Ešte predtým, ako do svojho jarného šatníka pustíte záplavu farieb a kvetov si zaobstarajte tieto základné kúsky. Bez nich sa totiž nezaobídete, aj keby ste doma mali v šatníku desiatky aktuálnych trendov. 

Trenčkot

Ak by sme mali vybrať jeden vrchný kúsok, ktorý vynosíte na milión spôsobov, je ním nepochybne nesmrteľný trenčkot. Aj tuto sezónu sa nosia voľné, ale i previazané opaskom. Pri kúpe si vyberajte dobrú kvalitu, aby ste ho vynosili aj niekoľko sezón po sebe. Z farieb môžete siahnuť po zemitých tónoch, ktoré sú klasikou, alebo po výraznejších farbách ako je burgundy, či olivová. Nič nepokazíte ani trenčkotom v oversize strihu, ktorý skvelo pristane každému typu postavy.  

Midi sukňa

Dlhá sukňa až po zem, ktorú obľubovali ženy v minulosti,  už dávno nie je obľúbeným kúskom. Cestu do modernej doby si razí midi sukňa a nosí sa skutočne trendovo! S teniskami pre pohodlný mestský štýl, so sakom vo forme dokonalej pracovnej uniformy. Ak neviete, čo na jar na seba, vyberte si midi sukňu v kombinácii s džínsovou bundou, alebo svetríkom v pastelovej farbe. 

Biela košeľa

Po mesiacoch, keď sme spodné vrstvy oblečenia zakrývali bundami, či kabátmi, konečne môžeme ukázať, ako vieme jednotlivé kúsky kombinovať. Biela košeľa je preto v jarnom šatníku dôležitým základom. Nemusíte hneď siahať po klasických strihoch. Vyberať si môžete aj modely s netradičným viazaním, volánmi, či balónovými rukávmi. 

Pohodlné džínsy

Džínsov nikdy nie je dosť. iste máte doma aj jeden základný model bez ozdobných cvokov, vyšúchaných častí, či iných rušivých elementov. Ak nie, teraz je vhodný čas si ich  zaobstarať. Voľte džínsy užšieho strihu, v klasickej modrej farbe. Skvelo vyzerajú s teniskami, ale dovoliť si ich môžete aj k serióznejšiemu oblečeniu, ak ich skombinujete s lodičkami. 

Jednoduché sako

Sako je kúsok, ktorý by nemal chýbať v šatníku žiadnej ženy a už vôbec nie na jar. Viete ním totiž rýchlo nahradiť zimnú bundu, či kabát. Navyše, jednotlivé kúsky oblečenia sa dajú so sakom pekne vrstviť. Počas chladnejších dní si pod sako oblečte hrubší rolák, ale ak je teplejšie, viete ho skombinovať aj s jednoduchým bielym tričkom, či blúzkou. Aj tu však platí pravidlo, že sako by malo byť bez zbytočných vzorov a rušivých či ozdobných prvkov. 

Foto: freepik.com, pinterest.com, unsplash.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu