Adventný čas intenzívne zamestnáva našu myseľ darčekmi a prípravou prekvapení pre našich blízkych, milovaných. Ak sú medzi nimi milovníci kníh, máte to jednoduchšie. Stačí vedieť, aký druh literatúry uprednostňujú a zájsť do kníhkupectva, alebo na knižný e-shop a vyberať medzi novinkami… 

Náš najobľúbenejší spisovateľ Dominik Dán ani teraz nesklamal. Pod stromček svojím priaznivcom pripravil novinku s názvom Konečne normálna vražda. Rovnako každého náruživého čitateľa detektívok potešia overení autori ako sú Agatha Christie, Stephen King, Edgar Allan Poe, Erle Stanley Gardner, Sir Arthur Conan Doyle a mnohí ďalší v exkluzívnej darčekovej výberovej knihe Veľká kniha detektívok – zdanlivo nemožné zločiny z vydavateľstva Familium.  Obsahuje dvadsať skvelých, napínavých a tajomných príbehov svetového zločinu.

Malého drobca, ktorý si ešte len začína tvoriť vzťah k čítanému slovu, iste potešia príhody nezbedného Uzlíka a jeho kamarátky Nitky s peknými ilustráciami Radky Močenkovej Hrabovskej. Dobrodružstvá Uzlíka a Nitky z pera Jána Navrátila sa začali jedného krásneho dňa u mačky Pletušky, keď vonku lialo ako z krhly a nebolo im konca… Okrem príjemného čítania poskytujú príležitosť hovoriť s dieťaťom o celkom obyčajných každodenných veciach.

Ak chystáte prekvapenie pre romantickú dušu, ktorá si však ctí aj literatúru faktu, potom jej asi ulahodíte dvomi publikáciami novinárky Kataríny Hanzelovej z vydavateľstva D. Oris. Kniha Princezné prináša súkromné príbehy výnimočných žien, ktoré často sústreďovali vo svojich rukách oveľa viac moci, než je to história ochotná pripustiť. Tieto ženy sa počas života stretávali s obdivom, vedeli, ako chutí víťazstvo, poznali však aj trpkú pachuť prehry. Boli medzi nimi filmové hviezdy, hriešne svätice, vládkyne oddané svojej krajine, ale aj rebelky, ktoré sa rozhodli ísť za hlasom svojho srdca. Vojvodkyne, princezné, kňažné, aristokratky, ktorým nič ľudské nebolo cudzie. Publikácia Milenky sa inšpirovala odvrátenou stránkou života slávnych, korunovaných hláv, vladárov i prezidentov mocných štátov, ktorí podľahli čaru krásnych sirén a nechali sa neraz ovládať. Hoci sláva a prospechárstvo hralo v týchto vzťahoch podstatnú rolu, boli aj také prípady, keď medzi milencami vznikla skutočná láska i nežné priateľstvo. V knihe nájdete 21 príbehov žien, ktoré prežili horúce romániky s mocnými mužmi tohto sveta. 

Chcete knihou motivovať niekoho k výkonom v kuchyni a najmä príprave sladkých dobrôt? Nič nepokazíte úžasnou knihou Cukráreň Petry Tóthovej. Porotkyňa známej šou Pečie celé Slovensko čitateľa rada zaškolí do elegantného umenia cukrárstva. Kniha je plná nádherných zákuskov a tort, na aké človek len tak nenatrafí. Pri retro receptoch oblečených do moderného šatu každý ostane v nemom úžase nad jej umením. Okrem dobre známych tradičných receptov sú v knihe aj cukrárske špeciality a mnohé overené grify skúsenej cukrárky.  

Romance a pútavé historické romány patria k zimným večerom. Román Ruža a bodliak anglickej spisovateľky Laury Frantz predstavuje turbulentný život lady Blythe Hedleyovej počas jakobitského povstania v roku 1715. Lady Blythe, vtiahnutá do víru intríg, meniacich sa spojenectiev a ambícií, si musí dávať pozor, komu bude dôverovať. V stávke je jej majetok, budúcnosť aj samotný život. Tí, ktorí sa zdajú byť protivníkmi, sa môžu ukázať ako spojenci – a tí, ktorí predstierajú priateľstvo, môžu byť nepriateľmi. Vo vydavateľstve i527.net vychádza už 11. kniha Laury Frantz.  Doposiaľ vyšli napríklad: Večné puto, Čipkárka, Neobyčajná žena, Pani plukovníková, Unášané srdce či Tidewaterská nevesta.

Autorka bestsellerov USA Today Tamera Alexanderová prichádza s príbehom Vianoce v Carntone. Dej sa odohráva na pozadí histórie plantáže Carnton vo Frankline v Tennessee, uprostred vojny a miznúceho sna o Konfederácii.  V tejto beznádeji sa začína rozvíjať vzťah zraneného vojaka a chudobnej vdovy, ktorí spolu objavia skutočný význam Vianoc – a obetavej lásky. Je to príbeh o obnovenej nádeji a viere. Bohato vykreslené postavy a podnetné zápletky priniesli priniesli Tamere Alexanderovej oddaných čitateľov po celom svete, ako aj viaceré ocenenia. Jej knihy boli preložené do mnohých jazykov. 

Vo vydavateľstve i527.net vychádza aj Nová kniha Denise Hunterovej Obloha na jeseň, ktorá je tretím a záverečným dielom série Hostinec Bluebell v Blue Ridge Mountains v Severnej Karolíne. Keď sa v rodinnom hostinci Bluebell objaví záhadný muž menom Wyatt, okamžite očarí Grace, najmladšiu zo súrodencov Bennettovcov. Postupne medzi nimi vzniká zvláštne puto, ale môžu ho ohroziť dávne tajomstvá. Zrúti sa pre ne Gracein svet? tajomstvá? Alebo tieto tajomstvá nakoniec oboch uzdravia?  Medzinárodne vydávaná autorka napísala už viac ako 40 románov.

Všetky tri spomínané knihy vyšli vo vydavateľstve i527.net a nájdete ich v každom dobrom kníhkupectve i na e-shope. 

Foto: Ikar, D. Oris, i527.net

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu