Populárny neuropsychológ Dr. Robert Krause prichádza s dvoma knihami pre rodičov o detskom mozgu.  Mnohým je známy z rozhlasových relácií, ale aj z televízneho vysielania, kde vysvetľuje javy súvisiace s vývojom a fungovaním nášho mozgu a s neuropsychológiou. „Detský mozog sa vyvíja už počas vnútromaternicového vývinu a rapídnym spôsobom dozrievanie akceleruje v prvých rokoch života po pôrode. Vďaka týmto dvom publikáciám venovaným detskému mozgu pochopíte, čo robiť a čomu sa pre zmenu vyhýbať ak chcete podporiť zdravé dozrievanie mozgu detí a to od počatia až po koniec tretieho roku života,“ povedal autor Robert Krause o svojej motivácii napísať práve takto zamerané knihy pri ich uvádzaní do života tesne pred vianočnými sviatkami.  

 DETSKÝ MOZOG Novorodenec

Od počatia po koniec prvého roku života

Neuropsychológ a dvojnásobný otec Robert Krause vás vo svojej knihe Novorodenec prevedie dvadsiatimi štyrmi modelovými situáciami, ktoré vám pomôžu pochopiť vývin vášho dieťaťa. Na názorných príkladoch ukáže a pomocou najnovších vedeckých poznatkov prístupnou formou vysvetlí, čo robiť a čomu sa pre zmenu vyhýbať, aby ste podporili zdravé dozrievanie mozgu dieťaťa. Kniha vás popritom osloví svojou jednoduchou a systematickou štruktúrou, vďaka ktorej ľahšie pochopíte kognitívnu neuropsychológiu a v roli rodiča sa budete cítiť istejšie a bezpečnejšie.

DETSKÝ MOZOG Batoľa 

Od druhého po koniec tretieho roka života 

Dieťa v tomto období prežíva svoje prvé obdobie vzdoru alebo má azda problémy so socializáciou s inými deťmi?  „Po dovŕšení prvého roku života je dieťa motoricky schopnejšie, jazykovo zručnejšie a emocionálne vnímavejšie. Práve medzi začiatkom druhého a koncom tretieho roku života prechádza aj z pohľadu kognitívnej neuropsychológie významnými zmenami, ktoré je dôležité zreflektovať a náležite k nim pristúpiť,“ konštatuje neuropsychológ Robert Krause. V druhej knihe Detský mozog s podtitulom Batoľa opäť ponúka dvadsaťštyri nových situácií, s ktorými sa obyčajne stretáva každý rodič. Kapitoly sú tentoraz podrobnejšie vysvetlené, pretože interakcia dieťaťa s rodičmi, s inými deťmi i so spoločnosťou je v tomto citlivom veku oveľa užšia. Deti už nie sú len pasívnymi prijímateľmi informácií, ale samy sa aktívne zapájajú do situácií. V knihe vás autor prevedie všetkými dôležitými udalosťami, ktoré sa vo vnútornom svete dieťaťa v tomto období odohrávajú.

O autorovi:

Dr. Robert Krause sa štúdiu psychológie začal venovať pred viac než desiatimi rokmi. Už počas vysokej školy napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov. Vo svojej praxi doposiaľ vyškolil niekoľko tisíc ľudí z 18 národností. V súčasnosti zastrešuje významné programy neurovied a neuropsychológie v Mexiku, Španielsku a v Afrike. Ako odborníka ho veľmi často oslovujú popredné slovenské a zahraničné médiá. V súčasnosti prednáša na dvoch slovenských vysokých školách. Napriek mnohým pracovným úspechom je však Robert najmä človekom, pre ktorého je dôležitá rodina, zdravie, šport, rozvoj a vzťahy. Je šťastne ženatý a je otcom dvoch krásnych dcér. Tvrdí, že úspech ho neurobil šťastným, ale šťastie ho urobilo úspešným.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu