko Kolieska vznikol koncom uplynulej zimy obrovský sklad snehu, ktorý si stredisko odložilo do budúcej sezóny. Časť z tejto depónie ostala odkrytá a stala sa miestom zábavy pre všetky deti. Šantenie na klzákoch v prvých letných horúcich dňoch bolo magnetom pre celé rodiny a tento zážitok si môžete užiť aj vy – až do vysánkovania zásob snehu!

Kráľovský piknik v oblakoch

Skutočne originálny zážitok na vás čaká na južnej strane Chopku. Cesta lanovkou, akú ste doposiaľ nezažili. Čo poviete na piknik v špeciálne upravenej luxusnej piknikovej kabíne? Áno, aj toto je jeden z výnimočných zážitkov, ktorým môžete prekvapiť svojich blízkych pri návšteve Nízkych Tatier.

Najprv slávnostný prípitok v Rotunde na vrchole Chopku a potom už nastúpite do kabíny, v ktorej budete hodovať so skvelým jedlom a s nádhernými výhľadmi na Horehronie a Chopok z južnej strany. Unikátny koncept pre všetkých, ktorí majú radi lanovky, dobré jedlo a radi pripravia prekvapenia pre priateľov.

Ak sa spustiť, tak poriadne!
Možno o tom neviete, ale liptovská Tatralandia sa môže pochváliť gigantickými toboganmi, ktoré majú konkurenciu až niekde v Dubaji. Hovoríme o gigantických toboganoch Delphine a 4family.

Ak máte radi adrenalín, na vrchole obrovskej toboganovej veže nasadnete do raftu na tobogane Delphine a zažijete zrýchlenie z 0 na 50km/hod za okamih! Tento kráľovský zážitok samozrejme odporúčame až po kvalitnej rozcvičke na ostatných 26 toboganoch a šmýkačkách v Tatralandii.

Ak by bolo málo, susedná Bešeňová ponúka ďalšiu mega porciu celoročných i letných toboganov – vrátane najdlhšieho toboganu na Slovensku. Jednoducho – ak sa poriadne spustiť, tak na Liptove!

Ako pri mori
Dovolenka na Slovensku môže byť skutočne exotická. A to nemusíte vytiahnuť ani päty z Liptova! Aj napriek tomu, že skutočné more je ďaleko, slanú vodu, morské vlny, či pirátsku loď obklopenú skutočnými tropickými rastlinami a samozrejme minimálne 30° stupňovými horúčavami nájdete v tomto nádhernom regióne na severe Slovenska. Záleží naozaj iba na vás a na tom, či máte doma malých pirátov alebo sladkú amazonku, ktorých potrebujete rozmaznávať.

Kým obrovský celoročný Stan zábavy s bazénom s morskými vlnami a pozvoľným vstupom ako na skutočnom morskom brehu si vás počká v Bešeňovej, v Tatralandii sa aj pred letnou búrkou schováte v celoročnom areáli Tropical Paradise, v ktorom sa môžete nechať zlákať nielen pirátskou plachetnicou ale aj skvelými miešanými drinkmi podávanými v bare Barbados uprostred bazénov alebo skvelými palacinkami v Maríne. Málo?

V bezprostrednom susedstve na vás v ZOOKONTAKT Tatralandia kontakt čakajú tigre, levy a iné šelmy, dokopy 800 živých tvorov. Exotický zážitok znásobí areál s kovovými miniatúrami svetových metropol a ďalšie detské atrakcie.

Aby si oddýchlo telo, duša i myseľ
Priamo v areáli Vodného parku Bešeňová vyrástol výnimočný Hotel Galeria Thermal Bešeňová****. Slovíčko výnimočný si zaslúži preto, že bol vytvorený podľa holistického konceptu, ktorý sa snaží ponúknuť hosťovi všetko pre dokonalý oddych jeho tela, duše i mysle. Oddýchne si v súkromí privátnej termálnej zóny, zrelaxuje pri muzikoterapii či saunových rituáloch, v gastronómii sa môže tešiť na špeciality hotelovej Á la carte reštaurácie v súlade s holistickým konceptom stravovania od lokálnych výrobcov. Hľadať vnútornú rovnováhu nikdy nebolo také príjemné.

Vybrali sme pre vás sedmičku tipov, ktoré majú spoločné jedno – Liptov. Jeho objavovanie vám môže priniesť veľa dobrodružstiev, zážitkov a predovšetkým príjemného oddychu. Musíte sa však pripraviť na fakt, že týždeň na to všetko môže byť naozaj málo! A ešte jedno dôležitá informácia – aj keď sa život po korone postupne vracia do normálu, v zariadeniach cestovného ruchu sa stále môžete s nevyhnutnými preventívnymi opatreniami. Rešpektujme ich, aby sme sa na Liptov mohli s radosťou a bez obáv vrátiť aj nabudúce.

foto: Marek Hajkovsky

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu