Česi opäť ukazujú, že v boji proti koronavírusu sú svetovou špičkou. WHO vybrala firmu MyStay na obnovu turizmu vo svete

0
1297

Pandémia Covid-19 paralyzuje celý svet. Jedným z najviac postihnutých odvetví je cestovný ruch, ktorý sa úplne zastavil. Svetová organizácia cestovného ruchu (UNWTO) s podporou Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) vyhlásila preto Výzvu na obnovu turizmu (Healing Solutions). Jej cieľom bolo nájsť najlepšie inovatívne a okamžite použiteľné riešenie, ktoré pomôže vyriešiť celosvetovo negatívny dopad Covid-19 na cestovný ruch. Do výzvy sa prihlásilo viac ako tisíc firiem a projektov zo 110 krajín sveta. UNWTO a WHO ako najlepšie zvolili české riešenie bezkontaktnej recepcie firmy MyStay.

Riešenie, ktoré MyStay ponúka hotelom a prevádzkovateľom ubytovacích služieb, je v súčasnej dobe ideálne – jedná sa totiž o automatizovanú komunikáciu s hosťami a digitalizáciu hotelových procesov od rezervácie, on-line check-inu a check-outu až po kúpu doplnkových služieb. Zákazník preto takmer nemusí prísť do kontaktu s hotelovým personálom – všetko je automatizované a všetky požiadavky možno riešiť len prostredníctvom mobilného telefónu, tabletu alebo počítača. A to bez nutnosti čokoľvek sťahovať.

„V dôsledku pandémie hotelieri denne počítajú obrovské straty. My im ale v tejto dobe dokážeme podať pomocnú ruku. Bezkontaktné MyStay Anticovid Sady, sme sa rozhodli poskytnúť ubytovacím zariadeniam po celom svete a to úplne zadarmo. Vrátane pomoci s nasadením systému. Za tri roky pôsobenia na trhu sme obslúžili viac ako milión zákazníkov a dnes, v dobe keď je to najviac potrebné, chceme pomôcť. A to nielen kvôli dobrému pocitu. Reštart ekonomiky je nevyhnutný,“ povedala Pavlína Zychová, zakladateľka a riaditeľka spoločnosti MyStay.

Bezkontaktná MyStay Anticovid Sada je vhodná pre akýkoľvek druh ubytovacieho zariadenia, veľkosti či lokality – hotely, hostely, penzióny, apartmány aj kempy. Bezplatná iniciatíva bude minimálne do júla dotovaná z vlastných zdrojov. MyStay však usiluje o to, aby bola predĺžená aspoň do jesene a najlepšie do konca roka 2020. „Chceli by sme pomôcť najmä českému turistickému ruchu a miestnym prevádzkovateľom ubytovacích služieb. Na Ministerstvo průmyslu a obchodu (ČR), sme preto podali žiadosť o grant, ktorý by slúžil na financovanie vývoja nových bezkontaktných komponentov a umožnil nám toto riešenie čo najdlhšie poskytovať českým hotelom zadarmo. Teraz čakáme na ich rozhodnutie,“ dodala Zychová.

Dôležité je, aby sa ľudia prestali báť cestovať. Obmedzenie zbytočného priameho kontaktu s personálom a ostatnými hosťami a tým pádom aj obmedzenie šírenia choroby Covid-19, automatizácia všetkých činností – to všetko by mohlo pomôcť znovu rozhýbať cestovný ruch. Víťazstvo MyStay vo Výzve pre obnovu turizmu je obrovským úspechom nielen pre firmu ako takú, ale aj pre Českú republiku. Znovu sa potvrdzuje, že máme veľa šikovných ľudí a firiem, ktoré dokážu pracovať s celosvetovým presahom a prinášať svetu skvelé nápady a projekty.

foto: MyStay

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu