Naše životy sú plné zmien, emancipácií rôzneho druhu i narúšania dlhodobo platných konvencií.  Ženy nad 35 až 40 rokov, ktoré cielene vyhľadávajú vzťahy s mladšími mužmi, sa označujú za pumy (anglicky cougar). Ide väčšinou o sebavedomé, samostatné a zabezpečené ženy. Ich vzťahom s mladšími mužmi sa venovali dokonca aj výskumy. A dávajú im zelenú…

Téme žien – púm sa venoval aj tím psychológov z londýnskej Metropolitan University, a výsledky ich výskumu ukazujú, že pumy sú spokojnejšie so svojím sexuálnym životom. „V súčasnosti stále existuje predsudok, že vzťahy medzi staršou ženou a mladším mužom nie sú veľmi perspektívne. A že namiesto emocionálneho spojenia medzi partnermi ide skôr o fyzické potešenie. Preto sa nová štúdia zamerala na tri faktory, ktoré sú spojené s uspokojením intímnych vzťahov: sexuálna dôvera, emocionálna inteligencia a subjektívne uspokojenie. Vo všetkých troch sledovaných oblastiach dosiahli ženy – pumy – vyššie hodnoty ako ženy, ktoré sú vo vzťahu s partnerom v podobnom veku,“ opisuje výsledky  prieskumu Veronika Kubíčková, odborníčka z e-shopu www.ruzovyslon.sk, ktorý predáva erotické pomôcky a zaoberá sa zdravou sexualitou.

Mladšieho partnera by si v súčasnosti vybralo iba 40 % žien

Okrem vyššie uvedenej štúdie uskutočnila aj spoločnosť Ipsos prieskum pre internetovú zoznamku Cougar Life. Zamerali ho tiež na vzťahy starších žien s mladšími mužmi. V ňom sa medzi viac ako tisíckou respondentov zistilo, že zatiaľ čo 60 % mužov je otvorených randeniu so ženou, ktorá je od nich o 10 rokov staršia, iba 40 % žien by si vybralo partnera o toľko rokov mladšieho. „Trinásť percent žien priznalo, že dôvodom odmietnutia mladšieho muža by bol predovšetkým strach z toho, čo si o nich bude myslieť okolie,“ povedala Veronika Kubíčková. „A zatiaľ čo 65 % mužov súhlasí do určitej alebo úplnej miery s tým, že je spoločensky prijateľné, aby žena chodila s mužom o 10 rokov mladším, zo žien si to myslí 56 %,“ uzatvára expertka. 

Foto: Freepik

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu