Linky prímestskej a mestskej autobusovej dopravy spoločnosti ARRIVA premávajú v režime školského vyučovania

0
809

Spoločnosť  ARRIVA, ktorá pôsobí v Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom kraji, bude po dohode s objednávateľmi verejnej dopravy od pondelka 26. apríla zabezpečovať mestskú a prímestskú autobusovú dopravu podľa cestovných poriadkov platných počas dní školského vyučovania. Naďalej je nevyhnutné dodržiavať prijaté bezpečnostné opatrenia k ochrane zdravia cestujúcich aj vodičov vo verejnej doprave.

Keď pre vyše rokom zasiahla do životov obyvateľov mimoriadna situácia, spoločnosť ARRIVA ako jedna z prvých zaviedla prísne bezpečnostné a hygienické opatrenia, aby prispela k ochrane zdravia cestujúcich, kolegov – vodičov, ale aj všetkých zamestnancov spoločností ARRIVA na Slovensku a ich blízkych.

V nadväznosti na vývoj pandémie spoločnosti ARRIVA na Slovensku po dohode s objednávateľmi prispôsobovali podľa aktuálnych nariadení cestovné poriadky v prímestskej a mestskej autobusovej doprave, prijímali obmedzenia v záujme ochrany a bezpečnosti zdravia cestujúcich a vodičov tak, aby zabezpečili dopravnú obslužnosť pre obyvateľov a prispeli k zamedzeniu šírenia koronavírusu.

„Výsledky prijatých opatrení boli správne a včas zavedené. Vo všetkých regiónoch sme v čase pandémie boli schopní po celý čas zabezpečovať služby pre našich cestujúcich a obchodných partnerov. Sme radi, že postupným uvoľnením opatrení sa tak môžeme vrátiť k bežným činnostiam a spoločnosť ARRIVA môže naďalej zabezpečovať v riadnom režime verejnú osobnú dopravu pre svojich cestujúcich a objednávateľov,“ uviedla Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku.

Nitriansky kraj 

Autobusy prímestskej a mestskej dopravy spoločností ARRIVA Nitra a ARRIVA Nové Zámky premávajú v režime pracovný deň so školským vyučovaním, jediným obmedzením je dočasné pozastavenie vybraných výpomocných spojov prímestskej dopravy.

Mestská hromadná doprava v Nitre, Zlatých Moravciach, Vrábľoch, Leviciach, Šali, Komárne, Šuranoch a Šahách bude už zabezpečovaná v riadnom režime. Aktuálne obmedzenia v mestskej hromadnej doprave sú v menšom rozsahu v Štúrove, kde sú dočasne pozastavené len víkendové spoje a  v rámci mestskej hromadnej dopravy v Nových Zámkoch tzv. kostolné spoje v nedeľu.

Trnavský kraj

Prímestská autobusová doprava ARRIVA Trnava a mestská doprava v Trnave, Piešťanoch, Senici a Hlohovci je zabezpečovaná od 26. apríla v plnom režime ako v dňoch školského vyučovania.

Žilinský kraj

Autobusy ARRIVA Liorbus v mestách Liptovský Mikuláš a Dolný Kubín i na prímestských linkách regiónov Liptova a Oravy premávajú podľa cestovných poriadkov platných počas dní školského vyučovania s dočasným pozastavením časti spojov.

Košický kraj

Autobusy prímestskej dopravy ARRIVA Michalovce premávajú tiež v režime školského vyučovania, mestská hromadná doprava v Trebišove pokračuje v režime dopravy ako počas letných prázdnin.

ARRIVA cestujúcich o aktuálnych opatreniach a prijatých zmenách informuje prostredníctvom webovej stránky a špeciálnej sekcie LIVE. Pre tých cestujúcich, ktorí majú záujem byť informovaní o prijatých zmenách a novinkách, je k dispozícii možnosť prihlásenia sa na odber noviniek zasielaných e-mailom. Cestujúci tak získajú všetky informácie hneď po zverejnení. Aktuálne informácie poskytuje aj linka zákazníckej podpory, ktorá je k dispozícii cestujúcim každý deň od 8.00 do 20.00, a to počas týždňa i víkendov.

Naďalej je nevyhnutné aj v prostriedkoch verejnej dopravy dodržiavať bezpečnostné opatrenia a v autobuse nosiť respirátor, ak je to možné, dodržiavať odstupy a nosiť rukavice. Je to v záujme bezpečia cestujúcich, ale aj ochrany vodičov, ktorí každodenne zabezpečujú verejnú dopravu a denne vozia desiatky cestujúcich.

Pri úhrade cestovného je odporúčané využiť platbu čipovou dopravnou kartou, ktorá nielen skráti čas pri nastupovaní do autobusu, ale zároveň predstavuje bezpečný spôsob úhrady bez nutnosti manipulácie s hotovosťou. „Radi by sme sa poďakovali všetkým kolegom, vďaka ktorým sme počas celej doby pandémie zabezpečovali dopravu našich cestujúcich BEZPEČNE – POHODLNE – NAČAS. Poďakovanie patrí aj cestujúcim za zodpovedné a disciplinované správanie a dodržiavanie prijatých nariadení. Po stabilizovaní situácie, otvorení škôl a prevádzok môžu cestujúci aj naďalej bezpečne cestovať verejnou dopravou a spoločnosť ARRIVA pokračovať v zabezpečovaní kvalitnej služby a plnení  poslania,“ dodala Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku.

foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu