Vytvorte si dokonalé kučery

0
1994
Dievča s červenými kučravými vlasmi

Omrzeli vás rovné vlasy a túžite po romantických vlnách? Zabudnite na trvalú, ktorú nosili naše mamy. Prečítajte si o skvelých trikoch, vďaka ktorým budete mať účes svojich snov.

Rozumejte svojim vlasom

Prirodzene kučeravé vlasy môžu byť omnoho suchšie, lámavé a bez lesku. Ťažšie sa upravujú a potrebujú dôkladnú starostlivosť. Potom ich však už len postačí vysušiť fénom a je to. Ak vám príroda nenadelila krásne kučery, netrápte sa. Na začiatok si vyberte správnu kozmetiku. Dnes je široká ponuka šampónov, kondicionérov i masiek, ktoré podporujú elasticitu aj u rovných vlasov. Dodajú im potrebnú hydratáciu a živiny, aby sa nevysušovali a nelámali.

Každej z nás vyhovuje niečo iné

kučeravé vlasy
kučeravé vlasy

Mäkké a vzdušné vlny z módy nikdy nevyjdú a dokážete ich vyčarovať aj na rovných vlasoch. Potrebujú voľnosť, aby boli hravé a okúzľujúce. Po výbere správnej kozmetiky je dôležité nájsť spôsob úpravy, ktorý im bude vyhovovať. Jednou z neodmysliteľných stylingových pomôcok je samozrejme vhodná kulma na vlasy. Vďaka nej máte viacero možností – vytvoríte špirálové kučery, jemné vlnky i objemné retro vlny. Výhodou použitia kulmy je tiež to, že ňou ľahko oživíte aj povädnuté vlny. Stelesnením predstavy o profesionálnej vlasovej starostlivosti, ktorú môžete mať doma aj vy, je napríklad značka BaByliss. Netreba sa ich báť, pretože kulmy s teflónovým alebo keramickým povrchom ničia vlasy v oveľa menšej miere než zastarané kulmy bez ochranných vrstiev.

Legendárne natáčky

žehličky na vlasy a kulmy na vlasy
Žehličky na vlasy a kulmy na vlasy

Používali ich aj naše babičky. Dnes si môžete kúpiť samodržiace natáčky, natáčky na trvalú aj penové papiloty rôznych veľkostí. Používajú sa na vlhké vlasy, ktoré potom môžete nechať pozvoľna schnúť alebo ich sušiť pomocou fénu alebo sušiacej  helmy. Pred tým, ako sa rozhodne vlny vytvoriť, si do vlasov vtrite tužidlá, séra alebo spreje, ktoré dodávajú objem, zlepšia tvar a výdrž kučier. Na zafixovanie zasa poslúži lak na vlasy. Niektoré sú dostatočne silné na to, aby pomohli účesu odolať veternému a daždivému počasiu. Vlny neprečesávajte hrebeňom alebo kefou, ale len prstami. Vďaka tomu si zachovajú pružnosť a tvar.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu