Ako si užiť čas strávený s deťmi doma?

0
1191

Deti sa najlepšie zahrajú doma. Práve tu cítia lásku a bezpečie a môžu slobodne snívať a objavovať. Hranie sa je však mimoriadne dôležité nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Podporuje kreativitu a pomáha nám aj deťom učiť sa a rozvíjať schopnosti. Svoje o to vie aj blogerka Silvia Škultéty, ktorá sa venuje blogu Minidiamond blog, pracuje ako obchodná manažérka a zároveň venuje veľa času svojej dcérke Natálke. Ako to zvláda? Hovorí, že najdôležitejšie je nájsť také aktivity, ktoré zaujmú nielen deti, ale aj rodičov. Silvia vám prezradí zopár užitočných tipov, ako zabaviť svoje malé ratolesti a užiť si spoločný čas strávený v domácnosti. Postačí vám k tomu zopár pomocníkov z IKEA.

Rozvíjajte v deťoch kreativitu

Vytvorte spolu prekážkovú dráhu z vankúšov, koberca a laserových lúčov vyrobených z dekoračnej pásky. Vžite sa naplno do role filmového špióna a prejdite cez prekážky bez toho, aby ste spustili alarm. Schválne, kto to zvládne bez jediného dotyku?
RAKLEV , Koberec, 70×160 cm, 29,99€

Ak majú vaše deti radi kreslenie, určite im doprajte kreslenie v tme. Bude to pre nich nezabudnuteľný zážitok. Zoberte si krabicu SAMLA a vložte do nej mobil so zapnutou baterkou. Vrchnák uzatvorenej krabice jednoducho zasypte pieskom, vypnite svetlo v izbe a nechajte detskú kreativitu tvoriť tie najkrajšie obrázky.
SAMLA, Škatuľa, priehľadná, 39x28x14 cm/11L, 1,99 €

Vymyslite si svoju vlastnú talentovú súťaž a zapojte vaše deti do tvorby vystúpení. Ak sa budú spočiatku hanbiť, dovoľte im vytvoriť si zázračnú masku, ktorá skryje ich identitu a zároveň odhalí ich skrytý talent. Zabaví sa celá rodina.
LUSTIGT, Maska, 2 ks, biela, 4,99 €

Aj napriek tomu, že množstvo času trávime doma, krátka prechádzka na vzduchu nám a našim ratolestiam prospeje. Pripravte pre vtáčikov originálne vtáčie búdky a zaveste ich na strom pred domom, aby ste ich mali pod kontrolou a nevytvárali neporiadok v prírode. Budu vám k tomu stačiť kartóny od mlieka či džúsu. Farebné prevedenie nechajte na svojich malých návrhároch.

MÅLA, vodové farby, rôzne farby, 5,99 €

Učenie hrou

Je prirodzené, že deti v domácom prostredí nedokážu udržať toľko pozornosti ako v škole či v škôlke. Dôležité je prísť na spôsob, ako ich zabaviť a zároveň rozvíjať ich schopnosti hravou formou, ktorá ich bude baviť. Zahrajte sa na obchod a precvičte si spolu počítanie. Deti napodobňovaním lepšie spoznávajú svet okolo seba.DUKTIG, detská pokladnica, 14,99 €

Ak vášmu dieťaťu predsa len začína chýbať školské prostredie, spravte z neho vášho učiteľa. Niektoré deti sa lepšie naučia učivo, ak ho musia vysvetľiť niekomu inému. Zahrajte sa na školu a poproste vaše dieťa, aby vám napríklad pomohlo vyrátať príklady z matematiky.
MÅLA, maliarsky podstavec, makké drevo, 18,99 €

Keď majú rodičia povinnosti
Väčšina rodičov musí aspoň zopár minút či hodín denne pracovať z domu. Sústrediť sa na prácu pri strážení dieťaťa môže byť náročné, avšak so správnymi hrami viete mať dieťa vo vašej blízkosti a pod kontrolou. Zahrajte sa spolu na home office. Vytvorte svojim ratolestiam ich vlastný notebook, vďaká ktorému sa budú cítiť ako dospelí. Budete k tomu potrebovať kartón, lepidlo, nožnice a fixky.
MÅLA Fixky, rôzne farby, €1,79/12 ks
Deti nás radi napodobňujú. Preto ich najviac baví robiť bežné aktivity dospelých ľudí. Teraz, keď trávite spolu viac času doma, pokúste sa zapojiť vaše deti napríklad do varenia.
Základom úspechu je neočakávať žiadne kuchárske umenie a pripraviť sa na prípadný neporiadok. Vytvorte im pri kuchynskej linke vlastný priestor a vyberte také recepty, pri ktorých budete vedieť využiť ich pomoc.
SILVERPOPPEL, Detská zástera, viacfarebná, 4,99 €

Nezabúdajte na bezpečnosť
Nehody sa stávajú a to najmä vtedy, keď máte malé deti. Keď budete na ne pripravení, môžete im predísť alebo ich aspoň zmierniť. Naše výrobky pre bezpečnosť v domácnosti a detskú bezpečnosť sa jednoducho inštalujú, používajú a možno ich rozmiestniť po celej domácnosti. V kolekcii PATRULL nájdete napríklad záslepky či chrániče rohov.

foto: IKEA/Minidiamond blog

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu