STARBUCKS OSLAVUJE 50 ROKOV JEDINEČNOU KÁVOU ANNIVERSARY BLEND

0
1027

V Starbucks sú míľniky často oslavované kávou a nebude tomu inak ani pri 50. výročí otvorenia prvej kaviarne tejto obľúbenej kaviarne v americkom Seattli. Jedinečná zmes Anniversary Blend tento rok očarí kávových fanúšikov dymovou vôňou cédra a tónmi estragónu, nového korenia a čiernej hľuzovky.

Zmes Anniversary Blend bola prvýkrát vytvorená v roku 1996 k pripomenutiu 25. výročia Starbucks a odvtedy sa každoročne vracia. Táto káva je svedectvom o minulosti a oslavou budúcnosti a každý rok je siréna, ako nezameniteľný symbol Starbucks, hviezdou kávového balíčka. Tento predstavuje Starbucks odvážnu zmes Anniversary Blend pochádzajúcu výhradne z Indonézie – váženej oblasti pestovania kávy. Aromatické tóny dymového cédra a nového korenia vytvárajú intenzívnu, ale elegantnú chuť, doplnenú doznievajúcimi akcentami čiernej hľuzovky a čerstvého estragónu a je symbolom vďaky zákazníkom, ktorý sú neoddeliteľnou súčasťou filozofie značky.

V tomto roku je to presne 50 rokov od založenia značky Starbucks, presnejšie od založenia prvého obchodu s kávou, čajom a korením pod značkou Starbucks v americkom Seattli. Limitovaná ponuka šálok, pohárov, tumblerov a fliaš odkazuje na mnoho aspektov kávovej kultúry a zdôrazňuje dlhodobé spojenie hodnôt Starbucks so zákazníkmi. Každý produkt z kolekcie 50 Years Of Starbucks® nesie časť histórie a misiu značky: „Inšpirovať a povznášať ľudského ducha – zvlášť s každou šálkou, zákazníkom aj prostredím, v ktorom žijeme.“

Starbucks oslavuje svoje okrúhle výročie  aj na slovenskom trhu. Prvá kaviareň Starbucks na Slovensku bola otvorená pred piatimi rokmi, 31. mája 2016, a v tom istom roku bol uvedený aj prvý hrnček Starbucks so slovenským motívom. V roku 2019 bola otvorená prvá regionálna kaviareň Starbucks mimo Bratislavy, a to v Žiline. V tomto roku boli do ponuky uvedené aj čerstvé sendviče, ktoré pre zákazníkov pripravujú baristi každé ráno. V roku 2020 bolo na slovenský trh prvýkrát uvedené Cold Brew Nitro, ktoré si zákazníci môžu vychutnať v kaviarni na Sedlárskej ulici v Bratislave a aj napriek pandémii bola minulý rok otvorená ďalšia regionálna kaviareň, a to v Nitre. V súčasnosti je na Slovensku 8 kaviarní Starbucks a v tomto roku si zákazníci môžu vychutnať svoju obľúbenú kávu aj v pohodlí domova vďaka službe Starbucks Delivers.  Výročnou kávovou zmesou a limitovanou edíciou doplnkov chce Starbucks poďakovať svojim zákazníkom za ich vernosť a podeliť sa s nimi o kus histórie značky, ktorú spoločne zažili.

foto: Starbucks

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu