Čo s vecami študentov na internátoch?

0
1259

Kým niekoľko týždňov bola pre šírenie Covid-19 obmedzená možnosť vstupovania na internáty, mimoriadna situácia si vyžiadala aj ich úplne uzatvorenie. Tisícky študentov po celom Slovensku tak ostali bez možnosti prístupu k svojim veciam. Najväčší problém však mali tí, ktorým v izbách neostalo len oblečenie.

„Mne na izbe ostali študijné materiály a literatúra, ktoré som potreboval k učeniu. Čo je však najhoršie, mal som tam aj podklady k diplomovej práci,“ opisuje vzniknutú nepríjemnú situáciu Patrik, študent 5. ročníka Drevárskej fakulty Technickej univerzity vo Zvolene.

Aj to je jeden z dôvodov, prečo krízové štáby univerzít po celom Slovensku rozhodli o predčasnom ukončení zmlúv o ubytovaní študentov. Na Technickej univerzite vo Zvolene ide o približne 750 študentov, ktorí majú pobyt na území SR a sú povinní vysťahovať sa zo študentského domova. Cieľom tohto opatrenia je vytvoriť podmienky pre riadené, kontrolované a bezpečné prevzatie osobných vecí študentov z ubytovacích priestorov podľa presne stanoveného časového harmonogramu počas jedného týždňa pri dodržaní prísnych bezpečnostných a hygienických pravidiel.

Ako prebieha odubytovanie študentov na TUZVO
Informáciu o odubytovaní dostali študenti vopred od riaditeľa ŠDaJ e-mailom. Študenti môžu vstúpiť do priestorov študentského domova iba s tvárovým rúškom a v rukaviciach. Pri vstupe do internátov má rozložené pracovisko kontrolná skupina, ktorá meria všetkým vstupujúcim telesnú teplotu a monitoruje celý proces odubytovania, aby nedošlo k porušeniu prijatých pravidiel. Odchádzajúci študenti nemusia vypisovať žiadne dokumenty.
,,Vstup do študentského domova bude študentom povolený len v deň a hodinu určenú harmonogramom. Harmonogram odubytovania študentov je stanovený v hodinových intervaloch. Maximálna kapacita, ktorú budeme regulovať, je 10 osôb počas jednej hodiny v budove študentského domova,“ dodáva riaditeľ študentského domova TUZVO Ing. Stanislav Jalakša.

foto: TUZVO

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu