Kapitán slovenskej reprezentácie a stredopoliar čínskeho klubu Dalian Yifang F.C. Marek Hamšík sa dnes pridal k podpore charitatívnej myšlienky Movember. Ide o iniciatívu, ktorá je známa vo svete tým, že si muži nechávajú narásť fúzy ako prejav solidarity voči pacientom, ktorí bojujú alebo bojovali s rakovinou prostaty a semenníkov. Marek Hamšík do tejto výzvy zapojil aj svojich spoluhráčov z národného tímu.

Vážne onkologické ochorenie patrí medzi druhé najčastejšie v Európe. Pritom včasnou diagnostikou a pri správnej liečbe sú vyhliadky na uzdravenie perspektívne a nemusia končiť fatálne.

„Rozhodol som sa podporiť túto myšlienku aj preto, že samého ma prekvapilo, koľko ľudí na Slovensku sa lieči na toto ochorenie. Ak môžem pomôcť tým, že budem hovoriť o prevencii, je to to najmenej, čo môžem urobiť,“ vysvetľuje kapitán Marek Hamšík. Na Slovensku ročne diagnostikujú lekári vyše 2000 nových prípadov rakoviny prostaty a semenníkov. „Ísť na preventívnu prehliadku nie je pre nás mužov také automatické. Pritom je to fakt tak málo, čo môžeme urobiť pre seba a svoju rodinu,“ dopĺňa Marek.

Marek vo svojom videu vyzýva svojich fanúšikov a priateľov, aby sa aj oni zapojili do tejto kampane a šírili myšlienku medzi širokú verejnosť. Aj preto požiadal o podporu svojich spoluhráčov z reprezentácie a Slovenský futbalový zväz.

„Preto vyzývam Teba, Juraj Kuciak, Róbert Mak a Stanislav Lobotka, aby ste si nechali narásť fúzy,“ odznelo vo videu, ktoré dnes zverejnil Marek na svojich sociálnych sieťach. Marek bude postupne počas novembra do výzvy zapájať aj ďalšie verejne známe osobnosti. Okrem toho, že si Marek nechá narásť dlhšie fúzy, podporí finančným príspevkom organizáciu, ktorá sa venuje prevencii a boju proti rakovine. Výška finančného príspevku sa bude odvíjať od počtu predaných fliaš kvalitného talianskeho prosecca s Marekovou značkou Hamsik Winery práve počas mesiaca november. „Zapojiť sa tak môže naozaj každý, kto má chuť pomôcť,“ dopĺňa kapitán slovenskej reprezentácie.

foto: Instagram M.H.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu