Stolovanie počas vianočných sviatkov si zaslúži nový, slávnostný šat! Ak práve nepatríte medzi milovníkov aranžovania, či nesledujete aktuálne trendy v dekorovaní, inšpirujte sa našimi tipmi. Pomocou nich ľahko vykúzlite slávnostnú tabuľu ako od profesionálnych aranžérov!

Aktuálne trendy

Pri jedálenskom stole sa počas Vianoc stretáva celá rodina a to je dôvod, prečo ho patrične vyzdobiť! Prestieranie by malo mať slávnostný nádych a ladiť s ostatnou výzdobou v priestore. Aké sú však aktuálne trendy v zdobení sviatočného stola?

V americkom štýle

Ak patríte medzi milovníkov sýtej červenej a zelenej farby, tak pre vás je určené stolovanie v americkom štýle. Príznačné sú pre neho nielen výrazné farby, ale tiež dekorácie, ktoré by na sviatočnom stole nemali chýbať. Figúrky luskáčikov, dekorácie v tvare lízaniek, či perníky z textilu sa budú na jedálenskom stole krásne vynímať. Takúto výzdobu ocenia nielen milovníci extravagancie, ale aj deti, ktoré rozprávkové figúrky zbožňujú. 

Glamour efekt

Trblietky, odlesky, či výrazné dekorácie. Doprajte nádych luxusu a okázalosti počas vianočných sviatkov aj jedálenskému stolu. Pri dekorovaní využívajte odtiene ako je zlatá, strieborná, či medená. Zlatá farba sa výborne kombinuje so zelenou, ktorá je pri vianočnej výzdobe v posledných rokoch veľkým hitom. Striebornú doplňte modrou, či ružovou, ktorá sa hodí aj k medeným odtieňom. 

Návrat k prírode

Nechcete na výzdobu sviatočnej tabule minúť pol výplaty, napriek tomu má pôsobiť sviatočným dojmom? Čoraz viac sa pri vianočnej výzdobe uplatňujú prírodné motívy a používajú dekorácie, ktoré ponúka sama príroda. Ihličie, šišky, i rôzne rastliny ako je skímia, vianočná ruža, či zornica dotvoria aj vianočný stôl. 

Jemná noblesa

Romantické a neopozerané. Aj také sú Vianoce s výzdobou v jemných ružových odtieňoch. Noblesu pomocou ružovej farby dodáte aj jedálenskému stolu. Prestieranie v nežných tónoch už dávno nepatrí len do výlučne ženských interiérov. Ružovú odporúčajú dizajnéri počas Vianoc kombinovať so striebornou, zlatou, či dokonca smaragdovou. S takýmto hravým dekorom na sviatočnom stole určite zabodujete!

Text: Michaela Miňová

Foto: freepik.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu