Lúka plná voňavých kvetov, jarné melódie slovenských údolí, zelený závoj našich hôr. To všetko spojené s tichým krokom plným energie a prebúdzajúcej sa prírody. Obujte sa do JARI! So značkou Tikoki doslova. Jeden z modelov, ktoré kreatívna riaditeľka tejto slovenskej módnej značky predstavuje, nesie názov tohto podmanivého ročného obdobia. Jarka Črepová k nim doplnila viacero tipov pre oživenie jarných outfitov. Všetky splnia okrem očakávania kvalitného slovenského dizajnu aj nezanedbateľný rozmer udržateľnosti. Anatomická stielka zabezpečí nohám pohodlie. 

Podpora lokálnych výrobcov a značiek je aktuálnym trendom už niekoľko sezón. Čoraz viac zákazníkov sa zaujíma o pôvod výrobkov, udržateľnosť materiálov, etiku výroby ako aj jej dopad na životné prostredie. Uprednostňujú kvalitu pred kvantitou a taktiež oceňujú charakteristický rukopis slovenských dizajnérov. Všetky tieto požiadavky napĺňa aj značka Tikoki, ktorá je súčasťou slovenskej módnej scény už niekoľko rokov.

Nové inšpirácie pre prechádzky jarnou prírodou i ulicami mesta   

Pokiaľ na jar hľadáte kreatívne osvieženie šatníka, model tenisiek SPRING MELODY je navrhnutý práve vám. Do prebúdzajúcej sa jarnej prírody sa môžete doslova obuť a s optimizmom vyraziť na čerstvý vzduch za slnečnými lúčmi. Nevyhnete sa však zvedavým pohľadom okoloidúcich, veď koho by neočarili svojim poetickým ľúbezným dizajnom. Kombinovať ich môžete s jeansami, výborne vyniknú s bielou farbou nohavíc, prípadne experimentuje a dolaďte jednofarebnými pančuchami z farebnej palety jari a rovnako tak postupujte aj pri farbe vrchného dielu outfitu.

Farbou roka sú farby dve –  sivá a žltá

Farba roka vyhlásená expertami z inštitútu farieb PANTONE je ďalším trendom, ktorým sa pri výbere nových kúskov môžete inšpirovať. Kombinácia žiarivej žltej a základnej sivej nechýba ani v tipoch z dielne Tikoki.

Kráľovná bielych tenisiek

 „V skorom jarnom období by som našim zákazníkom odporučila najmä koženú verziu tenisiek, pretože sú odolné, pohodlné a výborne sa udržiavajú. No postupne s pribúdajúcimi teplými slnečnými dňami to budú práve plátené tenisky, ktoré u našich fanúšikov dominujú,“ prezrádza Jarka Črepová, marketingová riaditeľka a zakladateľka značky Tikoki. „Klasické biele tenisky, či už plátené alebo kožené, jednoznačne patria do základov kapsulového šatníku. Kombinovať sa môžu takmer ku každému štýlu, nepokazia žiaden outfit.“ 

Modrá je dobrá nielen k jeansom

„K farbám jari už niekoľko sezón patrí  denimová modrá, ktorú na našich modeloch nájdete vo viacero grafických paternoch. Čoraz obľúbenejším sa stáva up-cycling a aj my zákazníkom ponúkame túto možnosť ako zužitkovať nepotrebné staršie rifľové kúsky, ktoré vieme spracovať do jedinečného modelu tenisiek. V prípade záujmu o takýto originálny model up-cyclingových rifľových tenisiek nám stačí napísať správu.“ 

NUDE a púdrové odtiene nielen pre prirodzený či romantický look

„Nežná béžová a púdrovo ružová sú taktiež obľúbené a stále v kurze. Dodajú jemnosť strohým outfitom, kombinovať ich možno aj s romantickým štýlom, nepokazíte nimi žiaden outfit. Našou snahou je nadčasovým dizajnom a kvalitou ručného prepracovania docieliť, aby Tikoki neboli len sezónnou záležitosťou, ale naopak čo najdlhšie plnili svoj účel podľa potrieb zákazníka,“ dodáva Jarka. „Reakciou na aktuálne eko požiadavky zákazníkov je naša kolekcia konopných tenisiek. Blízko k prírode majú nielen dizajnom, ale aj zvoleným materiálom. Tkanina je zložená z 52% konopných vlákien a 48% bavlnených vlákien. Kombinujeme najlepšie vlastnosti oboch materiálov. Tkanina má aj antibakteriálne vlastnosti. Konopné vlákna sú veľmi pevné, odolné voči oteru a dobre držia tvar. Vzhľadom na svoju štruktúru majú chladivý účinok a veľmi dobre odvádzajú pot,“ uzavrela Jarka benefity prírodného materiálu konope.

Novinka v portfóliu Tikoki – tričká v dizajnoch zladených ku teniskám

„Teším sa, že fanúšikom Tikoki môžeme predstaviť novinku v našom portfóliu,“ hovorí Jarka Črepová o rozšírení sortimentu. Tričká v rovnakom dizajne tenisiek umožnia zákazníkom hravo kombinovať svoje outfity. „Tričká sú len našou prvou jarnou lastovičkou, Tikoki má v pláne ešte viac noviniek v podobe dizajnových doplnkov tenisiek,“ dodáva s úsmevom Jarka.

Extravagantný i originálny rukopis slovenských dizajnérov

„Milovníkom extravagancie či výraznejších vzorov by som určite ponúkla naše kolekcie, ktoré vznikli v spolupráci s dizajnérmi. Mnohí majú charakteristický rukopis a minimálne jeden výraznejší model skvelo doplní váš šatník nielen počas jarných mesiacov,“ dodáva k výberu tipov pre tohtoročnú jarnú sezónu. Značka Tikoki už vytvorili kolekcie s Lenkou Sršňovou, Lukášom Krnáčom, Michaelou Bednárovou a ďalšími. Ak ste v tejto ponuke nenašli tenisky podľa svojich predstáv, viac inšpirácie objavíte na web stránke či Instagramovom profile značky. Taktiež vám radi v Tikoki vyrobia personalizované tenisky na mieru.

Srdce zo zlata…

„Na záver ešte jedna dizajnová špecialitka. Tenisky, ktoré vznikli v spolupráci s @piskacie, sú krásne pretože sa nimi dá vyjadriť veľa… Dodávajú sa so zlatými saténovými aj čiernymi bavlnenými šnúrkami, čo rozšíri možnosti doladenia outfitov v tejto elegantnej kombinácii farieb,“ uzatvára výber tipov pre tohtoročnú jarnú sezónu Jarka Črepová, marketingová riaditeľka a zakladateľka značky Tikoki.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu