O čom hovorí farba obalu kondómu?

Všimli ste si niekedy pri kúpe kondómov zaujímavé „dúhové“ rozdelenie farieb jednotlivých balíčkov? Farby nemajú len dekoratívny či marketingový charakter. Jednotlivé balíčky sú farebne odlíšené preto, aby zákazník vedel, aký druh kondómu sa vnútri nachádza. Správny výber kondómu je dôležitý ako pre muža, tak aj pre ženu, veď sa jedná o spoločný zmyselný zážitok. 

Ako sa líšia druhy kondómov

Jednotlivé druhy kondómov sa líšia predovšetkým hrúbkou, pevnosťou a lubrikovaním. Najbezpečnejšie kondómy, pri ktorých je najnižšie riziko pretrhnutia, sú zároveň najhrubšie. Takéto kondómy sú predávané v krabičkách tmavej farby, najčastejšie v tmavomodrom alebo čiernom farebnom prevedení. Tenšie kondómy sú zase predávané v ružových obaloch, čo akosi prirodzene hovorí o romantickejšom, intenzívnejšom zážitku pri ich použití. 

Pri kúpe kondómu závisí aj na značke

Každému vyhovuje iná značka, preto niet divu, že na trhu s kondómami pôsobí viacero výrobcov. Na Slovensku sú veľmi populárne kondómy značky Durex, ktoré sú neoficiálnou jednotkou na trhu. Aj kondómy tejto značky sa takto farebne líšia. Tenké kondómy sa vyrábajú v ružových obaloch, hrubšie zase v tmavých. Samostatnou kategóriou sú tzv. vrúbkované kondómy, ktoré si kúpite v žltom či fialovom obale. Vrúbkované kondómy obsahujú na vonkajšej strane malé „výčnelky,“ ktorých účelom je intenzívnejší zážitok pri milovaní. 

Čo je dôležité pri výbere kondómu? 

Okrem výberu značky a farby je najpodstatnejšie, aby vám kondóm vyhovoval. Prieskumy potvrdzujú, že kondóm ako metóda bariérovej antikoncepcie ja najúčinnejšou formou ochrany pred neželaným tehotenstvom i pohlavnými chorobami. Rozhodne teda stojí za to venovať čas výberu toho správneho kondómu, ktorý vás v prípade správneho použitia stopercentne ochráni. 

foto: shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu