Summer dress code v práci

Vysoké dni a horúce teploty prinášajú odhalenie. „Pracovných tiel a kože“. Čo je ešte v norme a čo už nie?

Letná móda je hravá, farebná, pestrá a svieža. Tieto mesiace však nie sú iba časom dovoleniek a uvoľnenej nálady. Aj do práce sa chodiť musí a v niektorých povolaniach dress code nepustí…aj keď sú 40tky.

ČO NOSIŤ

Buďte ľahšia…

V lete je to povolené. Aspoň, čo sa týka slušnej pracovnej módy. Uprednostnite ľahké materiály pre nohavicové kostýmy a sukne. Počas leta si dovoľte aj jemný top v kombinácii s nohavicami alebo kostýmovou sukňou, ak sa nechystáte na vysokoformálne stretnutie. Na posed v kancelárii to je ešte prípustné, aj keď jemne poodhalíte ramená. Ak ich odhaľovať nechcete – odporúčame jemnú blúzku s krátkym rukávom.

Pančušky?

Ak si to nevyžaduje prísny pracovný režim, tak ich pre dnes vynechajte. K ľahkým nohaviciam, či sukni zvoľte lodičky s otvorenou špičkou.

A čo farby?

Leto patrí farbám. Nie však v práci, kde si na dress code potrpia. Uprednostnite pieskovú, maslovú, svetložltú, limetkovú, lososovú, nanajvýš kaki. Ak nechcete dnes zájsť do bielej a už vôbec nie čiernej farby.

Formal niekedy nepustí…

…ani počas horúcich slnečných dní. Niekedy si naozaj na pracovné stretnutie nemôžete dovoliť zájsť aj keď slušne,  predsa len pracovne naľahko. Preto tie pančušky majte po ruke, napríklad v zásuvke v pracovnom stole. Na business obed ich len na „hoďku, či dve“ narýchlo natiahnite, prehoďte cez seba to sako z ľahkého letného materiálu, sandálky vymeňte za uzatvorené lodičky a snáď to chvíľku vydržíte.

Kedy sa konečne outfitovo uvvoľniť? Niekedy naozaj iba vo voľnom čase, na dovolenke alebo len tak doma. Keď udrie posledná minúta, utekajte smerom k voľnosti a hravosti letných popracovných hodín. V práci si užívajte aspoň jemnú, ale predsa letnú uvoľnenosť, i keď iba v tope a jemnej sukni s letnými lodičkami.

Redaktorka: Monika Pekarovičová, prezidentconsulting.sk

Foto: Tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu