„Hlavne neprestávaj tancovať...“

V rytme svojej duše, tela, mysle.

„Olalalalalaáááá´, sme také, aké sme…“. Slová piesne o ženách, ktoré sa nikdy nezmenia. Dajú sa použiť aj všeobecne na niektoré vlastnosti človeka, ktoré tú boli, sú aj budú. Možno plynú zo znamenia, postavenia planét duše a tela, možno z Nás.

…niekomu sa nepáčia, niekedy ani Nám, vlastníkom svojho ja…

Sprevádzajú Nás životom popri každodenej činnosti. Na jej druhu niekedy ani nezáleží. Netreba si nahovárať, že ak by sme nerobili toto, pri inom by sme boli iní. Toto sme my.

 …dobré aj zlé, stále vynimočné…

„Oujeeéé.“ To sú vlastnosti a najmä niektoré vrodené danosti-nedanosti človeka. Ak ste raz leniví pri jednej práci a neviete sa do nej vložiť naplno, verte alebo nie, podobné to bude stále. Možno v inej oblasti ako profesnej, možno v domácnosti, jednoducho niekde svoje ja prejavíte. Ak vkladáte maximum, hoci niekedy je to na „dve veci“, zmena prostredia Vám nepomôže. Nevložíte sa celá tam, bude to niekde inde, tomu verte. Jednoducho sa, ako vždy, prejavíte vo svojom svetle. 

…zmierenie a využitie…

Okolie Vás bude chcieť zmeniť na svoj obraz, ideálnu predstavu o Vašom ja. Netreba to „siliť“. Poučiť sa z vlastných chýb, to určite áno. Treba myslieť racionálne a prehodnotiť svoje konanie. Ale zmena nasilu…tým, kým ste – to nepomôže. Máme pre Vás radu – naučte sa niekedy tie svoje vrodené danosti-nedanosti využívať. A to je veľká vec. Náročná. Spoznať svoje „horšie“ ja, ktorého sa nezbavíte, zmieriť sa sám so sebou a nakoniec to rozumne využiť. Správne aplikovať v živote. Niekomu to pôjde zo dňa na deň, ale pravdou je, že trvá určité obdobie, kým zistíte, ktoré zo svojich čŕt v živote využiť pre dobro veci, okolia a spokojnosti.  

…pobavenie…a predsa som to ja „šalalalalalááá“…

Zmenili ste svoju roztržitosť v práci na sústredenie a plánované myslenie. Ale priznajte sa, aj tak sa prejavíte v pravom svetle. A tisíckrát pri iných činnostiach. Aj tak doma ten pohár „omylom“ rozbijete, keď sa v rámci svojej roztržitej mysle snažíte variť, upratovať, telefonovať. Aj tak si ten čaj napokon vylejete na tablet, keď do hrnčeka „omylom“ buchnete. To ste Vy. Nakoniec Vás to už ani nenahnevá, i keď pred určitým obdobím, by ste stratili nervy. Dnes sa len schuti zasmejete. Poviete si „a predsa som to stále ja“! a ste z toho šťastná ako pri výhre v lotérii. Viete, že hoci – ale to správne – ste zmenili svoju danosť-nedanosť racionálne pri určitom druhu činnosti,  pri inej sa prejavíte naplno. V plnej kráse. Lebo my krásni sme.

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: www.tumblr.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu