Horské strediská vo Vysokých Tatrách a v Jasnej hlásia opatrný návrat už cez tento víkend

0
517

Napriek druhej vlny coronavírusovej pandémie sa pre zdravých neinfikovaných ľudí rysujú obmedzené možnosti zimného športového vyžitia.  Vo Vysokých Tatrách a v Jasnej sa cez víkend (7. – 8. novembra) opäť rozbehnú lanovky. Opatrný návrat do prevádzky hlásia lanovky v Tatranskej Lomnici, v prevádzke budú aj lanovky na Chopok z južnej i severnej strany. Okrem lanoviek bude mať verejnosť k dispozícii aj vybrané hotely v oboch strediskách.

Horské strediská uzavrel prevádzkovateľ ešte 25. októbra 2020 v snahe zvýšiť dosah prijatých preventívnych opatrení. „Lanovky aj hotely sme uzavreli z vlastnej iniciatívy s tým, že sme avizovali opätovné sprístupnenie služieb podľa vývoja situácie, pravdepodobne o dva týždne. Ten čas je tu a zatiaľ aspoň na víkendy sme pripravení

bezpečne obslúžiť návštevníkov, ktorí sa vyberú za relaxom do hôr,“ informoval riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

„Už v piatok 6. novembra a za dodržiavania všetkých preventívnych opatrení bude otvorený legendárny Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici. V sobotu a v nedeľu 7. a 8. novembra už budú k dispozícii aj lanovky v Tatranskej Lomnici vrátane tej na Lomnický štít, ktorá bude premávať s obmedzením kapacity na 10 osôb,“ doplnil obchodný manažér střediska Lukáš Brodanský. Podľa štandardov aktuálnych nariadení budú cez víkend otvorené aj gastro prevádzky – v Tatranskej Lomnici bude k dispozícii terasa reštaurácie Panorama na Skalnatom Plese a terasa kaviarne Dedo na Lomnickom štíte, na Hrebienku zasa terasa reštaurácie Hrebienok. Otvorené budú aj športové obchody TATRY MOTION na Štrbskom Plese, v Starom Smokovci a v Tatranskej Lomnici.

Jasná otvorí svoje brány návštevníkom z Liptova i z Horehronia počas tohto i ostatních novembrových víkendov. „V Jasnej budú v sobotu a v nedeľu 7. – 8. novembra v prevádzke lanovky na severe v línii Biela Púť – Koliesko – Priehyba – Chopok, na juhu Krupová – Kosodrevina – Chopok. Okrem toho budú môcť naši návštevníci využiť služby Hotela Pošta a apartmánov v horských chaletoch poskytujúcich dostatok súkromia a priestoru pre individuálny relax. Gastro bude k dispozícii v Energy bare v budove Rotundy, na terase Hotela Pošta a terase Crystal baru,“ informovala obchodná manažérka stredísk TMR na Liptove Jana Kňavová.

Horské strediská sa pripravujú aj na budúci víkend (14. – 15.11.), ktorý si vďaka štátnemu sviatku (17. 11.) určite mnohí radi ešte predĺžia. Vo Vysokých Tatrách už budú v prevádzke okrem lanoviek v Tatranskej Lomnici aj lanovky v Starom Smokovci Tatry mountain resorts, a. s. (pozemná lanovka na Hrebienok) a na Štrbskom Plese (lanovka Solisko Expres), v Jasnej línie z juhu i zo severu. Presné detaily prevádzky budú priebežne aktualizované na jednotlivých strediskových weboch www.jasna.sk a www.vt.sk.

Prevádzka horských stredísk a všetkých zariadení bude v súlade s aktuálne platnými preventívnymi opatreniami. V strediskách budú jednotlivé pokyny a usmernenie vyznačené tak, aby každý návštevník svojim zodpovedným prístupom mohol prispieť k príjemným zážitkom z návštevy Jasnej a Vysokých Tatier.

Foto: Marek Hajkovský

www.tmr.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu