Ambiciózna Gabi sa narodila v zlatých osemdesiatych rokoch, vyštudovala ekonómiu a právne podnikanie, a do uplynulého roka sa venovala bankovníctvu. Prišiel ale zlom v jej živote, kedy si zaužívané remeslo zavesila za klinec a rozhodla sa, že pôjde za svojimi cieľmi a chce si splniť svoje tajné sny. Dnes má vlastnú značku plaviek Colorkini a užíva si teplo v Turecko.

Prečo ste sa rozhodli zmeniť vaše zamestnanie a venovať sa móde?

Jednoducho som zatúžila po zmene a sebarealizácii ako to už býva po rokoch strávených vo vysokom pracovnom nasadení. Zmenila som môj život od základu. V prvom rade som zmenila destináciu a hneď v druhom rade som začala realizovať svoj koníček. Po ukončení bankovej kariéry a pol roku oddychu som dostala nápad pripraviť vlastnú značku plaviek, kabeliek a módnych doplnkov, a to je to, čomu sa v dnešnej dobe venujem. Všetko začalo úplne nevinne, pred tromi rokmi som sa poprvýkrát odhodlala stráviť dovolenku v Turecku, kde som stretla množstvo zaujímavých ľudí a táto krajina ma zaujala natoľko, či už svojou krásou, ľuďmi alebo kultúrne, že som sa tam rozhodla presťahovať. A čomu sa venujem, je výsostne letná záležitosť. V oblasti, v ktorej žijem je počas celého roka teplo.

Prečo ste zvolili práve navrhovanie plaviek? 

Už ako malé dieťa som sa od krstnej mamy naučila háčkovať, a od samého začiatku to bol môj koníček, ktorému som sa ale počas svojej kariéry v banke nestíhala venovať. Tak ma napadlo vytvoriť plavky háčkované, začala som po nociach. Najprv som uháčkovala šály pre celú rodinu a známych, a postupne tak prirodzene som sa pustila do plaviek. Taktiež viem aký je veľakrát problém nájsť správny typ plaviek tak, aby zakryli prípadné nedostatky a naopak, vyzdvihli prednosti. Preto som sa rozhodla venovať sa dizajnu tohto druhu, a snažím sa aj klientkám poradiť aj vytvárať ich tak, aby boli predovšetkým funkčné a aj dobre vyzerali. Momentálne u mňa nájdete vyše päťdesiat druhov plaviek, všetko je to môj vlastný dizajn a moja vlastnoručná práca. Plavky vyrábam z prírodných materiálov, sú príjemné na telo, špeciálne dizajnované a môžete si byť istí, že žiadnu ženu neuvidíte v rovnakých plavkách odo mňa. Takže, ak budete počuť Colorkini, to je značka “made by Gabi”.

Kde sa inšpirujete? 

Myslím si, že mám celkom dobrú predstavivosť. Veľa nápadov sa mi zrodí v hlave len tak prirodzene a inak sa veľa inšpirujem napríklad pri kúpe materiálov.

Aké plavky nájdeme vo vašom portfóliu?

U mňa môžete nájsť prevažne háčkované plavky i keď mám aj zopár klasických šitých, zväčša s háčkovanými prvkami, s volánikmi, trblietkami, výšivkami, aj celé plavky a topíky, od klasických cez mierne extravagantné až po veľmi extravagantné.

Aký je trend plaviek na tuto sezónu podľa vás? 

Čo sa týka trendov, tak určite budú v móde trblietkavé materiály, netradične riešené strihy a živé farby, ktoré k letu neodmysliteľne patria.

Čo by ste odporúčali ženám , ktoré rozmýšľajú nad zmenou povolania, ale majú obavy naplniť ich sny? 

Odporúčam im, aby sa rozhodne nebáli, netvrdím, že je to ľahké, ale sny sa majú plniť a veď keď nejde o život, nejde o nič. Skúste sa zamyslieť čo najhoršie sa vám môže stať. Život je krátky a treba ho žiť naplno a odhodiť strach, to je najväčší zlodej snov. A uvidíte aký kameň vám spadne zo srdca a ako vás zrazu bude hnať túžba splniť si svoj sen. Keď robíte niečo s láskou a s tým, že vás to baví, nemôžete neuspieť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu