Hormonálna rovnováha, respektíve nerovnováha, je nepríjemnou súčasťou života mnohých žien. Častokrát malý problém v oblasti hormonálnej nerovnováhy môže viesť k závažným ochoreniam v prípade gynekologických nálezov. Preto je dôležité dbať o rovnováhu hormónov v tele. V nasledujúcich odsekoch Vám povieme viac o tom, kde sa v ľudskom tele táto nerovnováha vytvorí a ako dostať svoje telo znovu do stavu bez ťažkostí.

Kde vzniká?
Hormonálna nerovnováha môže vzniknúť v ľudskom tele na niekoľkých miestach. Prvou sú hormóny štítnej žľazy regulujúce prirodzený metabolizmus. V prípade narušenia funkcie týchto hormónov vzniká nerovnováha, ktorá môže narúšať nielen zdravotný stav, ale dokonca aj plodnosť. Ďalšími hormónmi, ktoré môžu spôsobiť nerovnováhu, sú estrogény. Pri ich zvýšení prichádza k takzvaným predmenštruačným syndrómom, depresiám, bolestiam, no môžu viesť až k vzniku karcinogénnych chorôb. Ďalšími problémovými hormónmi sú progesteróny a testosteróny či hormón prolaktín. Hormonálna nerovnováha môže vzniknúť taktiež u mužov, u ktorých môže mať táto nerovnováha negatívny vplyv na tvorbu spermií či iné poruchy plodnosti.

Prečo vzniká?
K tomu, aby sa vo vašom tele vytvorila hormonálna nerovnováha, niekedy netreba veľa. Najčastejšími príčinami je nevhodné stravovanie vo forme nadbytku sladkostí či mäsa, konzumácia toxínov a nezdravých látok z rôznych výrobkov obsahujúcich umelé farbivá či pesticídy, nedostatok pohybu a čerstvého vzduchu, ale aj nepravidelný spánok a každodenný stres. Vzniknúť môže aj v prípade, ak sú v tele naručené procesy orgánov, akými sú pečeň či oblička či pri problémoch s kosťami a svalmi.

Ako ju vyriešiť?
K riešeniu mnohých problémov ľudského tela vedie vždy takmer rovnaká cesta. Prvým krokom je zmena životného štýlu a spôsobu stravovania. Základom je obmedzenie tukov, sladkostí či mastných kyselín, vynechanie kofeínu a nikotínu. Potom prichádza na rad detoxikácia a upravenie tráviacich činností v tele. Nejde iba o prijímanie stravy vo forme štiav a zeleniny, ale aj o konzumáciu potravín s detoxikačnými účinkami, ako sú cibuľa, cesnak, škorica, kapusta či dokonca zdravý kokosový olej.
Príroda je, ako sa vraví, mocná čarodejka a z nej pochádza aj prírodný produkt Varumín®. Dokáže viazať nepotrebné, či škodlivé látky a vyplaviť ich z tela von, za krátky čas posilňuje odolnosť organizmu, zlepšuje celkový stav. Následne žena cíti úľavu od predmenštruačných tlakov a bolestí. V krajine pôvodu, v Macedónsku, je výživový doplnok klasifikovaný ako liek od roku 1985 a je látkou využívanou ako súčasť protirakovinovej terapie prevencii rakovinových ochorení ako sú prsníky a vaječníky.
Príznaky vysokej hladiny estrogénu v tele  sú bolestivá citlivosť prsníkov, vyčerpanosť, padanie vlasov, rast chĺpkov na tvári, vyššie riziko mozgovej príhody, neplodnosť, podráždenosť, PMS, porucha funkcie štítnej žľazy prejavujúca sa zníženou funkciou, karcinóm maternice, myómy, urýchľovanie procesu starnutia  a iné.
Estrogén má tri základné druhy – estradiol, estrón a estriol. Estradiol kontroluje pohlavný vývoj žien, podporuje rast a funkciu ženských pohlavných orgánov a sekundárnych ženských pohlavných znakov a podieľajú sa na homeostáze minerálov kostí.
Taktiež sa odporúča vyhýbanie sa toxínom, ktoré sa nachádzajú v potravinách, v kozmetických prípravkoch, v kuchynských riadoch či v liekoch. Riešením hormonálnej nerovnováhy je aj zvýšenie fyzickej aktivity, rozumné cvičenie ktoré príliš nezaťažuje váš organizmus alebo absolvovanie rôznych fyzioterapií, liečebných masáži, akupunktúry a podobne.
Hormonálna rovnováha v tele je súčasťou života každej ženy, ktorá sa nesmie v žiadnom prípade zanedbať a preto je dôležité upraviť svoj životný štýl tak, aby telo nemuselo trpieť. Informujte sa o možnostiach výživového produktu u svojho gynekológa, viac informácií o produkte dostanete na stránke www.iegstore.sk.

Autorské právo: Jarmila Slováková

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu