Pozreli sme sa na kĺbovú výživu Alavis Triple Blend – prečo je taká úspešná?

0
1503

Ešte kým začneme, uveďme veci na pravú mieru. Prípravok Alavis Triple Blend je určený pre kone. Výhradne pre kone. Niekedy však bolesť, zúfalstvo alebo odvaha (?) robí s ľuďmi zvláštne veci a bolo to tak aj v prípade tohto doplnku výživy. Ľudia ho začali užívať a ich stav sa evidentne zlepšil. Aby výrobca, ktorý pôsobí predovšetkým v oblasti veterinárnych liečiv, eliminoval tento nebezpečný trend, uviedol na trh kĺbovú výživu Alavis Maxima Triple Blend pre ľudí.

Alavis pre ľudí / pre kone? Nie je to jedno? Veď zloženie je identické. Celkom jedno to však nie je. Riskovať s „konskými dávkami“, teda veterinárnym liečivom, sa nemusí vyplatiť aj keď sa môže zdať, že Alavis pre kone je pri problémoch ľudských kĺbov tak efektívny kvôli vyššiemu zastúpeniu účinných látok. Zdať sa to môže, ale nie je tomu vôbec tak. Nižšie vás o tom aj presvedčíme.

V čom tkvie úspech Alavis Triple Blend?
Nie v množstvách, ale v zložení! Ak si pozriete zastúpenie účinných látok v Alavis pre kone, citujeme:

„Obsah účinných látek v 1 kg: Glukosamin sulfát 2KCl – 348 g, Chondroitin sulfát – 130 g, MSM – Methylsulfonyl­methan – 435 g, COLLYSS™ – 3,4 g, CARTIDYSS™ – 5 g“

a porovnáte ho so zložením Alavis Maxima Triple Blend pre ľudí, citujeme:

„Velikost jedné dávky: 4,5 g, MSM (methylsulfonylmethan) – 1 958 mg, Glukosaminsulfát 2KCL 75,4% – 1 565 mg
Chondroitinsulfát 90% – 652 mg, Kolagen typu I z ryb v nejvyšší kvalitě zn. Collyss ® – 15 mg, Kolagen typ II z rejnoků v nejvyšší kvalitě zn. Cartidyss ® – 22,5 mg“,

jednoduchou rovnicou na výpočet percentuálneho zastúpenia, prídete k prekvapivému výsledku, že prítomnosť účinných látok v oboch prípravkoch je rovnaká. Čiže, zabudnime na Alavis pre kone a poďme sa radšej pozrieť na účinné látky, ktoré toto efektné zlepšenie stavu prinášajú vo forme kĺbovej výživy Alavis Maxima Triple Blend.

MSM Lignisul
Síra, ôsmy najhojnejší prvok v ľudskom tele, má ako liečivo dlhú históriu. Po celé stáročia využívalo ľudstvo horúce minerálne pramene bohaté na síru na liečenie rôznych chorôb. Síra má prirodzené protizápalové vlastnosti a ukázalo sa, že je prospešná pre celý rad zdravotných problémov, hoci stále nie je známe, ako presne v tele funguje. MSM Lignisul (MethylSulfonylMethan) dodáva telu biologicky aktívnu síru a ponúka bezpečný, netoxický spôsob, ako pomôcť zmierniť bolesť artritídy.

MSM je prirodzene sa vyskytujúca zlúčenina síry, ktorá sa vyskytuje v našom tele, ako aj v mnohých bežných nápojoch a potravinách vrátane mlieka, kávy, čaju a zelenej zeleniny. Vo vyčistenej forme je to biela kryštalická tuhá látka rozpustná vo vode, bez zápachu. Je to jedna z najmenej toxických látok, toxicitou podobná vode. Prirodzene sa vyskytujúca síra, aká sa nachádza v Lignisul MSM, nie je podobná anorganickým sulfidom, siričitanom a sulfátom, na ktoré je veľa ľudí alergických.

Medzi základné funkcie síry patrí udržiavanie štruktúry proteínov v tele, pomoc pri tvorbe keratínu, ktorý je nevyhnutný pre rast vlasov a nechtov, pomoc pri výrobe imunoglobulínu, ktorý udržuje imunitný systém, a katalyzovanie chemických reakcií, ktoré menia jedlo na energie.

MSM Lignisul prináša nasledujúce úľavy od bolesti a protizápalové pôsobenie bez závažných vedľajších účinkov:

 • inhibícia impulzov bolesti pozdĺž nervových vlákien (analgézia)
 • zmiernenie zápalu
 • zvýšenie dodávky krvi
 • zníženie svalových kŕčov
 • zmäkčenie tkaniva jaziev

Lignisul MSM je často tak účinný pri úľave od bolesti, že dávkovanie predpísaných liekov sa môže na lekárske odporúčanie znížiť. Konečným výsledkom je úľava, spolu s menším počtom vedľajších účinkov, ktoré sú často spôsobené liekmi.

zdroj: Danijela Maksimovic/shutterstock.com

Chondroitín Sulfát
Chondroitín sulfát je chemická látka, ktorá sa vyskytuje v chrupavkách okolo kĺbov v tele. Zvyčajne sa získava zo živočíšnych zdrojov, ako je chrupavka žraloka a kravy. Je súčasťou bielkovinovej molekuly, ktorá pomáha chrupavke k jej elastickým vlastnostiam a predpokladá sa, že má protizápalový účinok, ktorý môže pomôcť zmierniť bolestivý opuch kĺbov, ku ktorému dochádza, keď sa exponované kosti v kĺbe trú o seba. Okrem toho môže tiež pomôcť spomaliť rozklad chrupavky a pomôcť obnoviť jej rast.

Zdá sa, že chondroitín sulfát pomáha znižovať bolesť bedrového a kolenného kĺbu v dôsledku artritídy známej ako osteoartritída. Užívanie chondroitín sulfátu orálne mierne zlepšuje bolesti a funkcie u ľudí s osteoartrózou. Zdá sa, že najlepšie funguje u ľudí so silnejšou bolesťou a pri použití farmaceutického prípravku. Užívanie chondroitín sulfátu dlhodobo môže spomaliť progresiu osteoartritídy. Často sa používa v kombinácii s inými zložkami, vrátane askorbátu mangánu, kyseliny hyalurónovej alebo glukozamínu. Nie je dostatok informácií na to, aby bolo možné zistiť, či je chondroitín sulfát účinný aj v prípade iných stavov, na ktoré ho ľudia užívajú, vrátane: srdcových chorôb, osteoporózy (slabé kosti) alebo vysokého cholesterolu.

Glukozamín Sulfát
Glukozamín je prírodná zlúčenina nachádzajúca sa v chrupavke – tuhé tkanivo, ktoré odpruží kĺby. Vo forme doplnku sa glukozamín získava z lastúr mäkkýšov alebo sa vyrába v laboratóriu. Existuje niekoľko foriem glukozamínu, vrátane glukózamín sulfátu, glukózamín hydrochloridu a N-acetylglukozamínu. Tieto doplnky sa nepovažujú za vzájomne zameniteľné.

Glukozamín sulfát sa používa perorálne na liečbu bolestivého stavu spôsobeného zápalom, poruchou a prípadnou stratou chrupavky (osteoartritída). Glukozamín sa podieľa na vývoji tkanív rozhodujúcich pre správnu funkciu kĺbov. Aj keď sú potrebné ďalšie štúdie, niektoré výskumy naznačujú, že doplnkový glukozamín môže chrániť vaše kĺby pred poškodením. Glukozamín je pravdepodobne pre väčšinu ľudí bezpečný. Môže však vyvolať miernu gastrointestinálnu nevoľnosť.

zdroj: Luis Echeveri Urrea/shutterstock.com

Kolagény typu I a II
Kolagénne typy sú biologickou klasifikáciou. Kolagén typu I sa nachádza v kostiach a koži. Predstavuje viac ako 90% organickej hmoty kostí a je tiež hlavnou zložkou kože, šliach a väzov. Kolagén typu II je hlavným kolagénom chrupavky a je prítomný hlavne v kombinácii s proteoglykánami vrátane chondroitín sulfátu.

Kolagén typu I

 • podporuje kostnú matricu
 • minimalizuje jemné vrásky
 • regeneruje slabé alebo poškodené nechtové lôžka
 • zahusťuje jemné vlasy, spomaľuje vypadávanie vlasov
 • zlepšuje obeh
 • podporuje produkciu glycínu, ktorý vytvára svalovú hmotu a pomáha spaľovať tuk počas spánku

Kolagén typu II

 • podpora kĺbov a chrupaviek
 • je zodpovedný za pevnosť v ťahu a húževnatosť v chrupavke
 • užívanie kolagénu typu II znižuje autoimunitu k vlastnému CII tela, čo vedie k menšiemu zápalu v prípadoch osteoartritídy a reumatizmu a prospieva zdraviu kĺbov

Vitamín C
Pôsobivé zdravotné benefity tohto vitamínu pravdepodobne nie je potrebné podrobne predstavovať. Jeho účinky sú spojené so zvýšením hladiny antioxidantov, znížením krvného tlaku, ochranou pred záchvatmi dny, zlepšením absorpcie železa, zvýšením imunity, priaznivým vplyvom na srdce, potlačením vývoja demencie a v neposlednom rade podporou normálnej tvorby kolagénu a následne zabezpečením funkčnosti chrupaviek a kostí.

Kĺby sa skladajú z aktívnych tkanív ktoré sa počas nášho života neustále remodelujú. Ako sa schopnosť tela „opravovať“ tkanivá znižuje, akumuluje sa degenerácia kĺbov. Samozrejme okrem veku, zohrávajú svoju úlohu v strate pohyblivosti kĺbov a ich bolestivosti aj také faktory ako nadbytok telesnej hmotnosti, zápaly, športové zranenia, alebo chronické degeneratívne stavy. Neexistujú žiadne kúzelné formulky, ktorými by sa dalo zabrániť bolesti kĺbov súvisiacej s vekom a chronickým stavom, ako napríklad artritída. Doplnok výživy, akým je aj Alavis Maxima Triple Blend (pre ľudí!) vďaka svojmu unikátnemu, mimoriadne bohatému zloženiu, môže poskytnúť štrukturálnu podporu, pôsobiť protizápalovo a tým prispieť k zvýšeniu flexibility vášho pohybového aparátu.

Zdroje informácií:
https://www.alavis.cz/cs/pece-o-klouby/42-alavis-triple-blend.html
https://www.alavis-maxima.cz/
https://www.rxlist.com/chondroitin_sulfate/supplements.htm
https://www.energeticnutrition.com/blog/2016/04/collagen-types-1-2-3-knowing-important-differences/
https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-807/glucosamine-sulfate

zdroj foto: MDGRPHCS/shutterstock.com / zdroj: Danijela Maksimovic/shutterstock.com / zdroj: Luis Echeveri Urrea/shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu