V štýle botanickej záhrady

0
1210

S teplými jarnými lúčmi sa postupne prebúdza aj doteraz spiaca zeleň. Všetky lúky a trávnaté plochy postupne odkrývajú hlávky lúčnych kvetov a celá príroda odrazu dýcha novým životom. Takáto príjemná scenéria nás dokáže upokojiť natoľko, až máme chuť si kus z tohto raja vziať k sebe domov. Botanická záhrada totiž nemusí byť stvorená len pre exteriér, vytvoriť si ju môžete aj v pohodlí domova, hoci aj z umelých kvetov.

Jednou z možností je siahnuť po umelom bonsaji. Je to rastlinka, ktorá vášmu príbytku dodá poriadne štýlový efekt! Pravý bonsaj sa však pestuje veľmi dlho a starostlivosť oň nie je najjednoduchšia. Práve umelý variant môže byť preto vhodný aj pre menej zdatných pestovateľov.


KiK, Dekoratívne bonsaje, info o cene v predajni

Efektnú zeleň si môžete vykúzliť aj vďaka zeleným trsom, ktoré jednoducho vložíte do voľnej vázy. Okrem klasickej zelene ich teraz v KiK nájdete aj v levanduľovom prevedení, vďaka ktorému svoj domov ľahko prispôsobíte aj vidieckemu provensálskemu štýlu.

Ak ste však zástancom klasiky a veríte, že kvety by mali byť výhradne v črepníku, môžete siahnuť po jednoduchých, no zároveň štýlovo pôsobiacich sukulentoch či po jednoduchej zeleni. Rozhodnúť medzi nimi sa pritom môžete aj podľa farby črepníka, ktorú svojím neutrálnym prevedením ľahko zladíte s ďalšími kusmi nábytku.

Zdroj: Kik / pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu