Známa značka Amazfit sa špecializuje na moderné doplnky a inteligentných pomocníkov uľahčujúcich najmä pestovanie zdravého životného štýlu. Na veľtrhu IFA 2022 predstavila štvrtý rad GTR a GTS série. Hodinky využívajú najpokrokovejšie GPS technológie umožňujúce najpresnejšie zameranie lokácie, analýzu športu a disponujú veľkým HD AMOLED displejom. Všetky užitočné funkcie sú navyše zabalené v štýlovom dizajne. Na Slovensku a v Českej republike sa v predaji objavia v druhej polovici septembra.

Pokročilé športové funkcie

Hodinky AMAZFIT GTR 4 A GTS 4 dokážu analyzovať výkon používateľa pri viac ako 150 športových aktivitách. Nové softvérové vylepšenie  automaticky rozozná osem športových módov, vrátane horúcej novinky, Golf swingu. Amazfit sa aktuálne prepojil i s aplikáciou Adidas Runtastic, čo pre užívateľov znamená jediné: okrem synchronizácie do aplikácie Strava teraz môžu svoje bežecké dáta pridávať aj do Adidas Running.

Oba modely sú skvelými pomocníkmi aj pri silovom tréningu. Vedia rozpoznať 15 silových cvičení (pri nasledujúcej aktualizácii sa toto číslo zvýši až na 25), počítajú opakovanie cvikov a setov a aj čas odpočinku. Ďalším skvelým benefitom je možnosť vytvoriť personalizované šablóny pre intervalový tréning priamo na displeji hodiniek.

Špičková navigácia

Modely GTS 4 a GTR 4 sa pýšia najpokročilejšou technológiou navigácie, vďaka ktorej dokážu zamerať lokáciu s vysokou presnosťou aj v tých najkomplexnejších podmienkach. Technológia je podporovaná piatimi satelitmi a používatelia môžu zachytiť svoj pohyb v reálnom čase. Ďalšou skvelou novinkou je aj možnosť importu trasy zo Zepp App, aj táto funkcia prebieha v reálnom čase a priamo na hodinkách.

Vylepšené meranie zdravia

Inteligentní pomocníci slúžia aj na veľmi dobré monitorovanie zdravia a životného štýlu. S novým BioTracker™ 4.0 PPG optickým senzorom sú schopné nazbierať až o 33 % viac dát ako predchádzajúce generácie. Veľkého pokroku sa dočkalo aj meranie srdcového tepu, saturácia kyslíka v krvi alebo úrovne stresu. Tieto hodnoty, spolu s monitorovaním dychu, je možné zistiť už počas 45 sekúnd, a to jediným dotykom.

Novinky na trhu samozrejme monitorujú a analyzujú aj spánok. Užívatelia vedia využiť možnosť vytvoriť si spánkový rozvrh podľa svojich potrieb a zvyklostí. Ťažiť z toho môžu aj tí, ktorí pracujú na nočných smenách, pretože hodinky dokážu rozpoznať všetky fázy spánku aj počas dňa.

Výkonná batéria

Značka Amazfit si dáva záležať na tom, aby všetky jej zariadenia mali veľmi výkonné batérie. Preto model GTR 4 vydrží až dva týždne na jedno nabitie pri bežnom používaní, GTS 4 až jeden týždeň. Zároveň disponujú hlasovým asistentom Alexa, cez ktorého je možné hodinky ovládať aj hlasom a prehrávať hudbu samostatne bez telefónu.

Štýlový dizajn

Štvrtá generácia hodiniek GTS a GTR je k dispozícii v niekoľkých farebných odtieňoch, v ktorých sa snúbi štýl, dokonalá textúra a perfektný dizajn. Modely sú rovnako vhodné na voľný čas, ako aj na pracovné schôdzky. Sú vo farbách Superspeed Black, Vintage Brown Leather a Racetrack Grey.

Hodinky radu GTS 4 sa pýšia perfektným displejom, ktorý je vždy zapnutý a viditeľný za všetkých svetelných podmienok, a tenkým telom obsahujúcim všetky najlepšie vychytávky. Dostupné sú vo farebných variantoch Black, Misty White, Autumn Brown a Rosebud Pink.

Aktualizovaný Zepp OS 2.0

Vylepšení sa dočkal aj operačný systém Zepp. Je užívateľsky veľmi prívetivý a existuje v dvoch rozvrhnutiach a farebných schémach. Každý si teda môže vybrať to, čo mu na ovládanie zariadenia vyhovuje.


Veľké veci v malom prístroji

Hodinky Amazfit GTS 4 mini sú ultra ľahké, a pritom obsahujú veľké množstvo vychytávok. Model disponuje 24-hodinovým monitoringom zdravotných funkcií, viac ako 120 športovými módmi a veľkým 1.65″ HD farebným displejom s vysokým rozlíšením 336 x 384 pixelov.

Aj keď je ich veľkosť menšia ako ostatné modely, pýšia sa batériou s obrovskou výdržou a kapacitou 270 mAh, s ktorou môžu fungovať na jedno nabitie až 15 dní za bežnej prevádzky a až 45 dní za obmedzeného používania. V ponuke sú vo farebných variantoch Midnight Black, Flamingo Pink, Mint Blue a Moonlight White.

O spoločnosti Amazfit
Spoločnosť Amazfit je popredná svetová značka chytrej nositeľnej elektroniky. Ponúka široké portfólio produktov vrátane smart hodiniek a náramkov, slúchadiel TWS, zdravotných a fitness zariadení, medzi ktoré patria chytré bežecké pásy a chytré váhy s telesnou analýzou. Podstatou značky je Up Your Game (Povýš svoju hru na ďalší level) a povzbudzuje užívateľov, aby žili podľa svojich vášní a slobodne vyjadrovali svojho aktívneho ducha. Amazfit je značka vo vlastníctve spoločností Zepp Health. Vďaka neuveriteľnej práci profesionálov vyhral Amazfit množstvo cien v oblasti dizajnu, vrátane iF Design Award a Red Dot Design Award.

O Zepp Health Corporation (NYSE: ZEPP)

Zepp Health je popredný svetový vývojár inteligentných zdravotníckych technológií, ktorého poslaním je prepojiť zdravie s technológiou. Od svojho založenia v roku 2013 spoločnosť Zepp Health vyvinula platformu vlastnej technológie vrátane čipov AI, biometrických senzorov, dátových algoritmov a operačných systémov, ktoré poháňajú rozširujúci sa rad inteligentných zdravotníckych zariadení pre spotrebiteľov, služby, analýzy, údaje pre zdravie obyvateľstva a priemyselnú medicínu – technológie na diagnostiku a poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Zepp Health je jedným z najväčších globálnych vývojárov inteligentných nositeľných zariadení pre zdravie a fitness zariadení pre spotrebiteľov, ktorým bolo v roku 2020 dodaných až 46 miliónov kusov. Spoločnosť Zepp Health Corp. sídli v Hefei v Číne, s americkými prevádzkami, Zepp Health USA, so sídlom v Cupertine v Kalifornii.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu