Rozhoduje doma móda či osobný vkus?

0
1073

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, aký má móda vplyv na vaše rozhodnutia? Vo všeobecnosti sú oblasti, do ktorých aktuálna móda pomerne významne zasahuje – napríklad na oblečenie. Čo však zariadenie svojho bytu či domu? Má aj tu zohrávať móda takú významnú rolu? 

Vhodný mix

Vlastné bývanie totiž predstavuje oveľa významnejšiu investíciu než kúpa oblečenia. Preto aj jednotlivé rozhodnutia by ste mali prijímať po dlhšej a rozvážnejšej úvahe. Preto je vhodné nájsť vhodný mix. Áno, je fajn všímať si módne trendy, no nemali by ste zabúdať na vlastný vkus či preferencie. 

Typickým príkladom sú interiérové dvere. V súčasnej ponuke predajcov nájdeme naozaj pekné a vkusné interiérové dvere. Na výber sú dvere so sklom či bez skla, klasické, drevené či moderné dvere. Ak vám interiérové dvere vyhovujú, tak smelo do toho, veď vhodne zvolené dvere nielenže splnia vaše preferencie, ale aj zútulnia jednotlivé izby. 

Koberce či podlahy? 

V tomto prípade sa trendy veľmi rýchlo menia, preto odporúčame zostať pri vlastnom vkuse. Kým niekto preferuje koberce, iný zase podlahy, no čoraz viac je viditeľná najmä ich kombinácia. Ak podlahy, tak populárnou voľbou sú laminátové podlahy, ktoré majú oproti „plávajúcej klasike“ viacero výhod. Sú mimoriadne odolné voči poškriabaniu či vode, pričom sú vhodnou imitáciou dreva, dlažby či kameňa. 

Riaďte sa srdcom i rozumom

Pochopiteľne, v takej citlivej veci, akou je vlastný domov, by ste sa mali pri zariaďovaní riadiť srdcom, no zároveň pri tak významnej investícii aj rozumom. Aj preto hovoríme o mixe medzi módou a vlastnými pevnými postojmi. V každom prípade, riešeniami interiéru, ako laminátové podlahy či interiérové dvere, si môžete pri zariaďovaní nového bytu či domu len pomôcť po funkčnej aj estetickej stránke.

Zdroj obrázka:

Patryk Kosmider / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu