Štýlové dámske šľapky na leto 2023, ktoré musíte mať!

0
538
dámske šľapky

Teploty nám postupne stúpajú a prispôsobujeme im aj svoju obuv. Nevyhnutnou súčasťou letnej výbavy sú nepochybne dámske šľapky. Sú pohodlné, praktické a zároveň štýlové. Zaobstarajte si ich tiež!

Pohodlná obuv na voľný čas

Plánujete dovolenku pri mori, alebo len hľadáte pohodlnú obuv na voľné horúce dni? Skvelou voľbou sú šľapky, v ktorých sa nemusíte obávať potenia nôh, či nepríjemných otlakov. Využijete ich nielen na letnej dovolenke, ale tiež na prechádzkach mestom, či nákupoch. V obchodoch sa už objavili prvé letné modely, poďte sa s nami pozrieť, ktoré budú túto sezónu hitom!

Farebná smršť

O tom, že leto bude pestré a farebné niet pochýb. Minimalizmus a nude odtiene nahrádzajú výrazné farby, ktoré na opálených nohách vyzerajú skutočne štýlovo. In sú šľapky v neónových odtieňoch, ale aj pastelových farbách ako je fialová, mentolová, či ružová. Výnimkou nie je ani kombinácia rôznych odtieňov, ktorá na letnej obuvi vytvára dokonalú súhru.

dámske šľapky

Vyššia vďaka platforme

Ak patríte k ženám, ktoré sú nižšej postavy, práve pre vás sú ideálnym riešením pohodlné šľapky na vyvýšenej platforme. Takáto obuv pridá pár centimetrov navyše a opticky predĺži nohy. Do módy sa opäť vracia aj klinový podpätok, na ktorý nedali dopustiť ženy už v deväťdesiatych rokoch. Šľapky s klinovým podpätkom sa objavujú aj v aktuálnych kolekciách návrhárov, ako je Versace, či Ferragamo.

dámske šľapky

Metalický nádych

Komfortná letná obuv sa bude tento rok niesť aj v duchu metalických odleskov a to najmä zlatej, či striebornej farby. Metalické odtiene v kombinácii so slnkom pobozkanou pokožkou vytvoria dovolenkový look aj uprostred rušného veľkomesta. Odtiene kovu sa budú nosiť na klasických šľapkách, sandáloch, ale aj takzvaných žabkách. Nahrádzajú tak kožušinové modely šľapiek, ktoré boli obrovským hitom po minulé roky.

Zaujímavé detaily

Nuda v letnej obuvi? Určite nehrozí! Letné šľapky totiž ozvláštnia zaujímavé detaily ako sú strapce, brmolce a mašle. So železnou pravidelnosťou sa pri letných modeloch objavujú aj remienky, či rôzne prepletané, i vybíjané časti. Vládnucim trendom sezóny sa však stáva hranatá podrážka v kombinácii s klinovým podpätkom. Z materiálov bude prevládať najmä koža, ale aj satén, či zamat.

dámske šľapky

Text: Michaela Miňová

Foto: unsplash.com, pinterest.com, pexels.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu