Ako vybrať tyčový mixér, ktorý vás nevytočí

0
776

Metadescription: Tyčový mixér je asi najpoužívanejší pomocník v kuchyni. Zvládne takmer všetko a nezaberie veľa miesta. Vyberte si taký, ktorý vás nevytočí už pri prvých otáčkach.

Hádajte na čo myslím? Je to elektrospotrebič, ktorý sa používa v kuchyni. Zvládnete ho hravo ovládať aj jednou rukou. Nie, nie je to naparovacia žehlička, aj keď občas žehlíte aj v kuchyni. Tento spotrebič si poradí s ľadom aj orieškami, ale zároveň s ním pripravíte jemné a nadýchané cesto. Nezaberie veľa miesta a veľmi ľahko sa čistí. Je to multifunkčný pomocník, ktorý nahradí hneď niekoľko kuchynských spotrebičov.

Uhádli ste? Áno, je to tyčový mixér. Vďaka všetkým týmto vlastnostiam je asi najpoužívanejším pomocníkom pri príprave jedla, nápojov aj pri pečení. Zvládne hneď niekoľko náročných činností, ako je sekanie, krájanie, miešanie, mixovanie, mletie orechov či kávy a dokonca sekanie ľadu. V kuchyni vám tak tyčový mixér ušetrí nielen veľa námahy, ale predovšetkým času. Pri jeho výbere je preto potrebné zohľadniť niekoľko dôležitých parametrov. Prečítajte si pár tipov, ako vybrať model, ktorý vás nevytočí už pri prvých otáčkach.

Dvakrát premýšľajte, raz nakupujte

Pred výberom konkrétneho modelu a porovnávaním jeho parametrov si dobre zvážte, na čo všetko budete tyčový mixér používať. Jeho veľkou výhodou je práve jeho kompaktnosť. Na rozdiel od veľkého kuchynského robota, ho aj s príslušenstvom môžete uložiť do stredne veľkej zásuvky. Nezaberie vám tak žiadne miesto na pracovnej ploche.

Tyčový mixér využijete v kuchyni pri každodennej príprave rôznych pokrmov od horúcich krémových polievok po zdravé smoothies. Vyberte si preto model, ktorý zvládne všetky tieto činnosti. Aj napriek vyššej cene vám vydrží dlhšie a investícia sa vám tak skutočne vyplatí.

Nezabudnite, že ľahká výmena jednotlivých nadstavcov je mimoriadne dôležitá. Nechcete predsa strácať čas krútením a skúšaním, ako do seba jednotlivé diely zapadajú. Vďaka patentovanému dizajnu EasyClick môžete ponorný mixér Braun poskladať aj jednou rukou a rovnako ľahko aj meniť príslušenstvo. Sekali ste oriešky na koláč? Postačí jeden klik a mixér je pripravený s novým nadstavcom vyšľahať dokonalú penu z bielkov.

Stavte na overenú značku

V letákoch hypermarketov a na internetových stránkach ste určite videli množstvo ponúk tyčových mixérov rôznych no name značiek za veľmi výhodné ceny. Nenechajte sa zlákať. V prípade elektrospotrebičov platí, že s overenou a spoľahlivou značkou si nekupujete len samotný spotrebič, ale aj záruku, pozáručný servis a získate tak aj ľahšiu dostupnosť náhradných dielov. Mohlo by sa totiž stať, že po pár použitiach bude takýto výhodný mixér z hypermarketu nepoužiteľný.

Naopak, ak si zakúpite tyčový mixér Braun, získate aj skvelý zákaznícky servis, ktorý je ľahko dostupný telefonicky alebo prostredníctvom kontaktného formulára. V prípade poškodenia môžete výrobok zaslať v rámci záručnej opravy prostredníctvom kuriérskej služby. Tá u vás mixér vyzdvihne a privezie ho opravený späť. Vy tak nemáte žiadne zbytočné starosti s chodením po servisoch a zháňaním náhradných dielov alebo zisťovaním príčiny poškodenia.

Nie je materiál ako materiál

Ak nechcete, aby sa váš tyčový mixér rozpadol po pár použitiach, stavte na kvalitný materiál. Telo mixéra a niektoré časti príslušenstva môžu byť pokojne zhotovené z plastu. Dajte si však pozor na to, aby mixovacia noha a ostatné čepele nožov v príslušenstve boli z nerezovej ocele. Prečo? Tu je hneď niekoľko dôvodov.

  • Plastová mixovacia noha nemusí zvládnuť pomixovať tvrdšie a hutnejšie suroviny ako orechy, kokos, zázvor, horkú čokoládu či ľadové kocky. Ponorný mixér Braun má  flexibilnú mixovaciu nohu z nerezovej ocele v tvare zvonu, ktorá vďaka technológii  ActiveBlade zvládne pomixovať aj najnáročnejšie suroviny. Navyše má ultra tvrdé čepele z nerezovej ocele pre ešte hladšie rozmixovanie všetkých pokrmov.
  • Plastové nadstavce sa zvyknú veľmi rýchlo zafarbiť od pokrmov. Ak často pripravujete husté krémové zeleninové polievky alebo príkrmy pre deti, po pár mixovaniach bude mať váš tyčový mixér nepekné žlté zafarbenie, ktoré už nikdy neostránite.
  • Nie všetky plastové súčasti sú vhodné do umývačky riadu alebo na mixovanie horúcich pokrmov. Bola by škoda, ak by ste si kúpili spotrebič, ktorý vám má prácu v kuchyni uľahčiť a namiesto toho, by ste trávili čas jeho čistením. Navyše by ste si nemohli pripraviť zemiakové pýre alebo horúcu polievku, pretože plastová mixovacia noha nie je určená na mixovanie horúcich pokrmov. Tyčový mixér Braun aj celé jeho príslušenstvo môžete umývať v umývačke riadu, takže si ušetríte čas. Navyše môžete mixovať priamo pri varení, pretože odoláva akýmkoľvek teplotám.

Pozor na omáčku na stenách

Ruku na srdce a priznajte sa. Komu sa ešte nestalo, že by mal pri príprave dresingu, omáčky, pesta, polievky alebo detského príkrmu pomocou tyčového mixéra ušpinené obkladačky alebo stenu v kuchyni? Stačí, ak sa trochu viac ponáhľate alebo urobíte jeden nešikovný pohyb a všetko je rozstreknuté okolo.

Braun myslel aj na tieto rýchle prípravy a menej zdatných kuchárov a vybavil svoje tyčové mixéry technológiou SplashControl, ktorá zabraňuje rozstrekovaniu surovín. Čepele, ktoré sú zahnuté opačným smerom a zvon v tvare kvetu so šiestimi nožičkami umožňujú lepšie prúdenie mixovaných surovín, zabraňujú špliechaniu a dohladka spracujú aj väčšie a tvrdšie kúsky, ktoré by mohli spôsobiť rozstreknutie. Výsledkom je dokonale jemná konzistencia a kuchyňa bez jedinej škvrny.

Ľahké ovládanie nie je na zahodenie

Jednou z hlavných výhod tyčového mixéra by malo byť jeho ľahké ovládanie. Nechcete mať predsa pri každom použití stres z nastavovania a prepínania tlačidiel. Chcete ho len vytiahnuť zo zásuvky, jednoducho a rýchlo pomixovať, vyšľahať, nasekať, rozdrviť, pomlieť či pokrájať, potom len opláchnuť alebo vložiť do umývačky a môžete servírovať.

Presne tento dokonalý komfort používania vám zabezpečí špeciálna mäkká ergonomická rukoväť, ktorá vám umožní pracovať s mixérom jednou rukou. Tlačidlo SmartSpeed zároveň umožňuje plynulé ovládanie rýchlosti a výkonu tyčového mixéru. Čím silnejšie tlačidlo stláčate, tým väčší výkon získate. Rýchlosť mixovania môžete plynule meniť bez toho, aby ste museli mixér úplne zastaviť a meniť nastavenie rýchlosti.

Nech už pripravujete akékoľvek jedlo, s tyčovým mixérom Braun sa vám to podarí jednoducho, rýchlo a vždy chutne. 

foto: Braun

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu