Superinteligentná chladnička od Samsungu, ktorá kombinuje chladenie s informačným centrom domácnosti

0
1713

Zabudnite na papieriky a magnetky. Dôležité odkazy, nákupné zoznamy aj fotografie z dovolenky vám teraz elegantne pripomenie nový člen rodiny, ktorý prepojí nielen domácnosť, ale aj celú rodinu.

Samsung predstavil novú chladničku Family Hub s displejom vo dverách, ktorá z vašej kuchyne urobí to pravé informačné centrum. Zjednoduší vám nielen chod domácnosti, ale pomôže aj s organizáciou celej rodiny a ich každodenných úloh. Navyše už nebudete musieť chladničku otvárať zakaždým, keď chcete zistiť, čo máte vo vnútri – všetko sa totiž jednoducho zobrazí na displeji na dverách. Chladnička na to využíva rad inteligentných funkcií, najmä prepojenie s ostatnými zariadeniami ako sú televízor, svetlá alebo klimatizácia. Chladnička Family Hub bude na Slovensku dostupná v priebehu októbra za 2 999 Eur. Pokiaľ si záujemci chladničku predobjednajú do 13. októbra, získajú ako darček práčku QuickDrive WW90M649OPM/ZE v hodnote 909 Eur zdarma. Jej kapacita je až 9 kg bielizne a skracuje čas prania až o 50 % bez znižovania pracieho výkonu.

Určite to poznáte – prídete k chladničke, po otvorení do nej minútu pozeráte, aby ste ju následne opäť zavreli bez vybratia akejkoľvek potraviny. A za chvíľu sa to opäť zopakuje. Nie ale s novou chladničkou Family Hub a funkciou View Inside. Na jej pravých dverách je totiž z vonkajšej strany zabudovaný dotykový LCD displej a z vnútornej dvojica fotoaparátov. Vďaka nim tak potraviny uvidíte bez toho, aby ste museli chladničku otvoriť. Stačí sa pozrieť na displej a hneď budete vedieť, čo v nej máte. Displej vie toho ale omnoho viac a hravo vám tak pomôže so všetkými dennými úlohami.

Celá rodina prehľadne a spolu
Každý člen rodiny môže mať svoj vlastný profil charakterizovaný menom, malou postavičkou a farbou. Tieto figúrky uvidíte pri zadávaní položiek do prehľadného rodinného kalendára, pri písaní poznámok alebo úloh. Súčasťou základnej výbavy je niekoľko predinštalovaných aplikácií, napr. internetový prehliadač, aplikácia pre tvorbu nákupného zoznamu alebo Správca chladničky, v ktorom uvidíte ručne zadané dátumy expirácie jednotlivých potravín. Do chladničky môžete doinštalovať aj ďalšie aplikácie podľa vlastnej chute a potreby.

Na displeji viditeľné potraviny z vnútra chladničky môžete vybaviť rôznymi štítkami, rýchlo ich pridať do vlastného zoznamu alebo potraviny umiestniť na nákupný zoznam. Špecialitou je integrácia s receptami, ktoré si môžete na displeji chladničky priamo vyhľadať a chýbajúce suroviny hneď pridať do svojho nákupného zoznamu. A ten si už vďaka prepojeniu jednoducho skontrolujete v obchode na svojom smartfóne. Funkcia pre plánovanie jedálneho lístka vám zase pomôže s presným dávkovaním surovín v receptoch podľa toho, kto bude v danú chvíľu sedieť pri jedálenskom stole.

Futuristická domácnosť už nie je len obyčajná myšlienka
Displej premeňte na nástenku, kam môžete pripisovať odkazy, deti si na ňu môžu kresliť alebo obrazovku využijete na prehrávanie hudby napr. zo Spotify. Chladnička Family Hub má totiž vlastnú dvojicu reproduktorov a aj mikrofón. A ako šetrič si môžete nastaviť napríklad slideshow rodinných fotografií, ktoré spríjemnia každú chvíľku strávenú v kuchyni.

Family Hub môžete s okolím prepojiť cez Bluetooth a Wi-Fi a jednoducho z nej tak urobiť „riadiace stredisko“ celého domu. Priamo z displeja tak môžete ovládať a nastavovať ďalšie zariadenia v domácnosti, napr. klimatizáciu, soundbar, inteligentné žiarovky alebo televízor. A to buď dotykom, alebo hlasovým asistentom Bixby 2.0 s umelou inteligenciou. A pri varení si pokojne môžete cez chladničku aj zatelefonovať, stačí sa len cez Bluetooth prepojiť so smartfónom. A komunikácia funguje aj opačne. Na displeji si môžete zobraziť tiež televízne vysielanie z televízora v obývačke cez funkciu Smart View alebo obsah ktoréhokoľvek smartfónu z radu Samsung Galaxy.

Chladenie na špičkovej úrovni
Celá chladnička navyše pôsobí veľmi elegantným dojmom, za ktorý vďačí nerezovej oceli. Za ľavými dverami nájdete mrazničku s čistým objemom 210 litrov a za pravými dverami chladničku s objemom 383 litrov. O chladenie sa stará technológia Twin Cooling Plus, ktorá optimalizuje teplotu a úroveň vlhkosti v mrazničke a chladničke pomocou nezávislého chladenia a zabraňuje tak miešaniu vôní rôznych druhov jedla. Praktický systém Metal Cooling navyše do prednej a zadnej časti konštrukcie pridáva kovové pláty, ktoré zabraňujú úniku chladného vzduchu pri otváraní dverí, a tým minimalizujú tepelné straty. Aj vďaka tomu chladnička Samsung Family Hub spadá do triedy energetickej účinnosti A++.

foto / video: Samsung

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu