Oslnivé svadobné šaty, ktoré vyzdvihnú váš veľký deň

Výber svadobných šiat nemusí byť vôbec ťažký, ak viete kde hľadať.

Sezóna svadieb je v plnom prúde. Letné počasie a slnečné lúče sú najlákavejším obdobím pre všetky dámy, ktoré sa už nevedia dočkať jedného z najdôležitejších dní v ich živote. Okrem počasia túži každá aj po dokonalých svadobných šatách, v ktorých sa bude cítiť ako princezná. V okolí je množstvo salónov, ktoré ponúkajú svoje služby budúcim nevestám, no nájsť tú ideálnu, kde okrem nádherných šiat dostanete aj perfektný prístup, je niekedy dosť namáhavé. Salón Blonde Brunette vznikol ako voľba pre všetky slečny, ženy a dámy ktoré hľadajú originálne šaty a chcú vystúpiť z radu a byť jedinečné. Je jedno akú máte farbu vlasov alebo pleti, u nás si vyberie každá. Útulný salón nájdete hneď pri štrkoveckom jazere vo vnútro-bloku novostavby Eden Park. Salón funguje od roku 2014 a ponúka zákazníčkam šaty od amerického návrhára MacDuggal, okrem toho aj šaty z vlastnej dielne, ale aj svadobné šaty z autorskej krajčírskej dielne z Ruska. Taktiež je možné zhmotniť svoju predstavu o vysnívaných šatách a využiť zákazkové šitie na mieru. Okrem šiat si môžete požičať aj kabelky a kožušinové štóly od slovenskej kožušinárky.

Prinášame vám najnovšie trendy, tipy a pomoc pri výbere svadobných šiat.

Na čo nemôžu dámy zabudnúť pri výbere svadobných šiat ?

Je potrebné myslieť hlavne na svoju postavu. Či už sa nám páčia klasické Ačkové alebo užšie strihy, je potrebné pozrieť sa na seba kritickým okom a zhodnotiť čo sa postave hodí. Každej zákazníčke radím, aby na sebe zvýraznila to čo má pekné a nedostatky zakryla. Vo všeobecnosti platí, že väčšine žien sa hodí Ačkový strih. Myslime však aj na to kedy máme svadbu aby nám nebolo veľmi teplo alebo zima a aj na to či máme svadbu v kostole alebo nie lebo aj od toho sa odvíja dresscode a do kostola sa hodia skôr zahalenejšie modely.

Aké sú trendy na túto svadobnú sezónu?

Sezóna 2019 sa nesie v štýle šiat s rukávmi, či už krátke, dlhé alebo ¾. Módne sú gombíky na chrbte, ktoré pôsobia veľmi žensky. S dlhým rukávom pekne ladia strihy šiat s holým chrbtom, aby šaty nepôsobili veľmi uzavreto, je to pekná rovnováha. Do popredia sa dostávajú aj jednoduché minimalistické šaty, takmer až spoločenské, biele. Takzvaný vílovský štýl alebo ľahké šaty ako na svadbu na pláži. Toto je trend, ktorý sa uchytil aj u nás, aj keď pláže nemáme. Upúšťa sa od veľkých Ačkových, ale samozrejme 100 ľudí 100 chutí, čiže skôr platí, aby každá nevesta bola spokojná. Pretože je pravdou, že veľké Ačkové sa hodia každej postave a sú efektné. Pekne tvarujú postavu a nevesta sa pokojne môže najesť a napiť bez efektu vykúkajúceho bruška. Veď komu sa chce stále kontrolovať?

Stále platí, že dámska svadobná móda sa mení každý rok?

Je to pravda, tak ako aj móda na bežné nosenie, avšak trendy sa vracajú tak ako v oblečení na denné nosenie, aj v svadobnej móde. Vintage je tiež stále v móde, takže šaty našich mám možno opäť uzrú svetlo sveta.

Čo je must-have kúsok pre dámy ako doplnok, čo musia mať túto sezónu?

Nie som ten typ, že toto je v sezóne – to musíš mať, ani netlačím nevesty do toho, aby stoj čo stoj mali niečo čo je IN danú sezónu. Každý z nás je iný a naozaj sa mi v salóne už premlelo obrovské spektrum rôznych ľudí, za čo som vďačná. Takou tou klasikou je pekný účes a make-up na dotvorenie celého outfitu. Naozaj to spraví strašne veľa. Z obyčajnej šedej myšky je razom DIVA. O kytici, závoji alebo podväzku vie každá nevesta, ale naozajstným must-have je podľa mňa dobrá nálada za každých okolností a úsmev na tvári nevesty.

Aké sú vaše odporúčania na svadobné šaty?

V šatách by ste sa mali cítiť príjemne už v salóne pri skúšaní. Ak Vám je v šatách nepohodlne už prvých 5 minút tak nie sú vhodné, ako v nich vydržíte niekoľko hodín ? Neberte so sebou príliš veľa ľudí na skúšanie (áno, dve poradkyne je už veľa :D) nebudete sa vedieť rozhodnúť. Každý má svoj subjektívny názor a nakoniec budete ešte viac na pochybách. Neposielajte fotky šiat svojim ďalším kamarátkam a rodine, dostanete sa ešte do väčších pochýb ako v prechádzajúcom bode. Vyberajte skôr jemne Áčkové strihy, pri úzkych sa budete musieť kontrolovať a každé jedlo a pitie s prejaví na brušku (veľakrát odskúšané). Dajte hlavne na seba. Je to Vaša svadba nie vašej mamy, sestry či naj kamarátky. Ak vám Váš vnútorný hlas hovorí áno, vezmite ich. Vy budete v tých šatách a nie ostatní. Väčšinou u nás v Blonde Brunette platí láska na prvý pohľad. Ak sa nevesta „zaľúbi“ do šiat čo skúša, väčšinou pri nich ostane a častokrát sú to úplne prvé šaty, ktoré si skúsi.

Čo všetko ponúkate dámam vo vašom salóne na ich veľký deň?

Okrem krásnych svadobných šiat, doplnkov ale aj hromady popolnočných a družičkovských šiat ponúkame kvalitný servis, ochotu a úsmev na tvári, ktorý v dnešnej dobe na Slovensku naozaj nie je samozrejmosťou. Tiež aj dobrú kávičku alebo čaj a príjemnú útulnú atmosféru. 🙂


fotky: František Michálek
model/modelky: Tereza Bizíková, Alex Barkolová, Victor Ibara
MUAH: Jana Michalcenko
zdroj@ www.blonde.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu