Blíži sa Halloween: ako kreatívne vyzdobiť reštauráciu alebo bar?

0
862

Strašidelný Halloween je predo dvermi a s ním prichádza čas zahaliť reštauráciu, denné menu i gastro vybavenie do halloweenského štýlu. 

Halloween, predvečer všetkých svätých, je čoraz populárnejší aj u nás. Pre majiteľov gastro zariadení predstavuje skvelú príležitosť na prilákanie väčšieho počtu zákazníkov. 

Stačí niekoľko originálnych nápadov a aspoň základná marketingová kampaň, ktorou oslovíte existujúcich i nových zákazníkov, a Halloween môže vypuknúť aj vo vašej reštaurácii. Dôležité je však zamerať sa nielen na hostí navštevujúcich vaše gastro zariadenie osobne, ale aj na tých, ktorí preferujú donášku jedla alebo si berú jedlo so sebou. 

Tipy, ako priniesť Halloween do reštaurácie a získať nových zákazníkov  

S propagáciou začnite v predstihu 

Ak chcete získať konkurenčnú výhodu, pripravte svojich zákazníkov na Halloween v predstihu, aspoň niekoľko dní vopred. Vymyslite niečo kreatívne a spojte to so zľavami či akciami. Napríklad niekoľko dní pred Halloweenom poskytnite zákazníkom k objednávke nad určitú sumu nápoj v halloweenskom duchu grátis. Pre hostí sú lákavé i akcie 1 + 1 zdarma alebo niečo v štýle “Halloween Happy Hour” 50-percentná zľava na predjedlá či nápoje. Fantázii sa v tomto smere medze nekladú. 

Keďže väčšina z nás žije sčasti i vo virtuálnom svete, nezabudnite špeciálne halloweenské ponuky propagovať nielen na letákoch, ale aj na sociálnych sieťach či prostredníctvom e-mailových kampaní. 

Urobte svoje gastro zariadenie strašidelným

Ako docieliť, aby zamestnanci i zákazníci reštaurácie na vlastnej koži pocítili tajomného ducha Halloweenu? Jedným z najjednoduchších spôsobov je ozdobiť interiér, a ak to počasie dovolí aj exteriér, niekoľkými strašidelnými dekoráciami. Medzi nimi by nemali chýbať hrôzu naháňajúce tekvice, pavučiny na stenách či svietnikoch, kostry umiestnené v kútoch reštaurácie, zubaté čarodejnice či náhrobné kamene. V prípade priaznivého počasia môžete zákazníkom umožniť aj vypustenie lampiónov. 

Nepodceňujte ani základné gastro vybaveniev halloweenskom štýle. Taniere, servítky, slamky, sviečky a dekorácie so strašidelnou tématikou dodajú reštaurácii či baru šmrnc a podporia strašidelnú atmosféru. 

Myslite aj na tých zákazníkov, ktorí vás nenavštívia osobne, ale využijú napríklad donášku jedla. Eko obaly na jedlo, papierové tašky, poháre na nápoje s tématikou Halloweenu sú výbornou stratégiou, ako osloviť túto skupinu zákazníkov. Dovozca jedla v strašidelnom kostýme je čerešničkou na torte. 

Dostaňte Halloween na tanier 

K Halloweenu neodmysliteľne patrí originálny jedálniček. Môžete postupovať tak, že vyberiete najobľúbenejšie jedlá z doterajšieho menu a preferované nápoje z nápojového lístka a prispôsobíte ich tematike Halloweenu, napríklad štýlom servírovania. Nezabudnite zmeniť bežný názov pokrmu či nápoja za taký, ktorý naháňa strach a zároveň v hosťovi evokuje zvedavosť. 

Chcete do reštaurácie či baru prilákať nových zákazníkov? Skúste ísť formou časovo obmedzenej ponuky pokrmov zo sezónnych potravín, ako sú tekvice, jablká či karamel. 

Usporiadajte súťaž o najlepšie kostýmy 

Pokiaľ vám to situácia umožní, usporiadajte 31. októbra vo svojej reštaurácii hallowenskú súťaž o najlepší kostým s lákavou výhrou, napríklad v podobe večere s niekoľkými chodmi pre dvoch a podobne. 

V prípade, že chcete osloviť širšie publikum hostí, zorganizujte súťaž o naj halloweenský kostým v online priestore tak, že každý účastník zašle video alebo fotografiu v kostýme. 

Najlepšie fotky môžete vystaviť v priestoroch reštaurácie a poslúžia ako skvelá halloweenská dekorácia i motivácia do ďalších ročníkov súťaže. 

foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu