10 vecí ako zmeniť náš život k lepšiemu

 S príchodom nového roka si mnohí z nás dali množstvo predsavzatí. Druhý deň v roku a fitká praskali vo všíkoch, tučné hamburgery nahradili šaláty. Tiež patrím k ľuďom, ktorí si vytvoria nekonečný playlist vecí a činností, ktoré musím v danom roku stihnúť. Myslíte si, že ich reálne stíham? Vôbec nie! Tento rok som vsadila na jeden cieľ. A to ten, aby som si na konci roka mohla povedať, že som to dala a konečne som spokojná a šťastná aj s tými 10 kilami navyše, bez partnera  a tučného konta. Treba sa tešiť z maličkostí! Každý jeden deň, no pokiaľ neviete ako začať, nech sa páči, mám tu pre vás pár tipov 🙂 

SILA ROZHODNUTIA

Pokiaľ chceme v našich životoch niečo zmeniť je dôležité sa rozhodnúť tu a teraz. Rozhodla som sa mať šťastný život, tak budem mať šťastný život. Náš život je výsledkom našich rozhodnutí, nemôžeme vinu za náš nešťastný život zvaľovať na druhých. Okoľnosti nám neprajú? A čo má byť?  Aj z tej najhoršej životnej skúsenosti si musíme vziať ponaučenie, ktoré nás robí do budúcnosti silnejšími. Ľahký život ešte nikdy nikoho ničomu nenaučil. 

2) CIEĽ 

Aký je rozdiel medzi dospelými a deťmi? Deti snívajú, veria a tešia sa z maličkostí. Sú naivné. My dospelí sme stratili ilúzie, sny, neveríme v zázraky. Naše myšlienky majú takú veľkú silu. A ako vraví Paulo Coelho, keď niečo skutočne chceš celý vesmír sa spojí aby si to dosiahol. Preto je nutné si stanoviť cieľ, veriť a pracovať na ňom. A ak sa vám nedarí dosiahnúť cieľ, tak zmeňte stratégiu, nikdy nie cieľ. 

3) TRPEZLIVOSŤ 

Ani Rím nebol postavený za deň. Pozrime sa pravde do očí, keď nejakú činnosť dlhodobo zanedbávame, nemôžeme si myslieť, že v nej budeme hneď excelovať. Všetko má svoj čas. Až si myslíte, že po rokoch obžerstva sa dá tvoja postavička dokopy za mesiac, si na omyle. 

4) VĎAČNOSŤ 

Kto si málo neváži veľa si nezaslúži. Nič v našom živote nie je isté, preto musíme byť za každú pozitívnu alebo negatívnu skúsenosť vďační. Prečo mám byť vďačná za nejakú zlú situáciu, ktorá sa odohrala v mojom živote? Lebo aj ona ma niečo naučila, posilnila, posunula vpred. Vďačnosť patrí medzi najdôležitejšie vlastnosti vôbec. 

Pokiaľ sa k ľuďom chováme neľútostne či hrubo, nemôžeme čakať na revanš nič pekné. S láskou v srdci ide všetko lepšie. Verte mi. 

5) ŽI V PRÍTOMNOSTI 

Láska, priateľstvo, radosť, úsmev. Ak to chceme, musíme to aj vysielať. Veľkou chybou mnohých ľudí je to, že žijú v minulosti. Robia tú istú chybu stokrát a to len preto, že sa z danej situácie nepoučili. Niekedy stačí len zabudnúť, pohnúť sa vpred a užívať prítomnosť. Nedarí sa vám zabudnúť? Tak sa pokúste neželanú situáciu spracovať. Spytujte sa, prečo sa vám veci dejú tak ako sa dejú? Učíme sa celý život. 

6) VLASTNÝ ROZVOJ 

Zmením seba a tým sa zmení svet okolo mňa. Jediný človek, ktorého môžem zmeniť som ja sama. Človek, ktorý sa nevyvíja, nezdokonaľuje, neučí chradne. Dnes môžeme v každom kníhkupectve nájsť minimálne 10 regálov motivačnej literatúry. Ľudia sú čím ďalej tým viac vyhorení, neistí a zmätení. Práve preto si treba nájsť svoj štýl ako sa rozvíjať. Možností máme veľa, stačí len chcieť. 

7) KROKY VPRED 

Nie je dôležité vidieť celú cestu, stačí keď máte jasne stanovný cieľ. Nestačí ho mať stanovený, musíte si ho jasne vizualizovať a vidieť sa v ňom. Predstavte si krátokometrážny film o vašom živote. Ako by asi vyzeral? Ja sa vidím na terase krásneho domu v Provensálsku, kde mi robia spoločnosť tri mačky. Predstavujte si, imaginujte, snívajte! 

8) POZORNOSŤ 

Sústredenie – energia. Kam ide naša pozornosť, tam ide naša energia. Keď celý deň myslíme na negatíva ako môžeme žiť pozitívne? Čo nám energiu uberá, tam pozornosť nedávajme. Existuje predsa toľko zaujímavých vecí, ktorým môžeme venovať pozornosť. Hor sa do toho!  

9) SILA JEDNODUCHOSTI 

Netrápte sa nad tým čo ste mali, užívajte si prítomný okamih. Vekom si človek aj tak uvedomí, že materiálne veci sú zanedbateľné, jediné na čom záleží je pokoj a šťastie. Nie také, ktoré cítite chvíľu po tom ako prídete domov z nákupov ale také to, ktoré cítite v srdci. Eufóriu. 

10) ZODPOVEDNOSŤ 

Nehádž zodpovednosť na druhých ale len na seba. Ty si strojcom svojho šťastia. Nie mama, nie babka, nie kamarátka, nie pes len ty. Preber zodpovednosť za svoje skutky a vždy konaj tak, aby si bol spokojný. 

Chopte sa svojej šance. Či už na nový rok alebo hociktorý deň v roku. Viete kedy môžete začať žiť nový, krásny život? Tu a teraz. Vy to dokážete. 

text: Veronika Barboríková 

foto: freepik.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu