Čo všetko hrá rolu pri výbere kabelky?

0
1291

Máme ich hneď niekoľko, no aj tak nám to nestačí a netrvá dlho, kým sa obzeráme po ďalšej novinke do zbierky. Viete však, čo všetko by ste pri výbere mali zohľadniť, aby práve táto kabelka bola tou pravou pre vás?
Či už si vyberáte podľa vlastného vkusu alebo dáte prednosť aktuálnym módnym trendom a kabelky pravidelne striedate, vždy by ste mali zohľadniť váš štýl obliekania a to, ktorý typ sa najviac hodí do vášho šatníka.

Kvalita spracovania
Pri výbere kabelky by ste sa mali v prvom rade upriamiť na spracovanie. Pri kvalitnom doplnku máte totiž istotu, že vám vydrží dlhodobo a bude osvedčeným kúskom vo vašej zbierke. Investícia do kvality sa vypláca, zúročí sa vám v podobe dlhého používania. Dôležité je kabelku aj pravidelne čistiť a ošetrovať pomocou určených prípravkov.

Farba podľa ročného obdobia
Pokiaľ neviete, s ktorou farbou nič nepokazíte, ich farebné rozdelenie podľa ročných období vás lepšie nasmeruje. Kým na jar dostávajú prednosť svetlé a jemné odtiene, cez leto si pozornosť získava žiarivá farebná paleta. Počas jesene hľadajte inšpiráciu v prírode a voľte dámske kabelky v typických odtieňoch jesene a v zime stavte na tmavšie a studené farby.

Veľkosť a tvar podľa typu postavy
Na voľbu kabelky výrazne vplýva aj typ postavy, málokto sa tým však riadi. Kým štíhla a vysoká postava má pri konečnom výbere prakticky neobmedzené možnosti, pre menšie a plnšie typy sú vhodnejšie skôr menšie kabelky podlhovastého typu, ktoré postavu opticky predĺžia a zároveň aj o niečo zúžia. Ak teda chcete zvýrazniť vaše prednosti a zakryť nedokonalé partie, s tou správnou kabelkou to môžete hravo docieliť.
Nech už vás zaujme akékoľvek spracovanie, farebné prevedenie či veľkosť kabelky, vždy by ste ešte pred samotnou kúpou mali zvážiť, či vám pasuje k vášmu štýlu obliekania a do akej miery ju budete vedieť využiť. Pokiaľ nie ste obľúbenkyňou kabeliek a prednosť dávate iným doplnkom, podobné kritériá môžete aplikovať aj na ruksaky.

Zdroj obrázka:
Mariia Boiko / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu