Pomaly ale isto sa nám otvárajú hranice a uvoľňujú prísne pandemické opatrenia. Ešte pred pár rokmi bolo samozrejmosťou odbehnúť si za hranicami na výlet, či na nákupy. Koronavírus skomplikoval ľuďom životy a o to viac sa tešíme, keď sa všetko opäť vráti do normálu. Keď rozmýšľate nad tým, že by ste na víkend vybehli za hranice, Maďarsko je skvelou voľbou. Za pár hodín sa dostanete do úplne inej krajiny, kde sú obyvatelia veľmi pohostinní a sú vďační za každého turistu.

Budapešť očami (ne)turistu

Hlavné mesto Maďarska ukrýva mnoho čarovných miest. V centre mesta nájdete reštaurácie rôzneho gusta, mnoho barov aj kaviarní. Až si nebudete vedieť vybrať. Čo tak navštíviť miesta, na ktoré by ste možno len tak prechádzkou neobjavili? Jedným z nich je nepochybne 360 bar, ktorý sa nachádza v srdci Budapešti a ponúka návštevníkom neopakovateľný zážitok. Zrazu budete mať celé mesto ako na dlani a k tomu 360-stupňový výhľad na okolie. V lete sa na terase vystriedajú rôzny DJ-i, ktorí dotvoria perfektnú atmosféru. Nemôžu chýbať ani chutné jedlá, ktoré si vychutnáte pri poháre vína alebo skvelých miešaných drinkoch.  Pri západe slnka sa vám naskytne nádherný pohľad na neďalekú Baziliku, turistami obľúbenú Citadellu alebo na vysvietený Budapešť Eye.

Pripravte sa na farebnú smršť geniality

Ak ste v Budapešti, toto miesto by ste rozhodni nemali vynechať zo svojho zoznamu. Čaká vás množstvo zábavy a garantujeme vám, že budete mať pocit, že ste sa premiestnili do ríše zázrakov. Lepšie miesto na fotenie by sme si ani predstaviť nevedeli. Pohojdajte sa na banáne či na jahode a hoďte sa do bazéna plný cukríkov. Miesto ako stvorené pre rozlúčky zo slobodou či na babské jazdy. Ak chcete k tomu profesionálneho fotografa či nejaké občerstvenie, všetko sa dá dopredu dohodnúť. Museum of Sweets & Selfies: Origin sa rozrástol aj o druhý spot, ktorý ponúka návštevníkom opäť niečo iné. Názov je naozaj veľavravný Museum of Sweets & Selfies: Bubbles. Druhé kráľovstvo fotiek je rozlohovo väčšie a rekvizity v nej sú diametrálne iné. Chceli by ste vyskúšať ľahnúť do vane plnej peňazí či zažiť atmosféru ako v Miami Beach? Ak ste odpovedali áno, viete akú adresu navštíviť.

Potrebujete sa vybúriť? Vyskúšajte hádzanie sekerou!

Možno vám to znie ako z akčného filmu, ale existuje miesto, kde si môžete len tak zahádzať sekerou a pritom si neublížiť. Ani sebe, ani nikomu inému. Tento netradičný adrenalínový zážitok nazývaný AXE Throwing musíte absolvovať aspoň raz v živote. Aktivita je vhodná pre mužov, ale aj pre ženy a ideálne ak tam pôjdete so zábavnou partiou a zmeriate si sily.  Verte, že ten pocit, keď sa vám zapichne sekera cielene do cieľa, stojí za to.

Keď už budete na mieste nevynechajte ani návštevu nevšedného múzea. Amazing Metal Art Gallery je výstava známych postáv, ktoré sú vyhotovené z nechceného kovového odpadu z automobilov. Sochy sú obrovské a niektoré vážia stovky kilogramov. Príďte sa aj vy pokochať v niekoľkometrových sochách a odfoťte sa s obľúbenými filmovými postavami.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu