ARRIVA predviedla moderný vlak pre cestujúcich na trati Bratislava – Komárno

0
533

Spoločnosť ARRIVA vypravila na trase Bratislava – Komárno motorovú jednotku Desiro. Prezentačná jazda potvrdila, že ARRIVA je pripravená aj v oblasti železničnej dopravy na plne funkčné poskytovanie služieb pre cestujúcich. Nízkopodlažné prevedenie vlaku zjednoduší nastupovanie imobilným cestujúcim, ale aj mamičkám s kočíkmi. Pri maximálnej rýchlosti 120 km/h klimatizovaná jednotka ponúka pohodlné služby na úrovni 21. storočia. Dané motorové jednotky je možné radiť až v trojčlennom radení, čo znamená, že z jednej súpravy jeden rušňovodič ovláda všetky tri súpravy a dokáže odviezť do cieľa cesty vyše 370 pasažierov.

Verejná osobná doprava môže pomôcť zlepšiť dopravnú situáciu v mestách a ich okolí, zabezpečiť dostupnosť škôl a pracovísk aj pre ľudí z obcí a prispieť k zlepšeniu životného prostredia. ARRIVA má medzinárodné skúsenosti, finančné zázemie i medzinárodné know-how – v  14 krajinách Európy zabezpečuje osobnú autobusovú, vlakovú i lodnú dopravu. Na Slovensku prevádzkuje mestskú a prímestskú dopravu v štyroch krajoch – navyše od 15. novembra bude pôsobiť aj v Bratislavskom samosprávnom kraji. ARRIVA je pripravená a dlhodobo podporuje liberalizáciu vlakových tratí – cieľom je zlepšenie služieb pre zabezpečenie pohodlnej a spoľahlivej dopravy pre cestujúcich.

Verejná osobná doprava musí byť nielen bezpečná a spoľahlivá, ale aj pohodlná a moderná. Iba tak bude mať stále viac cestujúcich motiváciu prestúpiť z áut do autobusov či vlakov. Spoločnosť ARRIVA podporuje liberalizáciu prevádzky na regionálnych vlakových tratiach a považuje ju dlhodobo za kľúčovú pre ďalšie skvalitňovanie dopravných služieb cestujúcim na Slovensku,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

V rámci liberalizácie je jedným z podstatných faktorov však dostatočný čas na spustenie prevádzky pre vysúťaženého prevádzkovateľa. To okrem iného umožňuje aj zabezpečenie a nasadenie moderných vlakových súprav a zaškolenie potrebného personálu, čo sú nevyhnutné podmienky na poskytovanie spoľahlivých služieb cestujúcim na zodpovedajúcej úrovni.

Poslednú októbrovú sobotu na trati Bratislava – Komárno (Bratislava hl.st.-Miloslavov-Kvetoslavov-Dunajská Streda-Veľký Meder-Zlatná na Ostrove -Komárno), ktorá je predmetom výberového konania na zabezpečenie železničnej dopravy, vypravila spoločnosť ARRIVA modernú motorovú jednotku Desiro vyrobenú spoločnosťou Siemens, určenú na zabezpečovanie vlakového spojenia na prímestskej a regionálnej doprave. Tieto dvojdielne moderné motorové jednotky ponúkajú vysoký štandard a pohodlie v podobe 124 miest na sedenie. Priestor so sklopnými sedadlami ponúka možnosť využitia aj pre mamičky s kočíkmi, imobilným cestujúcim, ktorí vedia bezpečne nastúpiť vďaka nízkopodlažnému prevedeniu súpravy a samozrejmosťou je aj priestor pre odkladanie bicyklov. V motorovej jednotke sa nachádza WC, ktoré je prispôsobené aj pre cestujúcich s obmedzenou schopnosťou pohybu, vlak je tiež vybavený kútikom na prebaľovanie detí. 

Pri maximálnej rýchlosti 120 km/h klimatizovaná jednotka s dĺžkou jednej súpravy 42 metrov ponúka pohodlné služby na úrovni 21. storočia. Dané motorové jednotky je možné radiť až v trojčlennom radení, čo znamená, že z jednej súpravy jeden rušňovodič ovláda všetky tri súpravy a dokáže odviezť do cieľa cesty vyše 370 pasažierov.

foto: ARRIVA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu