Manuál starostlivosti pre dobrého otecka

Ak žena nosí 9 mesiacov pod srdcom malého človiečika, už od prvej chvíle s ním má vybudované také blízke puto, aké si muž vie asi len ťažko predstaviť. Je tak viac než logické, že aj po narodení nového člena rodiny je práve mamina tá, ktorá v otázke starostlivosti o dieťatko hrá prvé husle. Ale čo oteckovia? 

Tí by pre šťastie svojho drobca samozrejme urobili všetko! No realitou je, že svoju životnú úlohu väčšinou začínajú naplno hrať až neskôr. Akonáhle sa však osmelia, dočkajú sa prvých krôčikov či slov,  zvyknú to so svojimi „malými parťákmi“ naplno rozbaliť. A to je na tom to krásne! Práve vďaka nim sa z izby ozýva smiech, krik či dupot pri hrách, naháňačkách, či nosení na pleciach. Pre mamu je to práve vtedy ten najkrajší pohľad na svete. Nevyčítajme im teda to, že plnenie rodičovských povinností, najmä v začiatkoch s dôverou prenechávajú na nás. Verte, že ak to bude potrebné, ľavou-zadnou aj sami doma zvládnu všetko, čo starostlivosť o drobca obnáša. Stačí im len podať pomocnú ruku a viesť ich tým správnym smerom. A vy môžete konečne vyraziť za chvíľou oddychu!

Pripravili sme pre vás návod, podľa ktorého to zaručene zvládne aj ten VÁŠ OCINO (nezabudnite zdieľať):

 • Ak si drobca konečne navliekol do „bodyčka“ a ideš ho prebaľovať, neunúvaj sa tým, že ho budeš celého vyzliekať. V rozkroku sú čarovné gombíky, ktoré stačí rozopnúť.  
 • V prípade, že bude chladno, vytiahni z detskej skrine studené tóny farieb. Keďže si však chlap, poďme na to zrozumiteľnejšie: zelená, modrá, fialová,…
 • Keď ideš dieťatko nakŕmiť, nezabudni na podbradník. Určite sa ti nebude chcieť dookola prať a upratovať všetko naokolo. Je to aj pre tvoje dobro.
 • Drobca nezabudni kúpať. Potom ho zabaľ do uteráku s kapucňou. A ak nechceš pol dňa utierať podlahy, priprav si aj handry. Po tejto vodnej párty bude voda všade naokolo.
 • Bolí ťa už hlava z neustáleho plaču? Skús cumeľ. Nefunguje? Tak skús hojdačku. Opäť márne? Zober zavinovaciu deku a našu ratolesť do nej zabaľ. Stále nefunguje? Zapoj kreativitu a jednoducho si poraď inak.
 • Naše dieťa má rovnaký problém ako ty. Nikdy nemá obe ponožky do páru. Priprav sa na to a nezabudni ich prať. Aj napriek tomu si zabudol? Potom budeš musieť nakúpiť ďalšie, no jedine z biobavlny (platí aj pri ostatných druhoch oblečenia).
 • Ak vonku svieti slnko ako o život, buď pripravený. Drobec musí mať na hlave ochranu, napríklad klobúčik alebo čiapku. 
 • Ak je zima, dodržiavaj cibuľový princíp. Hmm, asi však nevieš, čo to znamená. Dieťatku daj vždy o 1 vrstvu oblečenia viac, ako si myslíš. A ak sa budeš báť, či mu nie je príliš teplo, skontroluj zátylok. Mal by byť teplý a suchý. PS: do „kabelky“ si vezmi aj náhradné oblečenie, pretože ak sa drobec prepotí, budeš ho musieť prezliecť do suchého. Prosím, nezabudni čiapku, rukavičky, šálik ani prikrývku.
 • Ak svieti slnko, drobca obleč do teplých tónov farieb. Opäť po lopate: biela alebo jemné farby. Nezabudni taktiež kontrolovať, či sa nadmerne nepotí. Ak áno, vyzleč, chvíľku nechaj a prezleč.
 • Nahliadni aj do svojej skrine, vyber z nej staré tričko a nazvi ho „odgrgávacím“. Zvykaj si na to, že drobec si bude musieť po jedle odrgnúť. Ak si nechceš zašpiniť svoje cool oblečenie, určite na to nezabudni.
 • V skrini nájdeš všetko, čo náš malý lezúň potrebuje: body, dupačky, pančušky, pyžamká, čiapočky, podbradník, tričká, tepláky, uteráky s kapucňou, …. Ak nepoznáš niektoré z týchto cudzích slov, nájdi si to na internete.
 • Ostatné zistíš za pochodu, no nemusíš sa báť, kojiť nemusíš ☺

Milé maminy, uľahčite oteckom starostlivosť o tých najmenších nielen vďaka tomuto manuálu, ale aj značke Kuniboo, ktorú odteraz nájdete exkluzívne v Kauflande. Pod jednou strechou tu nakúpite nielen zdravé a čerstvé potraviny pre svojho drobca, ale už aj širokú paletu kvalitného detského oblečenia zo 100% biobavlny, vďaka ktorej sa bude cítiť doslova ako v bavlnke!

foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu