Ako na nadčasový interiérový dizajn?

0
869

Interiérový dizajn sa stáva čoraz dôležitejšou súčasťou zariadenia bežných domácností. Všetci totiž chceme naším príbytkom vyjadriť určitú emóciu, ktorú cítime, no a na to slúži práve interiérový dizajn. Ako však vytvoriť také bývanie, ktoré vydrží trendy po celé roky? 

Podobne ako v móde, tak aj v interiérovom dizajne sa trendy zariadenia domácnosti menia každým rokom. 

Hlavnou zložkou každého interiérového dizajnu však naďalej zostáva funkčnosť v kombinácií s krásou a odstránením nesúladu. 

Dosiahnuť takúto emóciu však nie je vždy jednoduché. Ak stavíte na štýl, ktorý vám nižšie odporúčame, zariadenie domácnosti si mimoriadne uľahčíte. 

Kľúčom k minimalizmu 

Minimalizmus je trend, ktorý je populárny nie len v interiérovom dizajne, ale uplatňuje sa aj v móde, jedle či ako celkový životný štýl. 


V prípade dizajnu domácnosti sa minimalizmus spája najmä s nábytkom, ktorého by vo vašom dome či byte nemal byť prebytok. 

V ideálnom prípade by ste mali váš nábytok zredukovať len na tie nevyhnutné časti domácnosti. Odporúčaním je taktiež investovať do výroby nábytku a vyhnúť sa lacnejším kusovým verziám z veľkých supermarketov. 

Vďaka nábytku na mieru si budete môcť byť istý, že vám váš nábytok vydrží v danom stave niekoľko rokov a bol vyrobený z kvalitných surovín. 

Kvalita nad kvantitou 

Z článku môžete vidieť, že v interiérovom dizajne s prvkami minimalistického štýlu, prevláda kvalita nad kvantitou a heslo menej je niekedy viac. 

V bývaní to platí určite, keďže okrem lepšieho vzhľadu vašej domácnosti, kvôli absencii prebytočného nábytku, odpadne aj starosť veľkého upratovania. 

Vďaka tomu tak budete mať viac času pre seba a svoju rodinu.

Odporúčanie na záver

Pokiaľ sa v interiérovom dizajne nevyznáte a chceli by ste si svoj dom zariadiť v minimalistickom štýle, odporúčame vám kontaktovať známe interiérové a dizajnérske štúdiá, v ktorých vám dokážu vypracovať 3D vizualizáciu celého interiéru.

Zdroj obrázku: Interior Design / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu