5 TIPOV, AKO ZÍSKAŤ VYSNÍVANÚ BRONZOVÚ POKOŽKU S MINIMOM RIZÍK

Leto priam volá po opaľovaní! Či už vyrazíte do exotiky k moru, alebo sa vyberiete len na chatu k bazénu či jazeru, majte vždy na pamäti dôkladnú starostlivosť o pleť, ktorú sa zvlášť počas teplých mesiacov nevypláca podceňovať! Napriek radám lekárov je totiž len malé percento z nás oboznámené so zásadami, ktoré pleť spoľahlivo ochránia pred škodlivými slnečnými lúčmi. Ktoré sú to a ako získať vysnívaný tón pokožky s minimom rizík?

1. Zásadná príprava

Niekoho to možno prekvapí, ale pred samotným opaľovaním by mala prebehnúť i príprava. Ak napríklad plánujete dovolenku pri mori, približne mesiac pred intenzívnym opaľovaním sa odporúča zvýšiť vo svojom jedálnom lístku príjem potravín bohatých na selén a vitamíny C a E. Tieto dôležité antioxidanty neutralizujú voľné radikály, ktoré vznikajú na koži pri chemických reakciách, čím pokožku chránia a zároveň zvyšujú jej elasticitu. Zároveň spomaľujú starnutie pokožky a zmierňujú tvorbu karcinogénnych buniek. Zatiaľ čo selén nájdete v celozrnnom pečive a vitamín C predovšetkým v ovocí a zelenine, pre zvýšenie hladiny vitamínu E siahnite po listovom šaláte alebo orechových jadrách. Pre zdravú pokožku je, samozrejme, prospešný i všetkým známy betakarotén, ktorý doplníte hlavne konzumáciou mrkvy alebo marhúľ.

2. Doprajte si peeling

Ak chcete, aby bolo vaše opálenie dokonale rovnomerné a zdravé, musíte začať vo svojej kúpeľni. Pomocou peelingu jemne odstránite všetky odumreté bunky, čím zabránite tomu, že sa vaša pokožka hneď po opálení ošúpe.

3. Nepodceňujte čas a dĺžku opaľovania

Výber dennej hodiny, keď si ľahnete na uterák a vystavíte telo slnečným lúčom, je zásadný. Za kritické sa považuje obdobie medzi 11. a 15. hodinou. Práve vtedy hreje slnko najsilnejšie a môže sa ľahko stať, že sa skôr spálite. Vopred by ste si mali rozmyslieť i čas strávený na slnku. Všeobecne platí, že prvý deň by sa nemalo nič preháňať – bohato stačí i 15 minút, počas ktorých telo dokáže absorbovať dostatok vitamínu D. Kvôli stenčujúcej sa ozónovej vrstve sa určite nevyplatí stráviť na priamom slnku viac ako 30 minút.

4. Zvoľte vhodný opaľovací krém

Aby ste predišli rizikám spojeným s opaľovaním, vždy radšej zvoľte krém s vyšším UV faktorom (30 a viac). Ochránite sa tak nielen pred vznikom rakoviny, ale i predčasným starnutím pokožky v podobe vrások a pigmentových škvŕn. Správna aplikácia vyžaduje pomerne veľké množstvo krému, ktoré rozotrite po celom tele. Pozor si dajte i na citlivé miesta, ako sú uši, nos alebo zátylok. Krém na opaľovanie naneste aspoň 30 minút pred opaľovaním a nezabúdajte obnovovať vrstvu každé 2 hodiny alebo vždy, keď vyjdete z vody.

Namiesto klasického opaľovacieho krému môžete teraz siahnuť po oveľa účinnejšom a zdravšom variante – prípravku HYALURMED, ktorý nesľubuje len 100 % ochranu pred slnečným žiarením, ale aj hydratáciu a regeneráciu vašej pokožky. Vysokoúčinný, fotostabilný systém filtrov UVA/UVB a špecifické zloženie s krycím homogénnym filtrom SunCat MTA poskytuje dlhšie vysokú ochranu pri menšom množstve použitého krému. Okrem spoľahlivej ochrany pred slnkom predchádza vďaka prídavku kyseliny hyalurónovej aj negatívnym dôsledkom slnenia, ako je fotostarnutie pleti (photoaging) alebo vznik stareckých škvŕn. Po použití bude vaša pleť perfektne hydratovaná, pružná a rovnomerne lesklá. Krém môžete používať na telo i tvár, vďaka unikátnej receptúre ho tolerujú i tie najcitlivejšie typy pokožky. Zloženie nezahŕňa oleje ani parabény, takže nemusíte mať strach z negatívnych vplyvov na vašu pokožku.

5. Natierajte sa i po opaľovaní

Opaľovacím krémom sa to nekončí! Po návrate z pláže alebo od bazéna by ste si mali dopriať osviežujúcu sprchu, ktorou zmyjete soľ alebo chlór, a ihneď dopriať pokožke maximálnu hydratáciu. Vhodné sú telové krémy alebo mlieka s obsahom pantenolu a vitamínu E, ktoré poskytnú potrebnú regeneráciu a uľavia i podráždenej alebo mierne spálenej pokožke.

foto: iStock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu