Pretekársky motoristický areál v Orechovej Potôni vstupuje v roku 2023 do svojej 14. sezóny. Počas nej  prinesie SLOVAKIA RING pestrú nádielku motoristického športu a nezabudnuteľné zážitky pre divákov. Z kalendára podujatí vyberáme: 

Už 25. marca odštartovali v areáli Majstrovstvá Slovenska v rely (MSR). Jednodňová súťaž so šiestimi rýchlostnými skúškami, ktoré sú spleťou kľukatých obslužných komunikácií a rýchlostnej dráhy. Súťažili svetové špičkové vozidlá WRC a R5, ale aj iné zaujímavé autá a skvelí piloti ako mnohonásobný Majster Slovenska Poliak Grzegorz Grzyb, či skvelý pretekár a televízna hviezda Martin Koči.

Hill Climb Race SLOVAKIA RING (1. apríl): jeden národný šampionát strieda už tradične ďalší – Majstrovstvá Slovenska preteky automobilov do vrchu (MSR PAV). Tie využívajú časť rýchlostnej dráhy s prevýšením. Podujatie vyniká rôznorodosťou kategórií a vozidiel.

Power Fest (1. máj): tradičný majáles driftovania, tuningu a pretekov v zrýchlení. Množstvo scén, športových áut a pretekárskych špeciálov teší fanúšikov automobilizmu už od vzniku okruhu. Na svoje si tu príde skutočne každý.

Porsche Sprint Challenge Central Europe (12. – 14. máj): najprestížnejší komerčný seriál vozidiel Porsche 911 GT3 Cup a Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport z dielne legendárnych profesionálov Lechner Racing (AT).

24h Karting Race of Slovakia (13. – 14. máj): motokáry francúzskej značky Sodikart aj ich pneumatiky dostanú zabrať počas vytrvalostných motokárových pretekov v Slovenskom motokárovom centre na SLOVAKIA RINGU. Prihlásiť sa môžu amatérske aj profesionálne skupiny. Tieto najväčšie vytrvalostné motokárové preteky u nás sú doslova „povinnou jazdou“ pre všetkých “motokáristov”.

Alpe Adria Road Racing Championship (26. – 28. máj): stredoeurópsky motocyklový šampionát pomaly ani netreba predstavovať, je pevnou súčasťou kalendára SLOVAKIA RINGU od roku 2010. Trať zaplaví opäť množstvo motocyklových pretekárov v rôznych výkonnostných triedach. V rámci šesťdielneho seriálu sa u nás predstavia znovu 8. – 10. septembra.

OMV MaxxMotion FIA ETRC Truck Race of Slovakia (9. – 11. jún): FIA Majstrovstvá Európy ťahačov na okruhu zažije publikum na SLOVAKIA RINGU už po piatykrát v histórii. Je až neuveriteľné, s akou ostrosťou dokážu tieto päťtonové stroje pretekať v nekompromisných súbojoch a s maximálnou rýchlosťou 160 km/h. Štvoro víkendových pretekov bude opäť pastva pre oči. Podujatie doplnia preteky cestovných špeciálov v rámci TCR Eastern Europe, ako aj preteky formula 4. Jedno z najvýznamnejších podujatí roka si netreba nechať ujsť.

Sodi World Series International Finals 2023 (5. – 8. júl): prestížne svetové finále motokárového seriálu pod patronátom výrobcov motokár Sodi, práve u nás v Slovenskom motokárovom centre. Štyri intenzívne dni pretekania tých najlepších z najlepších, ktorí sa zapojili do priebežného hodnotenia tohto seriálu. Bodovo najlepší z rôznych kútov sveta tak dostali pozvánku na veľké finále.

Cena Slovenska Moto (21. – 23. júl): medzinárodné preteky cestných motocyklov sú súčasťou slovenského národného šampionátu pod hlavičkou Slovenskej motocyklovej federácie (SMF).

Histo Cup (11. – 13. august): pohárové preteky nádherných veteránov so strechou aj bez (monoposty), to je klasická pastva pre oči každý rok.

OMV MaxxMotion FIA CEZ Veľká cena SR + ESET Cup Series (18. – 20. august): podujatie, ktoré má desaťročia dlhú tradíciu, teraz po štrnástykrát práve na SLOVAKIA RINGU. Šprinty aj vytrvalostné preteky plné špičkových GT3, prototypov, ale aj formúl. Najväčšie okruhové podujatie s bohatou účasťou okolitých krajín patrí k tým najnavštevovanejším.

Power Fest (1. september): festival pretekov v slalome, nablýskaných tuningových áut a pretekov v zrýchlení.

Alpe Adria Road Racing Championship (8. – 10. september): zavíta tu po druhýkrát tento rok stredoeurópsky seriál cestných motocyklov na okruhu.  

OMV MaxxMotion FIA CEZ Rallycross (7. – 8. október): Stredoeurópska trofej FIA v relykrose príde na SLOVAKIA RING v októbrovom termíne. Preteky typu “nárazník o nárazník” s množstvom áut v rôznych kategóriách sa popasujú s nástrahami adhézie na nespevnenom, ale aj asfaltovom povrchu 1 400-metrovej špeciálnej trate.

Czech Drift Series (13. – 14. október): český driftérsky seriál pretekov v kontrolovanom šmyku má svoju veľkú fanúšikovskú základňu a divákov pobaví množstvom napätých súbojov a spálených pneumatík.

Auto Show (10. – 11. november): koniec sezóny patrí výhradne exhibičnej rely šou. Posádky z rôznych disciplín sa tu predvedú na trati z obslužných komunikácií a rýchlostnej dráhy.

www.slovakiaring.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu