Pastelové, cukríkové farby sú jedným z najhorúcejších trendov sezóny. S príchodom teplých dní sa preto oplatí zaviesť ich napríklad aspoň do exteriérovej úpravy v podobe balkónového nábytku, textílií a doplnkov.

„Pred pandémiou, bola neutrálnosť v zariaďovaní, ktorá priniesla mier a pokoj, pomerne populárna,“ tvrdí Marta Suchodolská, kreatívna riaditeľka Westwing CEE a zdôvodňuje, že tento trend úzko súvisel s návratom k inšpirácii prírodou: materiály, farby a dekorácie čerpajúce z bohatstva okolitej prírody. Jej stredobodom bol štýl, ktorý dokonale odrážal našu túžbu po prírode.

„S koncom pandémie sme začali pociťovať potrebu vyjadrovať sa, hrať sa, uvoľňovať konvencie, preto sme sa rozhodli zaviesť farby do reality, ktorá nás obklopuje,“ hovorí  Marta Suchodolská. „Móda a interiér sú blízke príbuzné, takže všetko to začalo najprv trendom dopamínového štýlu, ktorý dominoval a prekypoval bohatosťou farieb a pozitívnou energiou, aby sa v ďalšom kroku vyvinul do dopamínu interiérov.“

My na Slovensku sme však pri zavádzaní farieb do interiéru dosť opatrní. „Preto náš recept je použitie neutrálneho základu v kombinácii s farebnými doplnkami. Tiež často uprednostňujeme radšej menej výrazné pastelové odtiene, ktoré sú bezpečnejšie než tie sýte.“

Balkón či terasa sú tie časti domu, ktoré sú síce jeho neoddeliteľnou súčasťou, napriek tomu sa zvyčajne odlišujú. Navyše si ich spájame so zábavou, relaxom, voľným časom, takže výraznejšie farby sa na nich  priam žiadajú. „Pastelové akcenty na balkóne sú dokonalosťou samé o sebe. Sú jemné, ale nápadné – okamžite osviežia aranžmán,“ konštatuje kreatívna riaditeľka Westwing CEE a navrhuje 4 kroky na nenáročnú zmenu terasy, balkóna – len pomocou pastelových farieb:

1. Nábytok. Farebný balkónový nábytok je trendy. Hneď nás chytil za srdce. Ale, ak to je pre vás príliš odvážne, môžete staviť na neutrálny základ v podobe stola a pohovky a pridať k ním menšie farebné prvky, ako sú stoličky, kreslá, lavice, taburetky…

2. Textílie. Prioritou je hebkosť v pestrých a pastelových farbách. Netýka sa to však len vankúšov, diek, dúhových dekorácií. V dnešnej dobe je absolútnou nevyhnutnosťou vonkajší koberec, z ktorého môže vzniknúť farebný akcent na celý balkón či terasu.

3. Dekoratívne osvetlenie. Dajte si záležať na svetielkach, lampášoch, sviečkach a nezabudnite ani na pestré girlandy. Netreba pri nich šetriť farbou.

4. Servírovanie. Pripravte si na vonkajšie stolovanie pestrý a vzorovaný riad, taniere, poháre. Svojou hravosťou hneď obohatia, spestria a spríjemnia atmosféru vášho obľúbeného miesta na relax. 

Foto: Westwing CEE 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu