AKO ROZCHODIŤ ROZCHOD?

0
1947

Stalo sa to už takmer každej z nás. Nie ste prvá ani posledná, ale ten pocit máte. Je ako chrípka, príde zo dňa na deň, je nečakaný, nepríjemný a hlavne veľmi bolestivý. Rozchod. V každom prípade, vylieči sa.

„Antibiotiká a iné tíšiace prostriedky“

Chvíľka po tom, čo vás vaša životná láska a človek, s ktorým ste si plánovali nielen budúcnosť, ale aj spoločnú smrť, navždy opustil je neznesiteľná. Máte pocit akoby ste zabehli svetový maratón a zapojili doňho najmä srdcový sval. Je vám zle a prvé čo vás napadne je zavolať niekomu, kto s tým musí niečo urobiť. Správne! Prvým krokom a osvedčeným liekom je najbližší človek, ktorý vám začne húsť do hlavy klišéovité hlúposti o tom, aká ste úžasná a že si vás vôbec nezaslúžil, alebo je len úplne ticho a vy môžete pokojne smokliť do jeho/jej nového značkového trička.

A aspoň na malý moment sa cítite tak dobre, keď vám kamoška strká do úst dvadsiaty piaty kúsok čokolády a rozpráva aké svine sú tí chlapi. Je ráno. Deň po osudnom rozchode. Rozlepíte oči v nádeji, že to bol všetko zlý sen, a keď fackou osudu skutočnosti zistíte, že nie, slzy sa opäť kotúľajú a ani si neviete predstaviť, na čo máte vstať z postele. To, že musíte vyvenčiť svojho štvornohého miláčika, ktorý vás len tak mimochodom nenechal a je vám verný, to že sa musíte ukázať v príslušnej inštitúcii, kde vám platia alebo aj nie, ale aj napriek tomu do školy sa chodiť musí a to, že máte aj ďalšie povinnosti, vám je absolútne jedno. Lebo vy si myslíte, že nikomu sa nestalo to, čo vám a že ste práve nevyliečiteľne chorá.

Práve teraz môžete poďakovať ľuďom, ktorí vás zavalili prácou a vy ste sa báli, že ju nestihnete. Je ten správny čas. Pracujte, pracujte, pracujte. Zaručený tíšiaci prostriedok a liek na upokojenie. Aj napriek tomu, že všade kam sa pozriete, uvidíte jeho, všetko, čo budete robiť sa bude spájať s ním, práca a povinnosti budú to, čo vám pomôže zahnať prudkú bolesť a smútok v tele. Pocit a túžba , že sa k vám snáď ešte vráti je stále silná.Prejde zopár týždňov a prvá dámska jazda, na ktorú vás vytiahnú vaše úžasné priateľky. Čo by ste si bez nich počali. Ale pozor! Práve tu príde aj prvá kríza. Niekoľko drinkov a mobil je pripravený písať výhražnú alebo vyznávaciu sms. Nedajte sa. Krok tri. Vypnúť telefón a celý večer ho nechať doma pod vankúšom. Optimálne tri mesiace prešli a vy ste v stave „milujem ho, ale som zmierená s tým, že sa ku mne nevráti“. Fajn. Môžete si gratulovať, lebo hoci naňho možno neprestanete myslieť, liečba účinkuje a vy budete čoskoro opäť zdravá. Takže slečny, dámy, ženy…buď si budete naďalej fňukajúc spievať od Jamesa Blunta Goodbye my lover…alebo hrdo otvoríte oči, zdvihnete hlavu a pôjdete ďalej!Andrea L.

„Antibiotiká a iné tíšiace prostriedky“

Chvíľka po tom, čo vás vaša životná láska a človek, s ktorým ste si plánovali nielen budúcnosť, ale aj spoločnú smrť, navždy opustil je neznesiteľná. Máte pocit akoby ste zabehli svetový maratón a zapojili doňho najmä srdcový sval. Je vám zle a prvé čo vás napadne je zavolať niekomu, kto s tým musí niečo urobiť. Správne! Prvým krokom a osvedčeným liekom je najbližší človek, ktorý vám začne húsť do hlavy klišéovité hlúposti o tom, aká ste úžasná a že si vás vôbec nezaslúžil, alebo je len úplne ticho a vy môžete pokojne smokliť do jeho/jej nového značkového trička. A aspoň na malý moment sa cítite tak dobre, keď vám kamoška strká do úst dvadsiaty piaty kúsok čokolády a rozpráva aké svine sú tí chlapi. 

Je ráno. Deň po osudnom rozchode. Rozlepíte oči v nádeji, že to bol všetko zlý sen, a keď fackou osudu skutočnosti zistíte, že nie, slzy sa opäť kotúľajú a ani si neviete predstaviť, na čo máte vstať z postele. To, že musíte vyvenčiť svojho štvornohého miláčika, ktorý vás len tak mimochodom nenechal a je vám verný, to že sa musíte ukázať v príslušnej inštitúcii, kde vám platia alebo aj nie, ale aj napriek tomu do školy sa chodiť musí a to, že máte aj ďalšie povinnosti, vám je absolútne jedno. Lebo vy si myslíte, že nikomu sa nestalo to, čo vám a že ste práve nevyliečiteľne chorá. Práve teraz môžete poďakovať ľuďom, ktorí vás zavalili prácou a vy ste sa báli, že ju nestihnete. Je ten správny čas. Pracujte, pracujte, pracujte. Zaručený tíšiaci prostriedok a liek na upokojenie. Aj napriek tomu, že všade kam sa pozriete, uvidíte jeho, všetko, čo budete robiť sa bude spájať s ním, práca a povinnosti budú to, čo vám pomôže zahnať prudkú bolesť a smútok v tele. Pocit a túžba , že sa k vám snáď ešte vráti je stále silná.

Prejde zopár týždňov a prvá dámska jazda, na ktorú vás vytiahnú vaše úžasné priateľky. Čo by ste si bez nich počali. Ale pozor! Práve tu príde aj prvá kríza. Niekoľko drinkov a mobil je pripravený písať výhražnú alebo vyznávaciu sms. Nedajte sa. Krok tri. Vypnúť telefón a celý večer ho nechať doma pod vankúšom. 

Optimálne tri mesiace prešli a vy ste v stave „milujem ho, ale som zmierená s tým, že sa ku mne nevráti“. Fajn. Môžete si gratulovať, lebo hoci naňho možno neprestanete myslieť, liečba účinkuje a vy budete čoskoro opäť zdravá. 

Takže slečny, dámy, ženy…buď si budete naďalej fňukajúc spievať od Jamesa Blunta Goodbye my lover…alebo hrdo otvoríte oči, zdvihnete hlavu a pôjdete ďalej!

by Andrea L.

foto: facebook

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu